Suzuki SV 650 (2016)

Vlastník vsw
Vloženo 2.8.2016
Aktualizováno 29.6.2023

Pro mě přitažlivá motorka, pohledná, krásný zvuk, dobrá pověst .. to všechno klaplo a přetavilo se v koupi červené funglovky v modelu 2017

Motorka koupena od Triskel Břeclav

Kawasaki ER 6N: nejbližší servis 60km, dostupný model na prodejně neměl ABS, ale Kawa mě moc táhla a skoro vyhrála
Yamaha MT-07: sedlo, zadek po čtvrthodince na něm vyslovil veto
Honda CB 650F: Já nevím ... ale to samé bych asi napsal i na otázku proč koupil, prostě dobrý .. ale nepostupuješ (edit: později jsem ji viděl na jedné akci, moc se mi líbil jízdní projev)

První dojmy - První foto je chvíli po dodání, ještě na spodním rámu přepravní klece. Druhý den - dnes 3.8. - je Sůza předaná a prohnal jsem jí prvních pár desítek kilometrů město/meziměsto. SVčko se vodí jako kolo, lehký a obratný stroj, padne ruky, první dojem tedy ohromná euforie a nadšení.

Motorku bych doporučil pro - Já - začátečník - jsem nadšen. Na začátku je potřeba si zvyknout na správné dávkování plynu, opatrně se spojkou při podřazování, ale zase lidi, kurvááá, ten zvuk při meziplynu urve koule i transkám v čele pochodu gay parade.

Doplňky na motorce - Chtěl bych protektory proti poškození pádem, až budou dostupné, zatím pouzdro na doklady & spol na nádrž, takový malý tankvačík.

(40 let a mladší rovnou přeskočte na druhý odstavec) Zhruba kolem padesátky (věku) člověku začne docházet, že čas k uskutečnění některých snů se krátí a čím více bude otálet, tím méně si bude užívat. A když si nebudeme užívat, na co pak budeme s vnoučaty vzpomínat? A tak jsem se jednou, jedouce po městě v autě za HD Night Rodem (dík, žes tam byl chlape), rozhodl realizovat jeden z mnoha snů a už se toho nepustil. Chudák manželka musela vzápětí na dovolené poslouchat chvalozpěvy o "motorce s tlustým kolem", reálie Šumavy se silnicemi plnými motorek a zatáček taky slušně přikládaly pod kotel, takže návrat do civilizace už se odehrával s cílem dnů příštích jasně vytčeným.

Budu jezdit na motorce a udělám si neomezenou skupinu A - v pořadí samozřejmě opačném. Začátek prázdnin, léto v plném proudu, měl jsem obavu, zda najdu volné kapacity v AŠ. Vygůglil jsem místní možnosti a rozhodl se pro jednu z autoškol. Druhý den už jsem zvonil na dveře a ptal se, zda mají volné kapacity a vzali by mě ještě letos ... pane, s tou změnou zkoušek se to zadrhlo, u nás budete letos první a možná jediný. Fajn, domluvili jsme se, jen sehnat potvrzení od doktora (šiml musí zařehtat, mám platný řidičák, mám platnou II. zdravotní třídu pro letadla co dva roky obnovovanou, ale stejně potřebuji vypsat další lejstro od obvoďáka, no co už) můžeme začít. Moje autoškola má více poboček a ta místní si motorku půjčovala z pobočky vzdálené 20km. Aby omezili přejezdy (náklady na ně), Honda se zapůjčila na celý týden a my za něj odjezdíme celou osnovu. Další týden zkouška, to ještě stihnu kus sezóny, co víc si přát.

Počasí klaplo, za týden odježděno, zkouška úspěšně složená a k dýlerovi dorazila vytoužená červená SV650. Od první myšlenky "jdu do toho" uběhl přesně měsíc. Tady zatím končí prolog a snad brzy začne příběh.

