Jawa 250/353 Kývačka (1959)

Vlastník O.N.E.
Vloženo 2.10.2018
Aktualizováno 7.10.2018

Klasická 250 kejwa v ne tak klasických barvách.V původním stavu.S platným TP.

Motorka koupena od starý pán

První dojmy - Je úžasná,asi takovej jsem měl dojem.Je super,koupě náhodná.Koupeno od pána co si jí koupil v Mototechně roku 1959.

Motorku bych doporučil pro - Nikomu jí nedám takže jenom pro mě.

Doplňky na motorce - nezpočet
Povinná výbava:

Držák zámku ve špuntu řidítka:

Speciální šroub a udělátko k zajištění sedačky :

Přílba v úpravě road trip:

Ručně namalované na blatníku CS

ošahané hefty

multifunkční klíček 3v1

Nádobky od olejů na výzdobu byli taky jako bonus

Cesta domů 😀

Tak a DVD která dokazuje hystorii Jawy a moc pěkné záběry ze tří šestidenní co se u nás jeli (jedna na Slovensku), konečně jsem si udělal čas a podival se na to. Vážně parádní 👍👍👍

Takže jawičku jsem pořídil úplně náhodně a neplánovaně.No to kecám pořád plánuju koupi parádní jawičky ale jawičky jsou proti.
Takže volala ségra že Natálka (neteř moje) že má Kubu a že ten její Kuba má dědu a že ten jejich děda má v kůlně starou zrezlou Jawu.Abych to prej ohodnotil a zkusil prodat že když se v tom pořád hrabu tak bych jim mohl pomoc a já pomohl,rychle a bez starostí.Rád pomáhám něco uklidit.Ale aby jste si nemysleli zadarmo to nebylo.
Pán si Jawu koupil v roce 59,chtěl vinovou 350 ta nebyla a tak dostal šedomodrou 250.To musela být zajímavá doba.Člověk by si šel koupit superba a odjel by Fabií
Pán na Jawě dost jezdil.Najeto 80tis km.Účastnil se FIM Rallye třeba 1971 Nederland,1974 Krems Osterreich nebo FIM Rallye Praha-Moskva.A jak to vím krom toho že jsem u pána ztrávil dvě odpoledne vyprávěním zážitků z cest a prohlížení fotek které jsou součástí motorky.Tak ještě vše si dokumentoval na 8mm film a před několika lety si to nechal přehrát na DVD a to jsem taky dostal.Musím říct že je to zajímavé pro někoho kdo tu dobu nezažil.A ještě pěkný záběry ze 6denní 1963-1972-1977.Druhý den jsem jel na STK,pak s pánem přepsat a vytáhnout SPZ z depozitu a rychle domů jí přišroubovat na blatník a hurá vyrazit na silnice.
Úplně A1 stav to není,a proto mi kamarád radil nebo spíš řekl kup vejfuky,koleny,řidítka,kola no prostě všechny chromy a nech to přelinkovat a bude cajk.Jenže bude to mít to kouzlo?Asi ne.Takže jí nechám tak jak je,zbídačenou a ještě ušetřím
Jinak taková zajímavost,moto má 80tiskm a motor je prej pana.Nikdy se nic nepokazilo.Jednou kladívka ale to prej bylo preventivně a jinak nic.Takže já ho nechám v klidu rachtat dál.Jede pěkně chytne na šlápnutí,studená až na potřetí jak se mi vysmál jeden přihlížející chytrák.Ale jak lidi kolem Jawiček vědí že každá chce to svoje a třeba ta moje když je studená nacupat,2xprošlápnout,zapnout zapalování a šlápnout...

Jediný co jsem já musel udělat aby Jawička vyjela bylo: za 1. Vyměnit 6V baterii
Za 2. benzín a vyčistit karbec, nádrž a kohoutek no a za 3. bylo rozpadlé víko plováku

Mám z ní vážně radost,teď asi moje nejoblíbenejší holka

Originální HNĚDÉ sedlo, při koupi na něm byl potah, který ušila manželka pána od kterého jsem Jawičku kupoval.(přišlo mi několik zpráv že Normandie/Ambassadorka má sedlo černé tak tahle hnědé)

Křesťan
Křesťan napsal 06.11.22 v 20:26 10b.

Je fantasticá, tak jak je

O.N.E.
O.N.E. napsal 25.02.20 v 23:07

Jawatar:rozhodně není nic takového v plánu, to bych musel byl blázen a to nejsem

jawatar
jawatar napsal 25.02.20 v 22:34 10b.

NERENOVOVAT-NERENOVOVAT-NERENOVOVAT!!!

hardwyred
hardwyred napsal 25.02.20 v 16:50 10b.

Pěkné tak jak je,hlavně zachovat nerenovovat

Sob78
Sob78 napsal 25.01.19 v 08:44 10b.

Tak to je nádherný kus historie Vše co jsi napsal o radílcích, aby moto vypadalo lépe (výfuky, řídítka, linky...) jako kdyby jsi potkal ty stejné lidi jako já Ta historie k ní je skvělá věc, to ti závidím! Je úžasné vidět a hlavně slyšet moto do které se nikdo zbytečně nerýpal, když fungovala a staral se o ni. Ten úžasný pocit, když vezmeš do rukou ochytané hefty předchozích majitelů, položíš nohy na ušlapané stupačky...a po jízdě ji jemně utřeš některé drobné netěsnosti...WAU, sorry, ale miluji to! Můj motor má 20000KM (také panna, jak jsi krásně uvedl) a jen šustí ložiska na klice, jelikož mnoho let jen stála.Vůbec se nedivím, že je tvá nejoblíbenější, mám to stejně Jednoznačná desítka