Kawasaki KLE 500 (1993)

Vlastník dadanek1999
Vloženo 14.12.2016
Aktualizováno 1.12.2020

Odrezení nádrže a rozebírání motoru

Vloženo: 25.01.2017, Uskutečněno: 25.01.2017, Stav tachometru: 38621 km, Zhlédnuto: 8x

Tak jsem zase trochu pokročil. Šetření sešitých zad jsem nevydržel a vrhnul se do práce, musím zaklepat, stehy mi zatím drží Začal jsem odrezením nádrže, která byla úplně rezavá. Použil jsem horký roztok kyseliny citronové, kilo na plnou nádrž a nechat do dalšího dne cca 22h - výsledek super Pak jen proplach vodou a rychlé sušení, aby nádrž nechtěla zase reznout. Taky jsem promazal zámek nádrže, už šel chudák dost ztuha...

No, a rozhodl jsem se pokračovat v práci na motoru. Poprosil jsem taťku ať mi hodí motor na stůl (přeci jen, kdybych tu mrchu těžkou zvedl, ty stehy už by mohly něco dělat ) a pustil jsem se do toho. Rotor dolů, dekl spojky dolů, pak sundat krytku čerpadla... TO BYL HOROR! Ty dvě části krytky absolutně nešly od sebe, takže jsem se sundáním zápasil tak půl hodiny a musel jsem používat tak prasácké metody, až jsem se styděl..
No, pak už jen nastal čas překulit motor směrem "na altec" a znova sundat olejovou vanu. Byl jsem odhodlaný motor ještě dnes rozpůlit, ale drobné zranění s nečekaně velkou krvácivostí (ne že bych byl takovej cíťa, ale furt mě to po ruce teklo na stůl a do motoru a to mě s*alo ) můj dneštní progress zastavilo. Prostě jsem povoloval zatuhlý šroub, zabejčil jsem... šroub povolil a já vzal kloubem na ruce hranu dosedací plochy

No co, tak s tím zase pohnu zítra...

owenovic (12) napsal 28.01.2017 v 12:49

zase jsi udělal kus práce,ikdyž jsi zraněn ,tak práce jsi odvedl spousta

dadanek1999 (1) napsal 27.01.2017 v 19:30

Diky Padaky budu do budoucna taky redit, nemas vykres?

Michaelgelo (0) napsal 27.01.2017 v 18:36

pěkně JEDE Š to bude jako nový. Já, už to mám vše v cajku. Teď dodělávám padáky a montuju plasty. Potřebuji dát polepy a abych se nenudil dělám falešný výfuk na povinou výbavu a atd..

• Schránka na nářadí a držáky kanystrů

Made by táta :-) Oboje z hliníkových jeklů. Kanystry jsou na vodu - jedem na dovolenou dva, takže na vaření a pití docela spotřebujem. A nechtěl jsem vozit petky v kufru kvuli hmotnosti, takhle jsem dostal nějakou váhu

Vloženo: 08.07.2020
    Uskutečněno: 08.07.2020
  • Výroba rozšíření stojánku

Hliníková destička 60x80x5 cca 22 Kč, čtyři šrouby, pár podložek, matky a silnější pružina ze strojních součástek za cca 55 Kč. Jo a jedna součástka z merkuru = bez nákladů. Zároveň proběhlo dotažní rozjetého “U” na stoj

Vloženo: 05.07.2020
    Uskutečněno: 05.07.2020
  • Zimní údržba

Příprava na letní trip, tedy úpravy a nějaký základní servis. Nový olejový filtr a olej (přešel jsem na 10W50 Repsol, výrazně ztišil zvuky z převodovky), proplach chlazení čističem a nová náplň, seřízení ventilů a seříze

Typ: Údržba
    Vloženo: 19.03.2020