BMW F 800 GS Adventure (2014)

Vlastník -MP-
Vloženo 19.3.2023
Aktualizováno 29.4.2023

Prodal jsem V-Stroma. Tak bylo potřeba něco k Transalpovi, abych si veterána šetřil. Něco co má 21" kolo, něco co je opravdu cestovní enduro, má dráty v kolech, nemá zdvihy 150/150 mm jako V-Strom ...je už aspoň částečně vybavený na cesty.

Triumph Tiger 800 XC: Protože jsem zkoukl nějaký videa na YouTube, přečetl nějaký recenze, vyslech pár info od bývalých majitelů Tigera a protože ... protože do Brna je to blíž než do Plzně, protože se mi líbí tady ta barva.

První dojmy - První dojem ... wow. Ale po 70 km v cca 0 - 2°C bylo nejvíc důležitý že hefty topí :-) Druhej dojem ... po cca měsíci . Je to velký , je to těžký , je to vysoký . Transalp je proti tomu drobek .

Doplňky na motorce - Doplňky: deflektor , rozšířenej stojan , zubatý široký stupačky a zadní brzda , sklopná řadička , rozšíření na zrcátkách, mlhovky , vyhřívaný hefty , dekl pod motorem , LED blinkry , padáky , držáky kufrů , držák navi a telefonu , zásuvka 12V + 2x USB . Hliníkovej topcase Givi , hliníkový boční od Big Husky . Něco z toho bylo bylo u Adventure už v základu , něco od předchozího majitele , něco ode mě . Při koupi neměl boční kufry , ty jsem si nechal udělat u Big Husky.

Na silnici dobrý , tam se váha ztratí . Ale jak jsem ji vzal mimo asfalt tak jsem si tak jistej nebyl. Na rovině došáhnu oběma nohama tak akorát ( měřím 185 cm ) . Jak budu někde na polňačce , vyjetý koleje , a šlápnu si do díry tak se vyválím .
Na nějakou recenzi je ještě času dost , mám najeto cca 700 km , a zatím zkouším co si můžu dovolit . Dojezd na nádrž je určitě přes 500 km . Zatím tankováno dvakrát , vypočítaná spotřeba 4,5 l/100 km. A to je ježděno s bočníma kuframa .
Zrcátka ... no jsou malý , no .
Světlo ... docela tragédie . Asi by to chtělo vyměnit za LEDkový .

-MP-
-MP- napsal 30.04.23 v 13:34

ynzha ... však jsi na to už reagoval

Primárně tu mnichovskou pomstu mám na cestování, Transalp už má svý roky, kilometry, a nemá pětku ... takže přejet s ním Rakousko nebo Maďarsko po dálnici abych se dostal do nějaké cestovatelsky atraktivní země je jeho zbytečný trápení.
Máš pravdu , do lesa to není . Je to těžký , vysoký , široký ... ale na to mám právě Transalpa . Adventura jsem chtěl kvůli větší nádrži , a tak nějak Adventury jsou líp vybavený . Navíc tady ta barva je dostala .

ynzha
ynzha napsal 30.04.23 v 11:57 10b.

Ani ses nepochlubil
Jestli jsi to chtěl do lesa, neměls brát Adventure verzi, je přece jen o dost lehčí. Ale i tak to nadělá spoustu radosti, tak ať slouží a kolama dolů.

-MP-
-MP- napsal 25.03.23 v 00:07

_pat_ dík , sekyrku nechám na Transaplovi
šnek4 dík . Na Kanadu bych rád zajel pokud budu mít volno . No a jde o to kdy bude - sudý týdny jezdím na Transalpoví , lichý týdny na Bawcu

šnek4
šnek4 napsal 21.03.23 v 19:53 10b.

Michale ať ti slouží k tvé maximální spokojenosti a doufám že ji přivezeš ukázat na letošní Kanadu

_pat_
_pat_ napsal 20.03.23 v 12:21 10b.

Pěkný ...ať ti dělá radost!
Imho, kam dáš tu sekyrku?