Kawasaki KLE 500 (1993)

Vloženo 14.12.2016
Aktualizováno 1.12.2020

Deník motorky
Nalezeno 53 záznamů

• Schránka na nářadí a držáky kanystrů

Made by táta :-) Oboje z hliníkových jeklů. Kanystry jsou na vodu - jedem na dovolenou dva, takže na vaření a pití docela spotřebujem. A nechtěl jsem vozit petky v kufru kvuli hmotnosti, takhle jsem dostal nějakou váhu

Vloženo: 08.07.2020
    Uskutečněno: 08.07.2020
  • Výroba rozšíření stojánku

Hliníková destička 60x80x5 cca 22 Kč, čtyři šrouby, pár podložek, matky a silnější pružina ze strojních součástek za cca 55 Kč. Jo a jedna součástka z merkuru = bez nákladů. Zároveň proběhlo dotažní rozjetého “U” na stoj

Vloženo: 05.07.2020
    Uskutečněno: 05.07.2020
  • Zimní údržba

Příprava na letní trip, tedy úpravy a nějaký základní servis. Nový olejový filtr a olej (přešel jsem na 10W50 Repsol, výrazně ztišil zvuky z převodovky), proplach chlazení čističem a nová náplň, seřízení ventilů a seříze

Vloženo: 19.03.2020
    Uskutečněno: 19.03.2020
  • Údržba a unašeč off

Proběhla základní údržba. Olej (měněno po 5tkm preventivně), filtr, vyčištění a namazání řetězu, výměna pneu za Avon Trailrider apod. Taky se ukázalo, že unašeč rozety to vzdal, prasklo uložení ložiska, díky bohu, že jse

Vloženo: 22.03.2019
    Uskutečněno: 22.03.2019
  • Nová zadní pružina

Nová pružina zadního tlumiče, před dovolenou byla nutná. Nahoře je sice moc široká, mám starší typ tlumiče a nevěděl jsem, že se liší, ale drží to. Každopádně patří velký dík Merhautovi, že mi poskytl rozměry pružiny!

Vloženo: 17.06.2018
    Uskutečněno: 17.06.2018
  • Náhradní regulátor dobíjení

S ohledem na plánovanou dovolenou v červnu jsem měl trochu strach o současný regulátor dobíjení. Přeci jen, jsou to 25 let staré elektrosoučástky vystavené spoustě vibrací a podobně. Četl jsem pár cestopisů a viděl jsem,

Vloženo: 28.04.2018
    Uskutečněno: 28.04.2018
  • Přešití sedla

Vzhledem k tomu, že úpravci sedel chtějí za úpravu okolo 6000 Kč a běžní čalouníci mě s tím poslali dopryč, že mají na tři měsíce plno, vzal jsem to celé po svém a bez jakýchkoliv zkušeností jsem se do toho pustil sám!

Vloženo: 01.03.2018
    Uskutečněno: 01.03.2018
  • Velký zimní servis

Ha, že už jste si mysleli, že jsem na motorce vše udělal a teď už jen užívám a jezdím? Haha :-D Přes zimu jsem měl práce dost, tak nebyl čas to sepisovat jednotlivě. Tak co se vlastně na motorce dělalo? - výměna p

Vloženo: 08.02.2018
    Uskutečněno: 08.02.2018
  • První výměna oleje

Dle příručky provedena výměna oleje po 1000 km. Resp. po cca 1200, ale to už je celkem fuk. Trochu nahnědlý to bylo, na magnetu na spod byl jemnej kovovej prach, ale to se dalo čekat. Mimochodem, překročeno 40 tis. k

Vloženo: 27.07.2017
    Uskutečněno: 27.07.2017
  • První servis

Dlouho jsem nic nepřidával, ono taky nebylo moc co, furt jsem byl někde pryč nebo v práci. Při poslední projížďce se mi moc nelíbilo cvakání z motorky, takže jsem se tuhle vrhnul na kontrolu ventilů. No, pravděpodobně šp

