Kawasaki KLE 500 (1993)

Aktualizováno 1.12.2020

Deník motorky
Nalezeno 53 záznamů

• Zadělání vodní pumpy

Dneska toho moc není - pouze zadělána vodní pumpa. Konečně jsem tam dostal nové mechanické těsnění, utěsnil silikonem a dal to dokupy :-)

Vloženo: 24.03.2017
    Uskutečněno: 24.03.2017
  • Nové písty, kroužky, ...

Dnes po téměř pěti týdnech konečně dorazily díly z Japonska, díky bohu :-) Výbrusové písty a kroužky (+0,5mm), segrovky, mechanické těsnění na vodní pumpu. Nakonec jsem ještě doobjednával pístní čepy, origo vypadaly doce

Typ: Koupě
    Vloženo: 24.03.2017
    Uskutečněno: 24.03.2017
  • Nový rotor ELECTREX

Tak dneska konečně dorazil nový rotor :-) Volba padla na firmu Electrex, která vyrábí nové rotory s celistvým magnetem. Bohužel neměly značku na seřízení rozvodů, což jsem chtěl (i do budoucna), takže jsem tam psal a dom

Vloženo: 21.03.2017
    Uskutečněno: 21.03.2017
  • Dokončení "předku"

Dnes doskládána druhá vidle, už to šlo vcelku rychle. Nejotravnější bylo čištění hromady zaschlých mastných kejd z dílů okolo kola (náhon, trochu ze středu a tak) a hlavně zjištění, že to nejde jinak než obroušením, no c

Vloženo: 11.03.2017
    Uskutečněno: 11.03.2017
  • Dokončení první vidlice

Dneska dokončena první vidle :-) Obroušeno, nakonec jsem to neleštil, ale nechal jsem takový "pololesk". Na vidli je dost rýh, vad atd. a na lesku by to bylo vidět ještě více :-( Každopádně jsem to dal dokupy, hodil tam

Vloženo: 09.03.2017
    Uskutečněno: 09.03.2017
  • Rozebrání vidlic a nový kotouč

Dneska jsem konečně po dloooouhé době zase pokročil a tak jsem se rozhodl sem hodit další zápis. Ne, že bych předtím do garáže nechodil, ale vždycky jsem akorát bojoval s rozebráním vidlic a odcházel jsem zoufalý, nasran

Vloženo: 07.03.2017
    Uskutečněno: 07.03.2017
  • Dovyvážení, kontrola pružin

Dnes jsem měl jen chviličku času, i tak jsem ale musel do garáže :-) Dovyvážil jsem pneu, vypadá to suprově. V jednom místě je sice kousek, kde to má tendenci při veeeelmi pomalém otáčení "táhnout na opačnou stranu", ale

Vloženo: 22.02.2017
    Uskutečněno: 22.02.2017
  • Přezutí, vyvážení, vyndání vidlic

Tak dnes jsem zamakal na podvozku :-) Po radách z fóra konečně naskočila guma (Mitas E07) na ráfek a já se mohl pustit na vyvážení na své "like a pro" vyvažovačce :-D (viz. foto). Nakonec už jsem jen vytáhl vidle z brýlí

Vloženo: 22.02.2017
    Uskutečněno: 21.02.2017
  • Motor nemotor a začátek práce na vidlích

Dnešek byl takovej celkem smutnej den v garáži, prakticky jsem nic moc neudělal. Vzhledem k blbé těsnosti ventilu jsem sundal znovu hlavu i válec s tím, že to vezmu do motorárny, zabrousit sedla + ventily a srovnat dosed

Vloženo: 15.02.2017
    Uskutečněno: 15.02.2017
  • Skládání motoru II. - hlava

Tak dnes poskládán vršek - válec, hlava, dalo to docela zabrat. Nevím co víc k tomu napsat. Snad jen, že trochu utíká komprese přes kroužky, nechápu, dle vůlí měly být OK, tak teď řeším co s tím. To asi abych se moc nenu

Vloženo: 12.02.2017
    Uskutečněno: 11.02.2017
  • Skládání motoru

Tak dnes dorazila zásilka dílů a já se mohl vrhnout na skládání motoru :-) Docela nervy, abych něco nezapomněl. Taky by se občas hodily čtyřy ruce, ale což, zvládl jsem dostat půlky motoru k sobě, takže si nemůžu stěžova

Vloženo: 08.02.2017
    Uskutečněno: 08.02.2017
  • Nasazení ojnic a kontrola spojky

