ČZ 180/487 (1995)

Vlastník Dejva
Vloženo 9.9.2007
Aktualizováno 11.5.2010

Je to můj první pořádnej stroj.Nejnovější typ co se kdy vyráběl(je to zkřířený s Cagivou).V předu kotoučová brzda(brzdí slušně na tu bídu-vpohodě to dám na předek)a novej typ karburátoru se sytičem(podobný jak se dával na 350).

Jak to postupovalo: Prvně probíhaly drobné upravy až jsem se rozhodl udělat nějakou radikální změnu.Od začátku až do konce kdy byla ve finální podobě to trvalo 2 roky. Prvně jsem vyměnil nádrž z Jawy 350, pak jsem vyměnil drátěná kola za litá z Yamahy které si původně koupil brácha na třindu.Nově potáhl sedlo, sundal plasty pod sedlem a nahradil tenkým proužkem,nová zadní světla, boční plasty jsem udělal z laminátu. Zadní tlumiče jsou převařené, tím se zvedl zadek, zmenšil ůhel přední vidlice a spolu se zkrácením předních pružin v tlumičích a 80cm dlouhýma rovnýma rádlama šla většina váhy na předek, což se projevilo v daleko lepší ovladatelnosti a větší jistotě v zatáčkách. Nasadil jsem UFO masku a motorka se mi začala líbit.Výfuků jsem vystřídal nespočet. Prvně jsem ho měl svedený na bok ale nakonec jsem se rozhodl,že ho svedu pod motor a schovám v klínu, který jsem si sám udělal z laminátu. Klín motorku opticky snížil a myslím že s ním vypadá fakt dobře. Udělal do něj nějaké nasávače pro lepší vzhled a taky pro chlazení výfuku. Z klínu trčí dvě chromové koncovky výfuku ze kterých se line slušný rachot. Je to takovej "malej Bulík". No a nakonec šla do laku.A jakou jinou barvu zvolit než dopravní oranžovou kerou jsem měl ještě od kámoše za pusu, stříkal jsem už sám.

Srazy: Zahájení sezóny Třebíč, Jihlavské Motoslavnosti, Wims Třebíč, Vysočina, Motorachot Želetava, Vampires Znojmo,Pod Kuňkou, Pohádka, Motonálet, Kanálova stoka, Euro Bike Fest Mušov... je jich spousta

CryingDragon
CryingDragon napsal 11.05.10 v 23:31

na to neni co říct, snad jen za deset

Limiter
Limiter napsal 25.01.09 v 09:09

šilené

two-stroke
two-stroke napsal 17.12.08 v 23:07

taky si chci poridit čz protože se z teho da udělat cokoli.a za dobre Love$$$$$$$

Gagle
Gagle napsal 18.11.08 v 00:20

Nebýt toho klasickýh motoru tak fakt neřeknu že to je ČZ, dobrá práce! ještě nějaký jiný sedlo a bude to fakt luxus.!

MÁRTYpičo
MÁRTYpičo napsal 04.02.08 v 19:27