Kawasaki KLE 500 (1993)

Vlastník dadanek1999
Vloženo 14.12.2016
Aktualizováno 1.12.2020

Vloženo: 07.03.2017, Uskutečněno: 07.03.2017, Stav tachometru: 38621 km, Zhlédnuto: 9x

Dneska jsem konečně po dloooouhé době zase pokročil a tak jsem se rozhodl sem hodit další zápis. Ne, že bych předtím do garáže nechodil, ale vždycky jsem akorát bojoval s rozebráním vidlic a odcházel jsem zoufalý, nasraný a bez pokroku Nakonec jsem pochopil, že to jinak nepůjde... Hodil jsem vidle do batohu na záda a vyrazil na Simálu dolů do vesnice, zkusit borce v místním "servisu". Byli tam dva, pohodáři, bývalí motorkáři a vidle byly za 10s s rázovým utahovákem povolený A ještě jsem se pobavil. Vytáhl šroub, vnitřek vidle vyjel, odkutálel se po podlaze někam pod zvedák a borec prohlásil "A tohleto jsme s tím chtěli udělat?" Tak jsme pokecali, ukázal jsem Simála a frčel jsem zase domů. Po chvíli už jsem v garáži kuchal vidlice dál. Všude kopa černého humusu, no, prostě špinavá práce. Gufera šly rovnou vyhodit, nachystaná mám nová. Prachovky jsem nechal, přijde mi docela zbytečné je měnit, když je ještě jedna prachovka přímo na guferu a slouží tak jen jako "prvotní bariéra". Navíc jsou přes to všechno natažený ještě manžety... Další věc, kterou jsem řešil, byly ty vodící kroužky uvnitř vidlice. Podle manuálu z novějšího ročníku by se měly měnit při každém rozebrání, vážně by mě zajímalo proč. Jestli to má nějaký význam, nebo jestli jen potřebují točit předražené náhradní díly. Mám sto chutí tam nechat ty staré, podřené nejsou, hladké jsou - asi zítra zkusím, jestli není ve vidli nějaká vůle, kdyby byla, vyměním je, ale pokud není přijde mi to zbytečné. Jestli se pletu a má to nějaký význam, prosím, napište mi to, docela rád bych to věděl
Co se vidlic týče, tam bude pokračování příště, byly pěkně dodřené (rakušáci na ně něco lepí, tuším, že je to něco s TK a pak to z toho odrbávali špachtlí a na vidlích byl asi nějaký transparentní lak, který tím samozřejmě narušili). Takže půjdou zvenku obrousit a vyleštit, ať je to hezký a všude stejný. No a pak mě čeká skládání, ačkoli teda ještě nevím, co s těma vodícíma kroužkama, jestli je měnit, nebo ne...

Jinak jsem dneska vyzvedl nový přední kotouč, starý byl pod servisní limit. Bylo to jen přišroubování pár šroubů, akorát je potřeba dodržet moment 23 Nm a dát na ně lepidlo na závity. Je tam jen proti povolení, takže jsem ho dával opravdu jen malou kapičku, snad to stačí

HonzaCR250R (2) napsal 08.03.2017 v 21:32

To bude nová motorka...

dadanek1999 (1) napsal 08.03.2017 v 08:27

Diky Jeste tak vedet co s tema vidlema

Lepidlo na zavity mam tohle: https://www.mojedilna.cz/Lepidlo-do-zavitu-Petec-5g-stredni-pevnost-d989.htm

elvis78 (136) napsal 08.03.2017 v 08:13

a jaký lepidlo na závity?
jinak šikula

• Schránka na nářadí a držáky kanystrů

Made by táta :-) Oboje z hliníkových jeklů. Kanystry jsou na vodu - jedem na dovolenou dva, takže na vaření a pití docela spotřebujem. A nechtěl jsem vozit petky v kufru kvuli hmotnosti, takhle jsem dostal nějakou váhu

Vloženo: 08.07.2020
    Uskutečněno: 08.07.2020
  • Výroba rozšíření stojánku

Hliníková destička 60x80x5 cca 22 Kč, čtyři šrouby, pár podložek, matky a silnější pružina ze strojních součástek za cca 55 Kč. Jo a jedna součástka z merkuru = bez nákladů. Zároveň proběhlo dotažní rozjetého “U” na stoj

Vloženo: 05.07.2020
    Uskutečněno: 05.07.2020
  • Zimní údržba

Příprava na letní trip, tedy úpravy a nějaký základní servis. Nový olejový filtr a olej (přešel jsem na 10W50 Repsol, výrazně ztišil zvuky z převodovky), proplach chlazení čističem a nová náplň, seřízení ventilů a seříze

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.03.2020