Yamaha Tracer 9 / 900 (2019)

Vlastník geluk
Vloženo 5.4.2024
Aktualizováno 5.4.2024

Za mě ideální mašina..!
Spojení pohody a adrenalinu zároveň...

První dojmy - Jelikož jsem o motocyklu věděl skoro vše tak mi padla hned do ruky.

Motorku bych doporučil pro - Tento motocykl doporučuju těm co si chtějí v klidu vyjet ale přitom když chtějí trochu adrenalinu tak je jim dopřáno.

Doplňky na motorce - Horní quickshifter, vyhřívané hefty, padací rámy, tempomat,

Moje původní vyhlídky byly takové že si pořídím retro naháče xsr 700, pak mi kamarád půjčil novou z900 RS a věděl jsem že by sedmička by byla málo málo.
Tak jsem se začal zajímat o xsr 900 byl jsem takřka rozhodlý že jí koupím ale při zjišťování informací jsem občas kouknul na vlastně úplně stejný motocykl jenom jinak ostrojený tedy tracer 900.
Začal jsem se o něj zajímat a v recenzích jsem zjistil že je to zábavná motorka a ještě s výhodama toho, že se dá použít jako cestovní.
Což mě u naháče svým způsobem chybělo.
Další rozhodnutí bylo pořídit ještě verzi GT , protože Horní quickshifter ,plně nastavitelný podvozek ,originál vyhřívané hefty ,lepší displej ,se prostě vyplatí připlatit a toho nelituji !!
Moje recenze si myslím že bude"spíše nadhodnocená" protože jsem předtím měl opravdu starý japonský motocykl víceméně veterán ..čtyřválcový. takže nemám podle čeho porovnávat..
Když jsem si pro mašinu jel, věděl jsem o ní takřka všechno byl jsem na 95% rozhodlej že jí vezmu.
Po příjezdu z testovací jízdy sundal jsem helmu a řekl jsem "beru".
Mašina mi fakt sedla.
Teď mám sice najeto pouze 1000 km
Ale strojem jsem se opravdu rychle zžil a musím přiznat že do zatáček padá úplně sám a díky vzpřímené pozici je dobře vidět před sebe .
Quickshifter funguje dobře ze začátku jsem občas nemohl dořadit 5 nebo 6tku ale po
úpravě výšky řadící páky se to zlepšilo.
Řazení funguje super záleží na otáčkách někdy tam spadne kvalt úplně sám někdy to tam zapadne hlasitěji...
Výkon motoru pro mě naprosto dostačující dřív jsem jezdil hoby motokros měl jsem kx450 na výkon jsem zvyklý.
Výkon se dávkuje příjemně ale cit v ruce musí být.
Na mapu "A je to ostřejší na "B je to o něco jemnější na nějaké to kochání po krajině a STD je nejniverzálnější mapa.
Pro začátek bych doporučil určitě B.
Jinak motor má spodek,střed ale vršek mi přijde že končí relativně brzo.
Na druhou stranu myslím si že to je bezpečnější. A kdo chce jezdit větší topenici tak si tento stroj zřejmě nekoupí..
Ještě jedno téma a to jsou vibrace ty jsou opravdu jak je zmíněno v jiných recenzích okolo 5 až 5500 což je myslím nějakých 110, 120km/h což je bohužel taková optimální dálniční jízda ale upřímně není to nic strašného.
Brzdy super, přední brzda jedním prstem, nutno podotknout že tento motor po ubrání plynu celkem dost brzdí sám o sobě.
Takže jsem se relativně rychle naučil do menších zatáček jenom ubírat a nebrzdit.
Zvuk se série dobrý, možná dostačující ale myslím si že to umocňuje spíš ještě zvuk, který leze zřejmě z airboxu, je takový .. (dunivo chrochtavý) líbí se mi ..!
O laďáku zatím nepřemýšlím.
Spotřeba mě vůbec nezajímá Je to můj koníček A jestli propálím 4 nebo 8 l je mi fakt jedno. Myslím že tam bývá průměrná na displeji 5 až 5,3
Podvozek se dá jemně nastavit takže s tím si ještě musím pohrát ale zatím to mám na nějaký ten standard možná o trochu tužší a je to super..
Když jedem ve dvou tak vzadu jen přitáhnu předpětí pružiny což jednoduchý díky centrálnímu nastavení která je z levého boku.
Světla svítí super jel jsem v noci zatím jenom jednou spíše na večer a svítilo to moc hezky.
Kdyby se mě někdo ptal kam se tento motocykl víc hodí Já osobně říkám že je to úplně jedno, dobrá ovladatelnost se využije ve městě rychlý nástup výkonu super na předjíždění, silný střed na rychlé výjezdy ze zatáček což zajišťuje sportovní zážitek.
Takže jediný co je negativní jak jsem zmínil že to nemá nikterak velký vršek takže nějaké maximálky na dálnici to dělat nebude..

dekel
dekel napsal 08.04.24 v 08:47 10b.

Dobrý výber, gratulujem Prajem veľa šastných km

Milan1963
Milan1963 napsal 06.04.24 v 12:52 10b.

Hezká motorka, recenzi jsi napsal parádně ! 10 bodů a užívej si ji.

PSanec
PSanec napsal 06.04.24 v 09:24 10b.

Další geniální motorka, co umí téměř vše dokonale. Tahle alespoň trochu vypadá.