Honda CRF1000L Africa Twin (2017)

Vlastník zuzaSV650s
Vloženo 25.9.2023
Aktualizováno 6.10.2023

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 9 záznamů

mrkini88
mrkini88 napsal 16.04.24 v 14:04

Pěkný kousek . S tím sedlem jsem řešil stejný, že jsem po 50 km už nevěděl, jak si na to sednou, aby mě nebolela prdel. Také jsem zvažoval, že nechám přešít sedlo, ale úplně se mi nechtělo investovat bůra do přešití. Pak jednoho dne, kdy jsem se vrátil z cca 300 km výletu s prdelí zvalchovanou jak po návštěvě Modré ústřice, jsem doma ze sebe sundal motohadry, dal studenou sprchu a poté vyrazil jen v kraťasech cca 2 km na vapku Afriku umýt. Při téhle krátké jízdě jsem náhodou objevil příčinu té bolesti prdele. Africa má totiž nějak špatně vyřešené odvádění tepla od motoru na pravé straně moto, takže všechen teplý vzduch od něj mi šel přímo mezi pravé stehno a sedlo (v těch kraťasech jsem to dost cítil, v klasických motokalhotech nikoliv), což způsobovalo, že se ta prdel zapařovala, což pak po několika desítkách km začalo dost nepříjemně bolet. Místo přešití sedla jsem to teda vyřešil tak, že jsem na AliExpressu koupil takový ten síťovaný potah na sedlo za pár stovek a říkal jsem si, že když to nebude fungovat, tak to vyhodím a pro pár stovek brečet nebudu. Ale světe div se, k mému velkému překvapení ono to funguje naprosto skvěle, za prvé to nevypadá ani blbě na té motorce, ale hlavně to odvádí to teplo z podprdele pryč, takže se na tom vůbec nepotím a krásně to luftuje. Dal jsem s tím na jeden zátah 800 km z polského Helu do Prahy a prdel mě vůbec nebolela. Takže doporučuji to vyzkoušet

nous
nous napsal 06.10.23 v 09:27 10b.

Ahoj, ctive napsane a mame dost spolecneho No to pro tebe musel byt sok z takove rakety CP3 na Afriku , ale je hezke jak jsi v tom nasel uplne jine hodnoty nez ma tva byvala Yamaha. At se dari .

zuzaSV650s
zuzaSV650s napsal 03.10.23 v 21:48

Robertak
Robertak napsal 30.09.23 v 18:41 10b.

na africe jsem dával 700-800 km za den na pohodu, nepřišlo mi, že by prdel bolela víc, než na čemkoli jinym.. mám 190/100, sedlo jsem míval v tý "normální" poloze bez schodu.. asi to chce víc trénovat a nebýt princezna.. tak hlavně ať jezdí a pořád jen kolama dolů (moje afričanka bohužel nepřežila idiota v bílym ivecu.. )

zuzaSV650s
zuzaSV650s napsal 30.09.23 v 08:26

Po vcerejsich 300km v sedle jsem se kroutil, jak holky ve zlatým stromě u tyče. Takže hodně... Prdel bolí z každé motorky po určité dobe, ale sedlo Africanky je očistec.

Motorka je skvělá na cumendu, na ježdění, motorové, podvozkové...jen to jediné a to sedlo to kurví...presit, presit, presit...naštěstí už jsem našel čalouníky, kteří to dělají a vědí co je na africkém sedle na pikacu.

Targus
Targus napsal 30.09.23 v 07:34 10b.

Hmm, recenze dobrá, ale zádel mne bolí už jen z fotek. Tohle je dobré na pár desítek minut někde v poli, kdy polovinu odstojím ve stupačkách, ale na celý den, potažmo několikadenní cestu bych to moc neviděl.
Česky řečeno - daň za siluetu. Motka sice SKVĚLE vypadá, ale tím se výčet kladů dosti brutálně zmenšuje.
Btw. manželku, resp. její pozadí docela lituji. Dovolenou na tomhle bych si dovolil přirovnat k hrdinskému činu.
Takže popřejeme brzké nalezení problému a poctivého sedláře či čalouníka, který bude vědět, co dělá.

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 29.09.23 v 21:38 10b.

Paradicka nech sluzi

dedikzk
dedikzk napsal 26.09.23 v 12:29 10b.

hezký komentář s vtipem o školačce tak hodně pohodových km s Afričankou

bruttopyr
bruttopyr napsal 25.09.23 v 20:35 10b.

Afrika je krásná a na ty rozbité cesty úplně luxusní!
Pěkně napsáno... jen si dávej bacha na to popsané sahání školačkám pod sukni!