Vloženo: 13.07.2017
    Uskutečněno: 13.07.2017
  • První výlet

Tak dnes mě čekal první ofiko výlet, tedy spíš první pořádná projížďka :-) Jel jsem v podstatě kam mě nos táhl, cca 70 kilometrů po okolí - Jedovnice, Ostrov u Macochy, Sloup, Blansko, Olomoučany, ... Závěr? Tu motor

Vloženo: 13.06.2017
    Uskutečněno: 13.06.2017
  • Výlet na dovozovku

Takový "méně záživný" zápis. Dneska jsme si udělali výlet na dovozovou STK, bohužel po vlastních kolech to ještě nešlo, ani tam, ani zpět. Ale kráska dostala počet závad 0; 0; 0, takže spokojenost :-) Zítra mě ještě čeká

Vloženo: 30.05.2017
    Uskutečněno: 30.05.2017
  • Montáž ukazatele zařazené rychlosti

Tak jsem si zapojil tuhle srandu z Ebaye za 300 Kč cca. Funguje to parádně, jen to občas blbě rozpozná neutrál. Je to divný, kontrolka funguje, je to připojený jak má být a dokud se s motorkou kus neujede a párkrát nezař

Vloženo: 28.05.2017
    Uskutečněno: 28.05.2017
  • Práce na zadním kole II. a problémy s přihlášením

Během víkendu jsem dodělal zadní kolo. Přezutí docela porod, snaha to aspoň nějak vyvážit ještě větší, ale nakonec se to s cca 80g závaží celkem povedlo. Vymezení vůle rozety nastříhanou duší a dopnutí řetězu a byla sran

Vloženo: 10.05.2017
    Uskutečněno: 08.05.2017
  • Práce na zadním kole I.

Tak si tak dojedu z projížďky a najednou koukám na zadní gumu.. A celé plošky normálně praskají. No ne že by to byla hrůza, ale je to docela hluboký, je 11 let stará, stejně bych ji časem měnil.. Tak jsem objednal novou

Vloženo: 04.05.2017
    Uskutečněno: 04.05.2017
  • Nasazení kapot

Konečně to vypadá opravdu šťastně :-) Včera testovací projížďka, přehoupnuto prvních společných 50 kiláčků. Dnes jsem nasazoval kapoty. No zrovna snadno to nešlo, ale povedlo se :-) Pod pravej podsedlík, v místě kde je n

Vloženo: 01.05.2017
    Uskutečněno: 01.05.2017
  • Zase karby. Ale JEDE TO!

Tak jsem řešil problém s bohatou směsí. Karby šly ven, od sebe, do poslední součástky rozebrat, následovala hromada čištění, nové o kroužky a použití jiné membrány co je z boku pravého karbu + pístků sytiče. Dovolím si o

Vloženo: 27.04.2017
    Uskutečněno: 27.04.2017
  • Kontrola svíček

Tak jsem se zas radoval předčasně, achjo. Kawa jede. Jede pěkně, ale pravá svíce je furt černá jak bota. Tak ještě můžu omrknout sytiče a obohacovač, jinak už vážně nevím, kde hledat chybu... Takže zase nádrž dolů, airbo

Vloženo: 22.04.2017
    Uskutečněno: 22.04.2017
  • Dokončení karbů, montáž doplňků, projížďka

Dnes jsem dokončil a namontoval karbecy. Vodítka jehly byly poškozený. Taky jsem si namontoval USB nabíječku a alarm. Fotky dávat nebudu, co kdyby si to někdo přečet, že A přišla projížďka. Tak jsem to vytahoval z garáž

Vloženo: 21.04.2017
    Uskutečněno: 21.04.2017
  • Ladění karbů? Oprava!

Tohle je takový zběžný zápis za poslední dny. Jeden válec mám pořád ulitý, chyba musí být někde v karburátoru, nebo tak, seřízené je vše správně a stejně. Sehnal jsem jeté karby, jsou sice nepoužitelné, ale trysky, vodít

Vloženo: 18.04.2017
    Uskutečněno: 18.04.2017
  • První projížďka na oba válce!

