Honda CB 500X (2016)

Vlastník blade933
Vloženo 27.7.2016
Aktualizováno 1.7.2017

Fajn motorka na každy den okolo komina ale aj niekam dalej.

Motorka koupena od K-moto Košice

Kawasaki Versys 650: Vyššia cena a pre moje potreby a na moj volny cas stači aj honda aj ked kawa je fajn :)

První dojmy - Ake dojmy môže mat človek z fungel novej mašiny ktory predtym jazdil sedem rokov na 125 ??? Prve dojmy boli najlepšie lebo oproti 125 keeway Speed to je neskutočna raketa a konečne to ťaha aj do kopca :D :D :D

Motorku bych doporučil pro - určite je motorka najlepšia pre podla mna koho kolvek :) začiatočnik aj skusenejši jazdci na jazdenie ci do prace alebo po vyletoch. je to taky univerzal :)

Doplňky na motorce - tak zatial som uvažoval o vyššom plexi kedže som dost vysoky ale to povodne ma dve polohy vyššiu a nižšiu tak som ho dal do tej vyššej. v tej nižšej pri cca 100km/h som mal neskutočne turbulencie na hlave :D
dalej tam mam kufrik od givi 47 litrov..aa ešte tam chcem dat bočne 35 litrove a možno casom aj padacie ramy a športovu koncovku pre lepši zvuk lebo ten originalny je len taky obyčajny :)

. Doplnky nad ktorymi este uvažujem (aby v zime nebola nuda ) : vyssie plexi, chraniče ruk, športovy vzduchovy filter, padacie ramy a niekedy do buducna možno športovu koncovku :)

tak a po roku konecne motorka vyzera tak ako som vzdy chcel :)

Tak a vyfuk je namontovany !!! to je moja anjnovšia uprava na mojej honde :) každy kto rozmyšla nad vyfukom tak by som mu ho odporučal lebo motorka s akrapoom chytila velmi krasny zvuk a dokonca by som povedal že to ani nie je 500 ale väčšia kubatura !!! :) a každy kto ma akrapa mi určite potvrdi že zvuk je paradny !!! fotky možete vidiet s akrapom aj bez neho !!! :D

Tak začal by som asi nejak tak žee ja mam 195 cm a 100 kg :D aby ste si vedeli predstavit aku postavu vozi tato hondička :D (podla mojej vahy a vyšky a plus priatelka a batožina je z hondy taky maly nakladiak :D ).

Mam ju necele dva mesiace a mam najazdene 4000 km a jazdim prevažne cez vikendy. Pre rok 2016 prešla 500-stovkova rada od hondy modernizaciou a tak nejak sa mi zapačila. musim sa priznat staršia ma priliš neoslovila ale tie nove su fajn. Chcel by som napisat že moj štyl jazdy jee taky na pohodu od 90 do 130 km/h. Motor musim povedat žee taha celkom pekne a ako pišem vyššie tak niekedy jazdim sam a inokedy aj s priatelkou aa plnym kufrom a musim povedat že nemam problem obehovat aa pekne to taha aj do kopca a ano hlavne tie obehovačky si uživam, to som na 125 nepoznal :) So spolujazdcom treba trošku viac držat v otačkach ale aj tak pokial auto pred vami neide 160 tak obehnut nie je problem. Brzdy aj ked to ma len jeden kotuc vpredu su dobre na moje potreby a ešte tam mam ABS čo je pre mna taka poistka keby som to nahodou prehnal.

Na podvozok nie som nejaky expert alee nepostrehol som nič čo by mi vadilo, možno by som ho na moju vahu dal trošku viac dotvrda. samozrejme predok je nastavitelny ale nechcem sa v tom nejak hrabat aby som to nejak nerozladil.

Motorka ma 194kg čo naznačuje žee bude lahučko ovladatelna.
Možno by som mal vyhradu trošku k sedadlu ale podla mna sa dost rychlo presedi a priatelka na spolujazdcovom sedadle sa velmi nestažuje alee . nie je to žiadna bomba ale taka normalka bežne sedadlo a po dlšej jazde si musime dat pauzičku.

Spotreba to je plus tejto motorky a napišem to tak:
Sam: 3,6 l/100km
+spolujazdec+plny kufor: 3,8 až 4,1 l/100km.
Motorka sa najlepšie citi na kvalitnom asfalte asi ako väčšina motoreik a motorkarov ale nerobi jej problem ani mierne rozbita cesta popripade lahši teren, a určite su aj ovela lepšie motorky na jazdu okolo sveta ale cestovat sa da aj na tejto cb 500x !!! :) :) :) cestovat sa da na všetkom ! :)

Metzler
Metzler napsal 30.06.21 v 15:00 10b.

Zajímavá barevná kombinace, akrapovič vylepší zvuk a vzhled, to určitě. jen bych za to já osobně asi nedal dalších 15 táců za výfuk.. to je však čistě subjektivní pohled. je ale fakt, že ten originální komín je snad vyloženě ošklivý. :)

libac22
libac22 napsal 14.02.18 v 10:35 10b.

Pěkně se o ní staráš jen co je pravda

čimsa
čimsa napsal 29.12.17 v 11:39 10b.

pěkně upravená! A´t slouží

blade933
blade933 napsal 01.07.17 v 12:22

ďakujem :) za komenty :)

kobra33
kobra33 napsal 28.06.17 v 21:09 10b.