Aprilia Tuono V4 1100 Factory (2021)

Vlastník Bazalka
Vloženo 1.10.2021
Aktualizováno 16.11.2021

Hooodně síly na skvělým podvozku zabalený do krásnýho kabátku.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

První dojmy - Šest let jsem teď sedlal Monstra 1200s, takže oproti tomu hladkej, ale opravdu silnej motor, sportovnější posez, ale s míň zalomený kolena. Tužší nastavení podvozku i na ten nejpohodlnější mód, ale nic nepříjemnýho. Do individuálního nastavování jednotlivých módů jsem se zatím nepouštěl. Brzdy stejně dobrý jako na ducatce - Brembo M50.

Po šesti sezonách na Monstru jsem pokukoval po něčem novém. Už jsem zkusil řadový čtyřválec, tříválec, dvouválec, tak na řadu přišla V4ka.
Zatím zajíždím, takže jen pár postřehů. Motor, podvozek, brzdy
a ovladatelnost jsou skvělý. Na spolujezdce se moc nemyslelo a spotřeba bude asi zajímavá, až se začne trochu topit. Už teď to žere víc jak Monstr a to točím max. 7tis.

Zajeto, tak honem k moři, tam se ještě nechá dobře pojezdit. Vzal jsem Tuono na Sardinii, aby konečně ukázalo, co v něm je. Ve zkratce: jede to strašně. Hbitý v pomalých zatáčkách, na druhou stranu neuvěřitelně stabilní v těch rychlých. Zvuk ve vyšších otáčkách silně návykovej.
Mám namotáno 4tis. km a dvě sady pneu jsou pryč. Optimistický údaj o spotřebě na palubním počítači je sice krásnej, ale jen do tý doby, než si to při tankování spočítáš.
A tak jasně, opičky - banány ... v každým případě to za to stojí.

Kasinak
Kasinak napsal 01.01.22 v 14:17 10b.

Parádní!

Paulano
Paulano napsal 08.10.21 v 10:29 10b.

Krásná mašina!

pycha
pycha napsal 04.10.21 v 16:49 10b.

Dobře jsem ti to vybral

Jacubson
Jacubson napsal 02.10.21 v 22:22 10b.

Tvl , tak nakonec Factory Paráda

pensionvseruby
pensionvseruby napsal 02.10.21 v 12:19 10b.

Gratulačka