"Ty py*o, to táhne jako kráva!" Jo, tak takhle nějak by se daly vyjádřit dneštní pocity :-D Ideální to není, je očividně dost rozhašená směs na jednom válci (viz. foto svíček), ale aspoň už to zase jede. Tak se tomu t

Vloženo: 13.04.2017
    Uskutečněno: 13.04.2017
  • A pro změnu zase skládáme...

Dnes jsem makal na karbcích. Jehly vyměněny, karby už netečou. Pak pokus o start. Nejprv nechtěla chytit, špatně jsem seřídil hladiny (podle manuálu s hadičkou, ale nesedělo to). Po seřízení plováku podle šuplery zase ch

Vloženo: 12.04.2017
    Uskutečněno: 12.04.2017
  • A zase rozebíráme...

Myslím, že nadpis tohodle zápisu mluví za vše. Zas to musím rozebrat :-D Tentokrát jen karby a vzduchovej filtr, do toho totiž natekl benzín. Vypadá to, že netěsní jehly, zítra budu mít nové, tak uvidíme...

Vloženo: 11.04.2017
    Uskutečněno: 11.04.2017
  • Nešťastný úspěšný start

Dneska třicátý zápis do deníku. Jak "výroční". Na co jiného to využít, než na první start mašiny? Po přečtení nadpisu asi budete trochu v rozpacích, jak to vlastně je, takže to řeknu rovnou. Jo, jede to. Nějak se ten mot

Vloženo: 09.04.2017
    Uskutečněno: 09.04.2017
  • Příprava na start

Tak dnes velký pokrok :-) Začalo to vložením motoru do rámu. No stálo to za to, ale vyšlo to. Pak nalít olej, pozapojovat elektriku z motoru, čidla, startér a tak. Následovalo plnění chladícího okruhu.. Tak si tam tak le

Vloženo: 08.04.2017
    Uskutečněno: 08.04.2017
  • Motor DOKONČEN

No dobře, tak teda skoro. Ať nekecám, ještě musím dotáhnout 4 šrouby na vodní pumpě (práce na 10 sekund) a vyměnit vypouštěcí šroub za nový s magnetem, ale to až bude motor v rámu. Dneska jsem se na to vrhnul a zase u

Vloženo: 06.04.2017
    Uskutečněno: 06.04.2017
  • Montáž hlavy, vodní pumpa

Tak dnes jsem s tím konečně trochu pohnul, bohužel to všechno nebylo tak easy jak jsem doufal. Začal jsem vymytím hlavy. Pak jsem musel strhnout vodní pumpu, vše očistit, odmastit a znova ji přidělat i s trubkou na vodu

Uskutečněno: 05.04.2017
  • Hlava a válce z motorárny

Tak dnes jsem konečně dovezl hlavu a válce z motorárny :-) Válce vybroušené na větší průměr, zabroušená dosedací plocha na hlavě i na válci, zafrézovaná sedla ventilů a zabroušené ventily. Válce už mám namontované, akorá

Typ: Odborný servis
    Uskutečněno: 04.04.2017
  • Kontrola a montáž indukčních cívek

Indukčky přeměřeny - jedna z nich byla přesně v rozsahu, druhá těsně pod spodní hranicí, takže obě OK. Nové kabely, nové fajfky - konečně se při ohnutí kabelu nemusím bát, že se zlomí :-D

Uskutečněno: 01.04.2017
  • Vytažení indukček, svaření kapot a představa dokončení

Hojahoj :-) Dneska je to opět kratší zápis, v podstatě jen drobnost. Nebylo moc času, ale vytáhl jsem indukční cívky, abych mohl očistit kontakty a zahodit staré kabely a fajfky. Fajfky už nové mám, ještě čekám na kabel

Vloženo: 28.03.2017
    Uskutečněno: 28.03.2017