BMW F 800 GS Adventure (2017)

Vlastník StráňaKotrč
Vloženo 4.11.2018
Aktualizováno 4.11.2018

Ideální stroj na dlouhé cesty. Dostačující výkon i při cestě ve dvou a plně naložená. Jezditelná i v terénu za použití vhodných pneu.

Motorka koupena od FIRMA:AUTOMOTOEVROPA (Vestec)

Honda NC 750X: neochota prodejce
Kawasaki Versys 1000: neochota prodejce ohledně příslušenství
Yamaha XT1200Z Super Tenere: dlouhá doba dodání
BMW R 1200 GS: vysoká cena, hodně velká a těžká motorka
Honda VFR 800X Crossrunner: neochota prodejce
Honda VFR 1200X Crosstourer: neochota prodejce
Honda CRF1000L Africa Twin: neochota prodejce

První dojmy - Nadšení. Skvělá ovladatelnost. Spolehlivost. Pěkný vzhled. Multifunkčnost. Nízká spotřeba. Dlouhý dojezd. Bohužel dost drahé bmw doplňky a za kvalitu se prostě platí.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv kdo chce multifunkční motorku na cokoliv

Doplňky na motorce - tmavé plexi, velký padací rám, kryt motoru, snížené sedlo, přídavná světla, vyhřívané gripy, topcase, boční kufry, tankvak, centrální stojan

Sháněl jsem motorku, na které bych projel kus světa a nebál se sjet ze silnice. Při vybírání jsem vyzkoušel dost strojů, ale většinou jsem ztroskotal na neochotě prodejců nechat mě nové motorky projet, nebo modifikovat výbavu. Takže nakonec jsem skončil u BMW, kde nic nebylo problém, i když za spoustu peněz. Jsem ale nadmíru spokojen a tak nelituji vysokých pořizovacích nákladů.
Motorka samotná nedisponuje téměř žádným úložným prostorem a bez doplňků je řidič odkázán pouze na mizivý prostor pod sedlem, kam se vejde drobné originální nářadí, které stačí tak akorát na výměnu žárovky, ale tu už není kam dát, manuál a sotva na malou lékárničku.
Takže dovybavit motorku kufry nebo alespoň nějakým tankvakem je na cestování nutnost.

S motorkou se dá jezdit okolo 4 litrů. Pokud ji ale naložíte a chcete občas trochu svižnější jízdu, je průměrná spotřeba spíše 5 litrů. S 25 litrovou nádrží výborný dojezd.
Motorka je výborně ovladatelná a to i mimo silnici, kde je ale jízda značně závislá na vhodném obutí. Trochu jsem, ale válčil s kontrolou trakce, ze které jsem měl pocity, že se na ní nemůžu úplně spolehnout. Když byla motorka v náklonu na trávě nebo v písku, čas od času kontrola nesepla a předběhla mě prdel, což není s plně naloženou motorkou zrovna super, když čekáte, že vás kontrola trakce podrží.
Trochu nesvůj jsem byl při jízdě v malých rychlostech a nízkých otáčkách. Při jízdě krokem mi motorka párkrát chcípla a pak dalo dost práce jí nepoložit. Při pomalé jízdě jsem byl tím pádem nucen často "spojkovat". To není zcela uživatelsky přijatelné, když při jízdě například stojíte ve třmenech. Dost mě to někdy limitovalo při jízdě mimo silnici. Ale není to "kroska" a při váze přes 250 kg a multifunkčnosti stroje ani nikdy nebude .

Nejlepší podmínky pro provoz jsou dlouhé cesty ať už asfaltové nebo polní.
Při plném naložení je motorka dost mohutná a ne úplně vhodná do města nebo například lesa. Otočit ji v malém prostoru může dát zabrat. Je s tím třeba na cestách počítat.
S poruchami a závadami jsem se nesetkal, což je pochopitelné vzhledem ke stáří stroje.
Zkušenosti se servisem jsou skvělé. Cena servisu je pochopitelně u této značky vysoká, ale jsou ochotní a vždy pomůžou. V BMW v norském Oslu například nebyl přítomen servisní technik, ale ochotně nám půjčili celou dílnu a veškeré nářadí abychom si opravili co potřebujeme a to o víkendu mimo pracovní dobu.

Petr_TA
Petr_TA napsal 11.11.18 v 13:35 10b.

Parádní brambora
Bezva fotky

Caveman
Caveman napsal 06.11.18 v 21:01 7b.

Moto Guzzi V85 😈

Danovec
Danovec napsal 06.11.18 v 15:03 10b.

Pěkný stroj. Pořád laboruju jestli ho koupit a nebo skočit do 850 ADV popřípadě 1250 ADV. Mám zamotanou hlavu :/