renocar_unor

KTM 1090 Adventure (2018)

Vlastník NXram
Vloženo 20.11.2018
Aktualizováno 8.6.2020

Krásná univerzální zlobivá motorka co chytí za srdce a už není cesty zpět

Motorka koupena od Alskom DE - Prodejce super, kousek od Stuttgartu, a o proti CZ o 30 tisíc levnější ...

KTM 1090 Adventure R: Moto jsem chtěl hlavně na silnici, takže by mě 21 vpředu byla spíše na obtíž
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Spo: Krásná, ale více do terénu a taková nezlobivá ...
KTM 1290 Super Adventure: 160 PS Bomba, ale na mě už moc elektroniky a asi i výkonu a ten tablet místo budíků rozhodl
KTM 1190 Adventure: První volba, ale nakonec jsem se rozhodl pro zcela novou motorku

První dojmy - Je to vysoký Je to fakt úzký Je to tvrdší brzdí jako čert a jede jako z praku

Motorku bych doporučil pro - Asi pro toho, kdo to má mezi ušima trošku srovnané a chce perfektní univerzální moto na ten Český tankodrom.

Doplňky na motorce - KTM PowerParts - Padáky, centrální stojan, dvoudílné sedlo, řidičovo i vyhřívané, vyhřívané hefty, CNC krytky všeho možného, automatické vypínání blinkrů, 12V zásuvku, horní kufr atd.
Tak jsem ještě dokoupil rúzné CNC doplňky a kryt chladiče
...

Není správný formát url.
/482449_img1935.jpg][/img]
A dneska přišel, titanový krasaven od RP tuningu

Tak jsem se rozhoupal a pořídil vyšší cestovní plexi od PUIG

Neměl jsem při spokojenosti s velkým Stromem vůbec myšlenky na výměnu mota v této kategorii, spíše, že bych si pořídil další uloženku
Ale pak se to stalo, kamarád mi volal, že prý bude měnit GS1150 za GS1200, prostě nemá fantazii !-) a že bych taky jako mohl udělat výměnu za něco nového a nezapomněl mi připomenout, jak jsem se rozplýval u Pepi Sršně nad 1090R
A jakmile u mě začne hlodat myšlenka na jiné moto, nedokážu přestat a tak se stalo, že jsem se rozhodl pro KTM Adventure, pak už jen si ujasnit jaký model .
1. nápad bylo lehce jetá 1190, pak nová 1090, chvilkama i 1290, znáte to, jeden den nic, nechám si Stroma, druhý den 1190, třetí 1290 atd., prostě 14 dní krásného přemítání V podstatě hned jsem věděl, že to bude verze bez R, neb do terénu se mi na takové motorce moc nechce, radši tam praštím se svoji KLR ! Postupně jsem vyřadil i 1190 a zachtělo se mi poprvé v životě koupit nový stroj. Takže logicky buď ¨mírnější¨ 1090 nebo High Tech 1290. V DE jsem dostal velmi lákavé ceny na oba modely, ale nakonec jsem se rozhodl taky jednou potlačit toho magora, co v sobě mám a jít cestou rozumu, protože si myslím, že 160 PS ve 1290 prostě nevyužiji a hlavně té elektroniky, které jsem se do teď tolik vyhýbal, je tam fakt strašně...
A hlavně když jsem viděl ten tablet místo budíků, bylo rozhodnuto a objednal jsem 1090 s 200km za super cenu a hned začal s doplňky.
Jo KTM Powerparts je pěkná úchylárna, hlavně cenová ... ale krásný věci
Takže jsem tam hned ulítnul za dalších 1.200,- € a tím to asi nekončí
Ta oranžová je fakt dobrá ... ))

Upřímně mám najeto jen velmi málo Km na to abych dělal nějaká velká hodnocení, ale první poznatky jsou. Je to nový, motor je prostě balada a už se těším, až budu moci po 1000km zatopit a užít si ten zátah až k omezovači. Ale už teď do 6500 to jede nádherně a každou chvilku na mě bliká kontrola trakce a to tam musím mít jen mód street . O proti velkému Stromu je pocitově lehčí, užší, vyšší, příplatkové sedlo asi méně pohodlné, taky tam i více fouká. Jel sem na obou motorkách stejnou cestu na STK během dvou hodin, takže jsem mohl porovnávat. Podvozek je u KTM pecka, ani nevím, kdyby byl stavitelný, co bych tam já jako ladil...
Musím si zvyknout, že sedím výš a je tam jiný posez vůči řidítkům, stupačky jsou tam kde je přirozeně nohy hledají, sedlo je znatelně užší, ale krásně topilo při venkovních 7 stupních. Musím si zažít to ovládání PC na řidítkách, nejsem žádnej ajťák, ale vše je celkem intuitivní a nastavil jsem si vše docela rychle. Jen vyhřívání rukojetí bylo pro mě zatím uživatelsky lepší na řidítkách než v menu.
Až na jaře vyjedu, doplním další poznatky a pocity .

Tak přes tisíc kilometrů a nemůžu se nabažit, podvozek je jedním slovem pecka, nádherně žehlí okresky i na Plzni-severu, což není jednoduchý úkol! No a motor, fakt nevím komu by nestačilo těch 125 koníků, jsem rád, že jsem si tu 1290 nevzal, i když nikdy neříkej nikdy že )) Už jsem zkusil asi všechny druhy povrchů a silnic a nejméně mě jako vždy sedí dálnice, jako není problém letět přes 200, motorka je stále stabilní, i když na Stromu s velkým plexi foukalo méně. To je asi jediná věc, co bych stávajícímu plexi vytknul, když ho dámn do spodní polohy, urvalo by mě to hlavu, v té nejvyšší celkem dobrý, ale potřeboval bych při mých 182cm vyšší... už po něm koukám Do zatáček i díky úzké zadní pneu padá sama a mám pocit že je to jako koloběžka, jsem prostě ouplně v rauši !

20.08.2019

Tak jsem se opět vydal k Pepíkovi a jeho týmu abych vyzkoušel i Kačenku a byla to bomba !!! Zase nějaký ten posun kupředu, bo zpátky ani krok

Sedla mi ještě více do ruky a nechci jinou, to co zvládne na okreskách s jakýmkoli povrchem je neuvěřitelné ... Rozhodnuto a objednám laďák od RP tuning

No a stalo se to, co jsem před časem zavrhoval ... je doma nová 1290 Super Adventure S a 1090 budu hledat nového majitele

Brukev
Brukev napsal 29.04.20 v 11:53 10b.

Děkuji za komentář u mé motorky . 1290 musí být neuvěřitelný stroj . mě to pořád táhne k Multistradě 1200 Enduro, ale teď po zkušenostech s 1190 S asi nějaký čas u KTM zůstanu .

I těch 150 ps přijde naprosto neuvěřitelných v podání KTM, takže by mě zajímalo, o co více ještě může jet 1290 ... budu to muset někdy zkusit

Adarek
Adarek napsal 23.04.20 v 07:42

Ciao Honzíku, tak vidíš, že nejsi úplnej asociál ty kráso, brousíš to fajné !!!

bobanhn
bobanhn napsal 08.05.19 v 11:59

Nádherná motorka! Blahopřeju!

wil
wil napsal 02.03.19 v 17:49 10b.

Krásná mašina. Užij si jí.

Zdeněk07
Zdeněk07 napsal 11.01.19 v 14:48

Tak zítra pro 2 taky jedem s kamarádem, jedem pro ni do Oberhausenu. Dostali jsme tam top cenu