Aprilia Tuono V4 1100 Factory (2017)

Vlastník _Jerry_
Vloženo 10.3.2018
Aktualizováno 11.5.2023

Tak uzrál čas... Čas vyměnit starého "Tuňáka" na nového a srovnat se s tím, že motorka může mít i čtyři válce.

Motorka koupena od FIRMA:Prestige moto (Praha 6-Řepy)

KTM 1290 Super Duke R: Italie je Italie...

První dojmy - Starý Tuňák je super motorka s koulema. Takový "italský děvky" se už nevyrábí a vyrábět nebudou. Budoucnost patří koncepci V4 a Tuono Factory je vražedná bestie.

Motorku bych doporučil pro - Pro zkušený adrenalinový motofeťáky

Doplňky na motorce - Koncovka Arrow = nutnost
Padací protektory = nutnost
Ochranná samolepka na nádrž, tzv tankpad = nutnost
Stavitelné frézované páčky = nutnost
Kratší držák SPZ = frajeřina co potěší
Mini blinkry = frajeřina co potěší

POZOR, POZOR, NOVINKA.
Od letošního roku máte i vy možnost vyzkoušet si jízdu na italských klasických motocyklech z mojí sbírky.
Více na webu projektu Meccanicatricolore

09/2018 UPDATE
Najeto 5000 km. Začal jsem pořádně tahat. Je to bomba. Italská děvka je zpátky. Nirvána a kulervoucí zážitek bez ohledu na to, zda jedu zatáčky mimo město nebo krouhám dopravní zácpu cestou do práce. Trakce na jedničce - to povolí lehký prokluz, ABS na jedničce - to povolí svíčku na předním a smyk zadního, wheelie vypnutý - to dovolí desetisekundovou efektní akceleraci s přizvednutým kolem. Úplně nejlibovější je quickshifter, to je věc těžce návyková. Čím víc se tahá, tím líp ta motorka funguje. Je to nebezpečná bestie. Jsem z ní nadšenej. Prvotní rozpačitost při přechodu z dvouválce je ta tam a já si užívám všechny ty vymoženosti, které dokážou neskutečně bavit.

PS: dnes jsem se projel tak z nostalgie na Tuonu V2 z 2008. No i ... výkon, krouťák i ovladatelnost, která mi dříve připadala nepřekonatelná je ve V4 posunutá o pořádný skok dopředu. Taková je pravda. Pokrok nezastavíš. Přečtěte si o tom tady

06/2018 UPDATE
Máme najeto ke třem tisícům km. Stihli jsme si odskočit do zatáček Sardinie. Tam jsem měl konečně pocit, že jsem ji dostal do ruky. V zatáčkách držela jak přibitá. Hlavně díky hrubému asfaltu, excelentnímu podvozku OHLINS a gumám Supercorsa s ultimátním gripem a mizerným kilometrovým nájezdem.

Máme za sebou taky jednu projížďku se spolujezdkyní...škoda mluvit...je to prostě závoďák a ty jsou zásadně jednomístný...

03/2018
Jsem po první projížďce. Silnice jsou ještě špinavý a kluzký po zimě a motorrku je potřeba nejdříve zajet.
První dojem je, že to samozřemě jede jako prase, ale tak trochu jinak než starý Tuňák. Tak nějak víc kompjuterově. Motorka je přesná jak skalpel, motor je atomová bomba, podvozek Ohlins je klasa premium, brzdy a to všechno je prostě špička.
Trochu zamrzí lanková spojka a řídítka v práškové barvě místo leštěných z předchozího modelu. Zato ale designéři navrhli tu nejvíc sexi prdelku, kterou si jen můžete představit.
Celkově je nová kapotáž povedená a trikolora verze Factory s červenými koly je prostě sexy. Sportovnímu designu jsme pomohli karbonovou koncovkou Arrow místo originální hnusné těžké euroroury. Posez je trochu víc na ruce než tomu bylo u starého Tuona, ale zato přední maska chrání jezdce lépe. Před tím se bylo třeba při 160 km/h skrčit, teď se to dá vydržet v základní pozici.
Samostatnou kapitolou je palubovka a všechny ty elektronický vychytávky. Ne žebych byl z těch, kteří si na om ujíždějí, spíš naopak, ale když už to dneska bez toho nejde, tak to holt budu používat. Quick shifter (nahoru i dolu) je bomba. Včetně toko krátkého štěknutí do koncovky výfuku.
Taky mne baví palivové mapy pro normální ježdění, které nabízejí mody SPORT, TRACK a RACE. Při režimu SPORT je zesílený efekt brždění motorem a V4 se při zaklapnutí plynu chová skoro jako dvouvál (podtrhuji to "skoro").

petr13
petr13 napsal 10.09.22 v 23:06 10b.

Pesi.
Pesi. napsal 13.10.20 v 08:25 10b.

Super italskej peklostroj . Vždy si říkám, kam ti špageťáci chodí na ty nádherné designové nápady.

Riddick
Riddick napsal 17.07.20 v 19:36 10b.

hotová raketa, nádhera

Lazyfucker
Lazyfucker napsal 29.09.19 v 20:34 10b.

Nadhera. A ten vyfuk (ode mne mimochodem ) ji sedi dokonale

Sete
Sete napsal 18.03.19 v 16:13 10b.

Paráda jaxviňa