Tak dnes už jen takový rychlozápis. Konečně jsem nasadil zpět ojnice, písty jsou pořád dole, půjdou namontovat po složení karterů. Jinak jsem zkontroloval spojku, samozřejmě spojkové pružiny unavené a hluboce pod servisn

Vloženo: 01.02.2017
    Uskutečněno: 01.02.2017
  • Rozpůlení

Tak dneska konečně rozpůleno :-) Nic víc jsem nedělal, nebyl čas, jen jsem dostal půlky motoru od sebe, omrkl to a pokračování zase jindy... https://www.youtube.com/watch?v=Baxbhxnso8s

Vloženo: 29.01.2017
    Uskutečněno: 28.01.2017
  • Odrezení nádrže a rozebírání motoru

Tak jsem zase trochu pokročil. Šetření sešitých zad jsem nevydržel a vrhnul se do práce, musím zaklepat, stehy mi zatím drží :-DD Začal jsem odrezením nádrže, která byla úplně rezavá. Použil jsem horký roztok kyseliny c

Vloženo: 25.01.2017
    Uskutečněno: 25.01.2017
  • Repase palivového kohoutu

Tak od tohoto týdne není moc šance pokročit. Řezali mi znamínka za zádech, tak prý nesmím tahat nic těžkého, abych si nepotrhal stehy či co :[ No co už, tak rozebrání motoru jsem odložil. Ale najednou jsem neměl co děla

Vloženo: 21.01.2017
    Uskutečněno: 21.01.2017
  • Motor z rámu ven

Tak dnes jsme tahali motor z rámu. Byl to teda porod, díky bohu za taťkovu pomoc :-) Hodně vypomohlo si motor "vyklínovat" topůrkama a podložit si ho dřevěnou deskou, položenou na kole od auta, motor pak nemohl po vytaže

Vloženo: 17.01.2017
    Uskutečněno: 17.01.2017
  • Hlava a rotor

Tak jsem včera dostal ventily zpět do hlavy, wow, prostě radost jaxviň :-) Bohužel hned dnes přišlo zklamání. Chystal jsem motor na sundání z rámu, tak jsem sundal dekl altecu, pořádně, detailně si prohlédl magnety...

Vloženo: 16.01.2017
    Uskutečněno: 16.01.2017
  • Pokrok v opravách

Tak jsem si všiml, že jsem dlouho nic nepřidal. Ono taky nebylo moc co. Pořád dělám nějaké drobnosti, blbůstka tady, blbost tam, do toho jsem kuchal hlavu.. no práce bylo tolik, že nebyl moc čas sem psát :-) Takže co

Vloženo: 11.01.2017
    Uskutečněno: 11.01.2017
  • Seřízení ventilové vůle, demontáž masky

Tak dnes je to vcelku stručné. Největší část zabraly ventily, než se to člověku podařilo nastavit (dělal jsem to poprvé a chtěl jsem aby to bylo top), chvilu to zabralo :-D Jinak jsem jen sundal masku, byl utržený kabel

Vloženo: 29.12.2016
    Uskutečněno: 29.12.2016
  • Chladič, zadělání alternátoru a kontrola rozvodů

Tak dnešek začal vcelku otravně. Musel jsem z deklu alternátoru odrbat staré těsnění, které tam bylo jak přilepená, no co, hrozná drbačka... Volnoběžka nejevila známky toho že by bylo něco špatně, normálně se točila a za

Vloženo: 28.12.2016
    Uskutečněno: 28.12.2016
  • Elektrika, chlazení, karburátory

Tak dneska jsem s tím pohnul :-) Vypustil jsem vodu z chladícího okruhu, expanzní nádržka byla plná nějakého svinstva, tak to šlo vymýt. Konečně jsem dokontroloval všechny kontakty na elektrice, proměřil jsem alternátor,

Vloženo: 26.12.2016
    Uskutečněno: 26.12.2016
  • Rozebírání pokračuje - elektrika a airbox

Tak dnes pokračovalo rozebírání. Airbox šel dolů, vyčistit, původní filtr vyhodit a dát nový. Bylo taky potřeba pořádně naolejovat příruby ke karburátorům silikonovým olejem, byly už dost ztvrdlé, skoro jsem se bál jestl

Vloženo: 22.12.2016
    Uskutečněno: 22.12.2016
  • První rozebírání...

Tak dneska se začalo rozebírat. Sedlo, boční plasty kolem sedla a kolem nádrže - to bylo hned, pak bylo potřeba vyčistit roztokem sody kastl na baterku (byla tam vycmejraná kyselina). Zatímco jsem se chystal sundat nádrž

Typ: Údržba
    Vloženo: 21.12.2016