Honda CRF1000L Africa Twin (2018)

Vlastník nobady
Vloženo 20.1.2019
Aktualizováno 4.10.2019

Krásná,charakterní,na silnice i off .

Motorka koupena od FIRMA:Roman Bartyzal - Honda (České Budě

Honda VFR 800X Crossrunner: Afrika je prostě lepší :-)

První dojmy - Původně jsem po 50 tis bezproblémových km s CBF 1000 jako vyznavač okřídlené značky uvažoval o Crossrunneru . Měl jsem možnost VFR otestovat na Honda festu 2017 a i když je to hezká a dobrá motorka,prostě ten pocit :"Jó to je ono!"se nedostavil. Vzápětí jsem sed na Afriku a ejhle ! Naprosto rovný posez,ovladatelnost, zábavnej krouťák ,zvuk,vzhled a bylo rozhodnuto.:-)

Motorku bych doporučil pro - Každému zkušenějšímu, kdo chce motorku na silnice i do off, a Afrika se mu líbí.Je dobrý si ji zkusit.. Přeskočí jiskra,není co řešit. Chybu určitě neudělá.:-) Dá se s ní objet Zeměguĺa.

Doplňky na motorce - Padáky SW motech,kryt motoru SW motech,zásuvka,hlavní stojan,kryty světla .
Budou originál vyhřívané hefty a kufry.

Od srpna 2018 ,kdy stála nová v garáži, máme nalítáno cca 7500km ,čili už se dá hodnotit. S Afrikou se opravdu dá,jak tady píše v recenzi Martin Hakl jezdit všemi způsoby-vysedání ,naklánění tělem,po endurácku tlačení pod sebe. Všechno funguje a vypadá dobře.Podvozek je vzhledem ke stavbě moto velmi pečlivě konstruován.Kde to bylo s CBF díky nízkým zdvihům nepříjemné (lehký ofík),se s Afrikou cítíte daleko komfortněji.Motor je svižný zejména kol 6 tis/ot . Na okreskách při 3 a 4 zařazeném stupni je CRF opravdu svižná štika. Ovladatelnost je díky kvalitně řešenému těžišti a 21palcovému přednímu kolu na takhle velké moto fakt hodně dobrá.Loni na jaře nás v italských alpách předjel borek na CRF a i když jsem z CBF ždímal max.,mizel v dáli s laškovně se vrtějící zádelí.(Měl to tam bejk holt najetý) Display je krásně čitelný i při přímém slunci. Ze začátku chvíli trvalo ,než jsem se orientoval v množství údajů.To samé platí i pro nastavování jízdních módů,kontroly trakce atp.. Stačí pár tisíc km a už to děláte automaticky,neb ovládání nastavení má svou logiku.Osobně používám USer mód,kde je možné nastavit krouťák,brzdící moment motoru,a stupeň kontroly trakce.Brzdící moment motoru se dá dobře využít před zatáčkami při minimálním použití brzd jako takových.Přesto je jízda plynulá a svižná. V off potom mód Gravel ,kdy motor není tak svižný a je sterilnější. Tvrdší ofík je zatím pasé,protože je škoda novou motorku vrestlit. Nestála hubičku a v terénu se prostě padá..Nicméně, když jedete po polňačce,nebo rozbité asfaltce o dírách víte, přesto je motorka pořád ovladatelná a jede tam kam potřebujete.
Sedačka je akorát. Ani příliš měkká či tvrdá. Všichni víme ,že po x stech km bolí pozadí na každé moto.
Kvůli menšímu vzrůstu 171 cm ,pořídil jsem sníženou verzi sedačky. Někomu to nevadí, osobně jsem jistější ,když dosáhnu na zem. Originál plexi je v nižší výškové kategorii naprosto dostačující-žádné turbulence ani přehnaný hluk.U brzd jsem párkrát s ABS zachřestil. Mohli by být možná malinko ostřejší. Spíš pocit.Také sedm stupňů kontroly trakce je zbytečně hodně. V základu by za ty prachy měli být hl.stojan i vyhřívané hefty.
Co se týká barvy.. Zdůrazňuji ,jedná se o můj osobní názor ,čili přeji každému, co jeho srdci blízké. Afrika v trikoloře nádherná, nádherná motorka -se zlatými koly,ale až moc. Proto jsem vybral zdánlivě méně atraktivní vínovou barvu o to víc zajímavou.Je to jako se ženskou. Když bychom měli na výběr mezi svého času načinčanou Pamelou Anderson http://www.thespicy...-pamela-anderson.jpg a Ashley Judd http://7wallpapers....5/11_Ashley-Judd.jpg většina by volila Pamelu ...Na závěr . Je to sedmá moto v řadě a upřímně - na lepší motorce jsem ještě nejel.

pepazon75
pepazon75 napsal 11.03.19 v 14:19

CRF1000
CRF1000 napsal 25.02.19 v 14:00

blahopřeju k výběru, červená je krásná

amik-cz
amik-cz napsal 27.01.19 v 20:02

Pěknej strojek, taky bych si nechal líbit, snad jednou...

Všudezdejší
Všudezdejší napsal 27.01.19 v 14:33 10b.

Krásná mašina, gratuluji! Taky jsem o ní snil, ale nakonec mi osud přivál do cesty kačenu a zatím jsem moc spokojený. Přechod z CBF na cestovní enduro je velká změna. Široká řídítka, vysoký posaz, máš pocit, že sedíš na kombajnu a tak nějak na vše hledíš ze shora Ať ti dělá velkou radost!

nobady
nobady napsal 27.01.19 v 11:22

ropr0812 Mám náplanovaný šotolinky na vyššebrodsku a moc se těším ,až vás tam s panem R. vytáhnu!