ČZ 180/487 (1995)

Vlastník Venca487
Vloženo 2.2.2019
Aktualizováno 6.2.2019

Pro mě naprosto jinej svět, vysoká koza, hezky to péruje, vibruje, jednička dolů a ženu to skoro kilem :D

První dojmy - Moje první větší malá motorka, Číza v novým plastovým kabátu. Po přesednutí z fichtla strašná raketa, vdyť to má 9,5 kw a o kvalt navíc! Hurá s ní na podzim do garáže a na jaře začne pořádná moto sezóna :D

Potom co jsem si udělal papíry, tak jsem si tak řekl že by to chtělo možná už nějakou větší motorku. No a projíždím si tak někdy v listopadu motoinzerci a tam jsem ji objevil. Zaprášená, nepoužívaná ale kompletní s stk, za rozumnou cenu a nebyla daleko! Tak jsem se jel podívat a za týden už byla doma. Hned jsem věděl že to není nějaká tuctová Zetka, tenhle typ 487.4,5 měl přímaz, bezkontaktní zapalování, přední Jawácký vidle s kotoučovkou, prostě jsem v tom viděl ideální stroj pro mě, udělám si na tom všechno sám, chudej student jsem, díly za pár korun, dobíjení by se nemuselo srát, mohlo by to i brzdit a postupem času se mi začla i líbit. Jediný co se mi na tý kapotáži nelíbilo byla ta přední hranatá televize, ale chtěl jsem to zase nechat v původním stavu a neměnit to za jinou masku a světlo... No a tak jsem začal v garáži s hadříčkem a pixlou techničáku opečovávat novou mašinu :D Přes zimu jsem udělal těsnění pod hlavou, brzdový destičku, výměnu brzdovky, vyčistil se karbec, dal jsem nový gumy Metzeler ME 22 tuším a Číza pak najednou začla uplně jinak padat do zatáček než na Mitaskách, novej zlatej řetízek, zkrátka jsem si jí vymazlil a chtěl jsem to mít v cajku na sezónu. Letní sezónu jsem začal někdy 25. 12. 2016, jakmile slezl sníh tak jsem se neudržel, díky sitičovýmu karbecu a bezkontaktu to krásně chytalo v létě v zimě, za tepla, za studena na první šupu. Strašně mě ta motorka bavila, výkonu sice moc neměla ale moc mi seděla svou lehkostí a super zvukem. Ani na polňačce jsme se s tím nebál, fakt takovej univerzál se kterým jsem Vysočinu dráhnil 2 roky. Pak se mi tak jako klasicky proklepala vibracema nádrž a benzín mi chcal na motor, zavařeno, zalakováno, opraveno jelo se dál. Za ty dva roky jsem s ní nalítal přes 10 000 km a nikdy mě nikde nenechala, je fakt že dostala vždycky co měla, strašně rád na ní vzpomínám. No a pak jsme na fichtlech objeli republiku a mě vlezl brouček do hlavy že bych chtěl něco cestovnějšího, ale o tom až u Transalpu ;) Čízu jsem s těžkým srdcem poslal na podzim 2018 do světa, do týdne byla pryč, přijel si pro ní ale slušnej maník tak snad mu dobře slouží jak mě ;)

Vlasťák1973
Vlasťák1973 napsal 17.02.19 v 00:41 10b.

pěknej stroj,pohodové kilometry
Mám ji ve žlutém kabátě a jsem s ní maximálně spokojenej.

Dolin
Dolin napsal 08.02.19 v 10:28 10b.

Pěkný stav. Docela raritka typ dnes už

Milan1963
Milan1963 napsal 02.02.19 v 21:58 10b.

Taky jsem ji měl, 10 bodů.