Yamaha FZ6 Fazer (2004)

Vlastník Hixter
Vloženo 26.2.2019
Aktualizováno 28.8.2019

Zatím je skvělá, nemám co dodat.

Honda CB 600F Hornet: Fazer mi víc sednul.

První dojmy - První dojmy.. No hned po usednutí jsem věděl, že tohle je ta pravá..

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo ví co chce, má něco málo naježděno na silnějších strojích a má to v hlavě alespoň trochu srovnaný, protože Fazer Vám to tam tak i tak pomíchá. Záleží jen na tom jak moc.

Zatím nemám moc najeto, takže nemohu soudit. Jinak vybral jsem si ho protože je krásný a dočetl jsem se, že spolu s Hornetem je to dobré moto na začátek a že jsou obě spolehlivé. Pak jsem porovnával v mé cenové kategorii tyto dvě motorky, dával dohromady jejich + a - no vzhledem k tomu, že Hornet mi tak nesedl jako Fazer, tak teď jednoho vlastním.

Tak přidávám menší update po 2000 ujetých km.
Udělal jsem řetězovou sadu, olej, filtry, náplně, led osvětlení spz a koupil nové pneu(roadsmart 2) a s každou další investicí mám z Fazera větší radost. Ještě plánuju padací protektory od Rutanu a led blinkry.
Jinak k samotné jízdě.. Jak už bylo psáno mnohokrát, motorka je nezáludná a zdá se, že i hodně odpustí. Motor chce furt do otáček a jak ho vytočíte nad 10k je celkem problém vrátit se zpátky na zem, páč to je zasr*ná raketa!:)) Zajímalo by mě jak může jet taková FZ1 nebo nedejbože R1..
Ale zpátky k FZ6. Podvozek po obutí nového pneu krásně reaguje na každý povel(i na ten, na který zrovna jen pomýšlíte), jen se mi zdá trochu tvrdší, ale to může být způsobeno nastavením po předchozím majiteli. Až bude čas, trochu si s tím zkusím pohrát.

Pořád, sice pomalu, ale jistě k sobě dostáváme důvěru. Snažím se zjistit kde má hranice, hlavně teda na brzdách, aby mě to pak někde nepřekvapilo a v létě snad někam vyrazíme.

Celkově Fazera hodnotím jako nejlepší možnou volbu, kterou jsem mohl udělat(ikdyž je to taková kasička, ale to asi každá motorka:)).
--->
Tak už mám za sebou nějakých 7500, první pád a spoustu zážitků.
Začnu pádem. Jeli jsme se ve čtyrech projet na Karlštejn, všechno super no a v jedný levotočivý zatáčce jsem udělal asi 7 z osmi možnejch chyb. Začal jsem zatáčet, zjistil, že jsem zvolil špatnou stopu a taky že zatáčka je trochu ostřejší než jsem čekal no a místo většího náklonu a správnýho pohledu jsem vzal za brzdy, podjelo mi přední, trochu jsem se připosr*l a hodil tam parakotoul.. Naštěstí to bylo tak ve 30-40km/h. Já byl krom jednoho,dvou škrábanců v pohodě, ale na motorce to odnesly plasty, trochu sem ohnul řidítka, poškrábal víko alternátoru a ten levej zadní plast. Naštěstí z motorky nic neteklo, takže jsem mohl odjet po svejch.

Druhej den jsem přemýšlel co vlastně s motorkou, jestli koupit nový plasty, protože ty starý už by asi svařit nešly a nebo z toho udělat naháče. Jeden kamarád mi totiž řekl, že to je jednoduchá přestavba, no a já blbec mu uvěřil...:)

Na ebay jsem si objednal celej kit na naháče(držák světla, světlo, kryt tachometru apod.) cca za 5,5 a další dvojku jsem nechal na celnici.. No nic celej natěšenej jsem to šel namontovat, řikal jsem si jak to budu mít večer hotový a ono hov*o. Všechno bylo úplně špatně..:D Zjistil jsem, že budu muset vrtat do brejlý a udělat závity, pak taky že ty dva velký konektory z tachometru se nevejdou do toho krytu tachometru, taky že kabeláž je moc dlouhá a nevejde se celá pod světlo atd atd... no strašný sra*í s tím bylo co vám budu povídat. Naštěstí mám super kamarády a nakonec jsem to dali dohromady.
Jako naháč vypadá super!

Mimochodem jak to bylo rozebraný tak jsme udělali ložisko v krku řízení a vyměnili řidítka, olej a gufera v tlumičích a rozdíl byl neskutečnej. Normálně nebe a dudy. Motorka krásně držela stopu jako nikdy předtím.

Po tomhle všem jsem začal studovat správnou techniku jízdy abych už to znova nepoložil a docela mi to i začlo jít.
Samozřejmě se mám ještě hodně co učit.

Hixter
Hixter napsal 27.02.19 v 09:38

Díky!

Brukev
Brukev napsal 26.02.19 v 18:11 10b.

Dobra volba

context
context napsal 26.02.19 v 16:34 10b.

Super přeji ať ti dlouho slouží a dělá jen radost