Suzuki DL 650 V-Strom (2015)

Vlastník Ttorxx
Vloženo 16.5.2015
Aktualizováno 18.7.2016

V-strom 650 - upřímný cesťák za rozumné peníze

Motorka koupena od harnessbiker (Praha 10-Uhříněves)

Honda XL 700V Transalp: už se nevyrábí a má nižší výkon
Suzuki DL 650 V-Strom: zvítězila velikost, rám, výkon motoru, výbava, perfektní jízdní vlastnosti, super spotřeba ...
Kawasaki Versys 650 ABS: asi největší konkurent V-stromu ale propadlo menší sedlo spolujezdce
Honda NC 750X: z mého pohledu hezká ale ošizená motorka bez adrenalinu, ve vyšších otáčkách nudná

První dojmy - Motorka ihned padne perfektně do ruky a překvapí jak jízdními vlastnostmi tak dostatečným výkonem. I v sérii je pěkně vybavená a pro cestovatele poskytuje dostatečnou ochranu před větrem. Za mne velká spokojenost.

Motorku bych doporučil pro - pro cestovatele a pohodáře co si ale občas chtějí také zablbnout

Doplňky na motorce - Sada GIVI kufrů, padací rámy, zásuvka na 12V, navigace,

Musím začít trochu ze široka.
Jsem celý život blázen do motorek. První silnou motorku jsem si koupil hned po revoluci a postupně vystřídal několik značek s různými obsahy a výkony.
Spíš cestuji než lítám ,,kolem komína,, Měl jsem i období kdy pro mne byla motorka ,,pod litr,, méněcenným kouskem . Už to zkrátím abych nenudil.
V mezidobí výčitek že se někde zabiju a rodina přijde o tátu přišel i maxi skůtr.
Moc mi nevyhovovaly jízdní vlastnosti a rychlý přesun byl také problém.
Jsem už starší kousek a tak jsem začal vybírat něco na pohodu. Řekl jsem si že by to také nemělo moc baštit a zároveň aby mi to občas odpustilo lehké prohřešky způsobené úbytkem mých kdysi hbitých reflexů.
Nakonec zvítězil V-strom 650.
Trochu jsem měl obavu z ,,malého,, motoru. Měl jsem před lety Transalpa 650 a mám porád v živé paměti že to výkonově nebylo nic moc a ještě se kroutil pod náloží jak žížala. Ale přišel den D a já stál u prodejce Suzuki pevně rozhodnut dát
protiúčtem můj mírně jetý maxiskůtr.
V-strom mne nakonec dostal svou cestovatelností. Opravdu velké dvousedlo, ABS v serii, kvalitní rám, velká zatížítelnost ( v pohodě uveze přes 200 kg.), ...atd.
Překvapení nastalo při první jízdě.
Fakt pohodlíčko. Uplně jsem zajásal. Moc přívětivá motorka. Motor s naprosto dostatečným výkonem a nízkou spotřebou. Jezdil jsem toho opravdu dost ale V-strom mne ,,dostal,, Je to motorka jak pro pohodu tak pro adrenalin. Všestranný stroj se kterým si můžete jak zablbnout tak se vydat kamkoli po světě.
Díky rámu z lehkých slitin se nemusíte bát motorku poslat do pořádného náklonu a jízdu si občas užít. Pokud vytočíte motor nad 6 tis. otáček máte z V-stromu dravce. Velká kola (přední 19 - zadní 17) s přehledem snáší naše české silnice.
Spotřeba je velmi příznivá. Pokud jedete okresky a točíte max 5000 tak se dostanete i pod 4 litry (viz dnešní Vrdy - najeto přesně 400km. a spotřeba 15,33l)¨
Pokud motor točíte a užíváte si tak přibližně 2 litry přidejte.
Mám zatím málo najeto a nemám tušení kolik si V-strom vezme když mu dáte za uši. Časem to sem přidám.

vasek2000
vasek2000 napsal 13.10.17 v 22:55 10b.

fatman
fatman napsal 31.05.16 v 06:41 10b.

Přesně !Tvé pocity ohledně rodiny sdílím ...
Strom je dobrá motorka a občas(když nakouknu švárovi do garáže )přemýšlím, jestli jsem ho neměl koupit ...
Zatím zvítězila surovost a živelnost, nad praktičností(Stroma jsem nejel, ale měl jsem strach z "nudného" motoru-předchozí Africa Twin )...
Ty to máš za 10bodů a ať ti to jezdí a stále tě to naplňuje
Jo a bacha na cestách !

Ttorxx
Ttorxx napsal 15.05.16 v 00:34

Jen ke spotřebě ... po roce ježdění mohu s klidným svědomím napsat že na něm dokážu jet i za osm na sto ...

Clint.
Clint. napsal 08.06.15 v 23:51 10b.

pecka,tvojim pocitům a nadšení maximálně rozumím a naprosto souhlasím, ať to jezdí

Ttorxx
Ttorxx napsal 08.06.15 v 19:35

Pánové díky. Fakt si ho užívám. Je to takový dobrosrdečný stroj co občas odpustí i nějakou chybičku.
Mněl jsem několikaletý výpadek co jsem jezdil jen na větších skútrech a tak se mi to občas hodí. Chvíli mi trvalo než jsem si zpátky vzpomněl že je vlevo šaltrpáka.
Teď mám něco kolem 2500 km a domazluji V-stroma do cestovna. Snad už brzy vyrazíme po Evropě.