Triumph Street Triple R (2017)

Vlastník Petr-VPK
Vloženo 27.9.2017
Aktualizováno 5.2.2018

Street Triple v sobě spojoval přednosti obou motorek, které jsem testoval před ním a neměl jejich nedostatky. Navíc přidává své osobité charisma a prvotřídní zpracování a není to taková tuctovka:)

Motorka koupena od FIRMA:CARTec motor (Triumph, Suzuki) (Br - Podstatně blíž to mám do Prahy, ale přístup tamního prodejce Triumph mě fakt neoslovil.
V Brně vše v pořádku, díky panu Vysloužilovi za příjemné a pohodové jednání.

Kawasaki Z900: Tu jsem testoval jako první, přišla mi celkově těžkopádná, sedlo až příliš nízko, pasivní posez, motor silný, ale až moc kultivovaný, prostě čtyřválec...
Yamaha MT-09: Bavila mě víc než Kawa Z900, motor má super zátah a výbušný charakter, ale vadilo mi to "motardové" sedlo, po kterém člověk různě cestuje, i když nechce a stejně jako u Kawy pasivní posez - řídítka moc blízko, stupačky dost vepředu.

První dojmy - Pozice mi okamžitě sedla, jako by byla dělaná na mě, sportovnější posez, stupačky víc vzadu, víc váhy na rukou, přesně, jak jsem to chtěl. První jízda byla 250 km z Brna domů na Šumavu a ke konci jsem měl pocit, jako bych na ní jezdil odjakživa.

Doplňky na motorce - Originální: klín pod motor, štítek (není příliš znát) a zrcátka do řídítek (mnohem lepší než sériová klasická, ve kterých nebylo nic vidět a nešlo je prakticky nijak nastavit).
Neoriginální: padáky Rutan na rám a do os kol, držák příslušenství RAM na řídítkách

Sezóna 2017 pomalu končí a já mám na svém novém streetu najeto asi 4500 km, což není tolik, kolik bych si přál, ale dost na to, abych ho už stihl trochu poznat.
Oproti SV650S, na které jsem odjezdil předchozí tři a půl sezóny (celkem téměř 50 000 km), je to samozřejmě velký rozdíl. Jiné je všechno, posez - přechod od sportovních dělených řídítek k naháči se širokými rovnými, podvozek - SV bylo pohodlnější, podvozek byl měkký, houpavý, ale street poskytuje při ostré jízdě nesrovnatelně víc jistoty, rozdíl je tak velký, že když přesednu zpátky na svéčko, už se bojím a nedovolím si na něm tolik jako dřív:)
Brzdy jsou kapitola sama pro sebe, zatímco u SV se snad o brzdách nedá ani mluvit, bremba na Triumphu brzdí jako ďas, ale přitom jdou velmi dobře dávkovat, nejsou to žádné jedovky. Na zadku se občas ozve ABS, u předku se mi to ještě nepovedlo.
Motor má super zvuk, odlišný od všech ostatních značek, nebudu popisovat, nutno slyšet:) Zátah je brutální, na dvojku jde plynem na zadní a na horizontech se při ostré jízdě zvedá sama od sebe. MT-09 má motor ještě divočejší, ale pro mě je tohle optimum, navíc v luxusnějším balení;) Kolem 5 nebo 6 tis. se motor lehce rozvibruje, jako by tam byla trošku výkonová díra, ale není to nic, co by člověku muselo vyloženě vadit.
K jistotě při ostré jízdě přispívají rozhodující měrou sériově montované gumy Pirelli Diablo Corsa - výborné lepivky. Po 4,5 tis. už pomalu končí, počítám, že víc než tisíc už nedají, ale tak to prostě je, na cestování bych určitě zvolil jiné obutí...
Těší mě i detaily, jako třeba celkem slušný úložný prostor pod sedlem spolujezdce (ze tří motorek v užším výběru největší), kde je navíc z výroby instalován USB konektor, takže lze snadno nabíjet telefon nebo si vyvést delší kablík a připojit třeba kameru na řídítkách. Taky plnobarevný TFT displej s možností měnit styly zobrazení a schopností sám přepínat na inverzní zobrazení podle intenzity okolního světla je parádní, a to jsem donedávna nedal dopustit na analogový otáčkoměr...
Spotřeba byla při zajíždění trochu vyšší, nyní se dlouhodobě ustálila na 5,8 l/100 km - přiznávám, že to není při 50/90/130. Myslím, že možná časem ještě trochu klesne.

bobos69
bobos69 napsal 04.10.17 v 20:18 10b.

je krásnej !

Atomicc
Atomicc napsal 01.10.17 v 14:20 10b.

Výborná volba

Akrapovič
Akrapovič napsal 29.09.17 v 21:18 10b.

pan_Maršoun
pan_Maršoun napsal 29.09.17 v 19:27 10b.

Souhlasím, taky mě Triumph oslovil napoprvé. Přeji ti hodně super výletů.

Jacubson
Jacubson napsal 28.09.17 v 09:11 10b.

Moc hezká motorka Dobrý výběr