BMW F 800 GS Adventure (2014)

Vlastník Kubko777
Vloženo 30.10.2015
Aktualizováno 4.4.2017

Dobrý stroj na cestovanie a ľahký terén. Výkon motora postačuje na to na čo je motorka postavená.

Motorka koupena od BMW Wien

První dojmy - Mám 195cm takže sa mi nezdá až taká veľká ako som sa dočítal v recenziách. Posed celkom dobrý, ale až po podložení riadidiel. Originálne plexi je vhodné len pre malé postavy. Výborná ovládateľnosť nízke ťažisko.

Doplňky na motorce - Na moto som vymenil plexi za vyššie od givi čo vyriešilo aerodynamiku. Chrániče rúk od givi, keď prší ruky sú v suchu. Vrchné padáky boli dobrá investícia zachránili mi plasty. Veľký spodný kryt motora a original topcase.

Jednoznačne som chcel cestovné enduro a na veľké gs neboli finanncie.
Moto mi sadlo do ruky asi až po troch tisícoch km. Potreboval som vela času si zvyknúť na predné tlmiče a ponáranie prednej vidly, ale už mi to nevadí a nechce sa mi to riešiť. Mám najazdené 12000km a najviac mi chýba úložný priestor. Všetko musím mať v topcase. Brzdy a asistenčné systémy sú super a hlavne sa dajú vypnúť. Sedlo je v sérií komfort a prešiel som bez problémov za deň 800km čo na 800gs som vydržal tak 250km a cítil som to dva dni. Jazdím sám tak výkon motora mi postačuje priebeh krútiaceho momentu od spodných otáčok je výborný na cestovanie a v teréne. Motor od cca 5500rpm dosť vibruje. Škoda toho podvozka za tú cenu by mohol byť nastaviteľný aj predok. Pri cca 11700 som stratil ľavý čap centrálneho stojanu a všimol som si to až keď som našiel na zemi rozbitý spínač bočného stojanu. Toto ma dosť naštvalo a o kvalite BMW už si myslím svoje.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 13.08.17 v 21:33 10b.

Ludo46
Ludo46 napsal 06.11.15 v 15:27 10b.

Pěkná barva

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 02.11.15 v 18:35 10b.

pekná mašina

wsbk
wsbk napsal 02.11.15 v 08:34 10b.