Yamaha Tracer 9 / 900 (2015)

Vlastník dekel

Obecné

Motocykl mám: Ojetý
Pořizovací cena: Neuvedeno
Silné stránky

Nízka váha, veľmi obratná, úžasný motor, pohodlná.
Čo sa jazdných vlastností týka, tak to bola vždy super zábavná motorka s bohovskou akceleráciou, na ktorej sa dalo aj cestovať, len mne na nej akosi nešlo to kochacie tempo. Cestoval som solo aj s manželkou, výkonovo bez problémov, nikdy sa nestalo ,že by mi dáky koník chýbal. Moto bola ľahká , super ovládateľná s perfektným motorom. Maximálku som nemal potrebu nikdy skúšať. To ako ten motor letel do otáčok a ako akceleroval bolo úžasné a pritom vôbec nebolo nutné extrémne prekračovanie max. pov. rýchlosti. Aj pre to ma táto motorka moc bavila a ani dnes stále riadne neviem čo by som si miesto nej vybral. Bola perfektný univerzál, na blbnutie dobre ovládateľná so silným FUN faktorom, a dalo sa aj cestovať vo dvojici. Za mňa super stroj.

Slabé stránky

Ako prvý ročník 2015 mala problém s ucukaným plynom a rozkmitaním riadítok, ale po čase som prišiel ako na to a už ma to len bavilo, alebo pripomenulo, že som na ceste, a mám sa ovládať. Na ucukaný plyn stačilo držať otáčky nad 3,5tis ot/min a išlo to hladko ako sklapel v masle, ten motor jednoducho nemá rád nízke otáčky, síce ťahal už od 2tis , ale jazda v nizkych otáčkach bola uskákaná. No a rozkmitanie riadítiek sa konalo len pri prudkej akcelerácii cca okolo 170km/hod, takže na to bola masť, len sa prikrčiť a zaľahnúť na nádrž, kolenami stisnúť nádrž, ruky uvolnené, trochu ubrať plyn a keď sa prestala trepať ako drahý pes, tak zase full gas a až cez 200km/hod nebol problém. Ako uviedol na začiatku po prvých km, tak veľký vplyv na to má aj stav
pneumatík a reťaz.

Světla
Dojezd na nádrž 300
Možnosti uchycení zavazadel

Obecné

Moje závady Motorka po technickej stránke fungovala ako mala, "závadu" som mal len 1x a to povolený napinák rozvodovej reťaze. Servis robený pravideľne, a podľa predpisu výrobcu. Olej menený min. 1x ročne, v priemere každých 8tis km. Pri 20 , 40 a naposledy 53 tis km bol robený veľký servis s výmenou sviečok, filtrov, chlediacej kvapaliny. Brzdovka sa menila každé 2roky. Ventili a rozvody kontrolované pri 40tis bez nutnosti zásahu, teraz pri 53tis sa nastavovali výfukové ventili, ktoré boli mimo toleraciu, pri tomto servise sa čistili a synchronizolali aj škrtiace klapky. Iné servisné úkony neboli potrebné.
Použitý spotřební materiál Za tých 56tis km, motorka spotrebovala 2x reťazová sada , 5x sada pneumatík, 1x brzdové doštičky na predku. Oleje a spreje na reťaz nepočítam. Pneu som preferoval športovo turistické, kde som mal 1x originály(tie boli pri kúpe už zodraté) 3x Pirelli Angel ST, 1x ContiAtack4 a naposledy obuté ContiRoad. Všetky uvedené pneu boli super, nepodarilo sa mi ísť nad ich limity.

Zázemí

Dostupnost dílů
Nabídka doplňků
Servisní intervaly
Zkušenosti se servisem Motorku som vžda servisoval v PKS servis motocyklov , Peter Kompaník, Dolná Máriková. Veľmi kvalitná práca, veľmi dobrý dohovor, rozumná cena za ND a prácu.