3.8.2016 Během dneška najeto prvních 100 km, SVčko se výborně ovládá. Zatím samozřejmě jen záběh nové moto, tzn. držet se do 5000 otáček (tj na šestku do 110kmh). SVčko nebude polykač dálnic, do 90kmh příjemné svezení, pak už začíná foukat. Zkusil jsem i cvičák, takové retro zkoušky z minulého týdne, tam bych tedy rozhodně dal přednost čtyřválu - s Hondou se mi pomalé úlohy jezdily lépe, dvouvál je kousavější (ale možná si jen moto musí sednout). Daní za radost z dvouválu jsou jeho vibrace, mě ovšem zatím neruší a pevně věřím, že to tak zůstane. Jinak je to miláček a čistá radost. Přes hodinu v sedle a stále se cítím velmi pohodlně, nic nebolí, nic mě nenutí zastavit a odpočinout.. až blížící se soumrak mě žene do garáže.

6.8.2016 tacho se přehoupnul přes 300 km, prostě sednu na mašinu a jedu kam mě kola zanesou. Teprve až chci domů, zjištuji kde jsem a jak se vrátím SVčko je skvělé, dvouválec mě baví čím dál víc. Po chvíli jízdy za autem s nečitelnou a nervózní nánou za volantem jsem se rozhodl dál nepokoušet osud a sice předpisově jedoucí (hééép na brzdy z 90 před značkou 50), nicméně nebezpečnou plechovku předjet. Poprvé jsem za to víc zatáhnul.. uff, připadal jsem si, jako bych do lasa chytil rozjetou lokomotivu

9.8.2016 máme spolu odježděno 547 km. Dnes jsem poprvé od koupě Sůzy jel autem, boha to vůbec nejede.

19.8.2016 dnes jde sůza na první servis po 1000km

14.09.2016 na displeji naskočila dvojka, 2017 km nájezd, póóóřád je to hrozně hravá Zuzanka. První trauma - v zatáčkách kde jezdím a už jsem si myslel, že ne uplně blbě, mě hravě předjel borec i baťůžkem za sebou

29.09.2016 dvaapůl tácu najeto, euforie stále neustává. Přidáno pár fotek "z provozu".

16.10.2016 s nástupem chladnějšího počasí už to tak nepřibývá, ale hranice 3000 km zdolána. Rozhodně jsem rád, že jsem koupil jako první moto 650 a ne litr. Dle mého soudu není pravda, že je to jen v ruce a mozku .. není, litr by byl příliš silný. Plány do budoucna - móóžná pořídit V-Stroma nebo tak něco v litru na cestování ve dvou a s krabicema (kuframa).

4.1.2017 zazimováno, baterka v teple, ale nezadržitelně se to blíží

23.2.2017 baterka zpět do Sůzy a jedééém... prvních pár desítek kilometrů je za mnou, dlouhá přestávka je znát, ale paráda, konečně!

7.4-16.4.2017 Korsika, najeto 1794 km v tomto motorkářském ráji. SVčko si vyzkoušeli kluci, kteří to opravdu umí a obdržela uznání, že je to na začátek velice dobré "nářadí". Moje výkony nic moc

14.5.2017 motoškola Míra Lisý, parádní den, určitě budou další kurzy.

context
context napsal 04.06.17 v 11:27 10b.

Moc pěkný svčko přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu

Ol-af
Ol-af napsal 28.12.16 v 16:53 10b.

Velká pochvala pro dobrou volbu.
Mohu jen potvrdit, že je na ni opravdu suprové povození...
Tak hlavně hodně šťastných kilometrů

Moholoko
Moholoko napsal 22.11.16 v 20:53

Každý nemusí být spisovatel, hlavně že moto jezdí

dzonnek
dzonnek napsal 04.10.16 v 15:22

Jak tak vidim stejne poznatky jako jsem mel ja a SV jede fakt dobre ten motor je opravdu povedeny. Pisu znovu komentar preci jen mam tyhle motorky rad

-Jandys-
-Jandys- napsal 29.09.16 v 13:15 10b.

Sv ať už nová čí starší je fakt povedená a dobře udělaná motorka,škoda že už letos na SUZUKI dnech když jsem byl nebyla volná,tak užívej a přeju jenom hezké chvíle v sedle SV