Suzuki DL 650 V-Strom (2019)

Vlastník Mazi_31
Vloženo 12.3.2021
Aktualizováno 11.3.2023

Zpět po mnoha letech v sedle, ale myslím si, že jsem vybral správně.

Kawasaki Versys 650: Zrovna žádná zánovní nebyla.
Yamaha Tracer 7 / 700: Drobný motocykl

První dojmy - Zatím jen seznamovací jízda, špatné počasí. Po dlouhé době jsem měl respekt z motorky, ale po ujetí pár metrů, jako bych na ní odjakživa jezdil. Měl jsem starach, že už to po dvaceti letech nebudu umět, ale malý stromek měl semnou trpělivost a v podstatě hned po prvním rozjezdu jsem byl zpět. Musím poděkovat své ženě, že oželela nový obývák a dovolila nákup motorky. Ne každá má pochopení pro svého chlapa a pro nákup takové,, zbytečnosti'', jako je motorka. Těším se na příznivé počasí a zbytek poznatků dodám po najetí pár km.

Motorku bych doporučil pro - Je to kus motorky a něco to váží. Začínající motorkáři menšího vzrůstu by mohli mít problém s manipulací.

Doplňky na motorce - Dodal jsem pro jistotu padací rám.

Dvacet let jsem na ničem pořádně nejezdil. Sem tam nějaká krátká zkouška od mých kamarádů. Před dvaceti lety jsem jezdil jen čtyřválce, tak jsem měl trochu obavy z dvouválce. Po přečtení všech možných a dostupných recenzí jsem usoudil, že chci zkusit dva hrnky. Volba padla na suzuki dl 650 a na kawasaki versys 650. Osud chtěl, aby to byla právě suzuki a tak už je doma v garáži. Nemám nic najeto, jen prvních pár km. Musím i poděkovat svému kamarádovi Mikymu, který měl semnou trpělivost při nekonečných otázkách ohledně motorek a všeho co se okolo tohoto problému točí (sám jezdí mnoho let dl 650) a že pořádně při zkušební jízdě motorku prověřil. Vzít si s sebou člověka, co o konkrétním modelu něco ví, je k nezaplacení. Má prví jízda? Měl jsem fakt respekt po tolika letech, ale hned po pár metrech jsem věděl, že jsem si vybral správně. Všechno na svém místě, perfektní ovladatelnost, no prostě jako bych na tom už nějaký ten pátek lítal. Ale dost psaní, musím jezdit a pak dodám další postřehy a zážitky znovuzrozeného motorkáře.

27.3.21
Tak zatím jen cca 600 km, ale vzhledem k počasí a jízdě jen po okrese si myslím, že mohlo to být i horší.
Motorka je super. Jsem rád, že jsem šel tímhle směrem. Ten projev motoru je paráda, jede to pěkně od spodu a umí to jet i ostře, když je chuť a bezpečný prostor. Velké pohodlí, dostatek prostoru. Jel jsem i s batůžkem a občas jsem přemýšlel a přesvědčoval se, jestli tam sedí, nebo ne. Fakt dost místa, super. Píše se občas o vibracích. Asi mám tlustou prdel, ale já žádné necítím. Do rukou taky žádné necítím. I batoh říkal, že vibrace nezaznamenala a to teda tlustou prdel nemá. Jsem i rád, že jsem nepocítil žádný ucukaný motor. Je to sametový chod. Musela by to řídit fakt úplná lopata, co nemá cit v pravé ruce. Chtěl jsem i versys 650, ale dost lidí mi říkalo, že to o proti stromovi fakt škube, že je to takový ještě Janek. To by mi asi vadilo.
Nejlépe se cítí v kopcích v zatáčkách. Tam je to super, tam je stromek jako doma. Vzhledem k tomu, že je to kus motorky, tak jak to padá do zatáček, to je krása, tomu jsem nemohl uvěřit. Je to pro mě strašně super ovladatelné. Pohnu hlavou a už to zatáčí. Jasně, borci na supersportech se musí smát, co tady píšu za hovadiny, že to nechce zatočit, že je to parník a podobně. Proto mě berte s rezervou. Je to pohled navrátilce, co jezdil před dvaceti lety a to už v té době byly staré vrány.
Namontovat jsem rozšíření zrcátek, viděl jsem jen své ramena. Plexi budu řešit. V nejvyšší poloze od cca 100km/h to jde vše na hlavu a okolo 130 km/h už to třepe s hlavou fakt dost. Nejlepší nastavení při mé výšce 180 cm je paradoxně v nejnižší poloze. Jde to někam na hrudník a to je lepší. Zkusím deflektor. Kámoš ho na stromku má a říkal, že velký rozdíl.
Tak to jsou mé první postřehy, které můžou někomu třeba pomoct při rozhodování volby stroje. Taky jsem četl a četl a i tak to nebylo snadné rozhodování. Ale musím říct, že jsem vybral správně. Motorka přesně pro mě. Jdu jezdit a dále studovat tento super stroj.
31.3.21
Zdar všichni, tak už mám namontováno přídavné plexi a můžu s radostí říct, že funguje perfektně. Dnes zkoušeno při všech jízdních režimech. Nevěřil bych, jak kousek plastu změní jízdní komfort. Turbulence při 130 km/h do helmy jsou pryč.
Za mě můžu doporučit.

13.5.21
Čau. Tak něco jsem už okolo komína za necelé dva měsíce co to mám najel (3000 km), tak budu hodnotit. Za mě super volba. Motorka mi sedí po všech stránkách. Chci pořád jezdit, je to droga. Je to čím dál, tím víc návykové. I když počasí nebylo nic moc, nutí to alespoň na chvilku a pár km vyjet. A když je fakt hnusně, musím do garáže na stromka alespoň mrknout.
Co se týče techniky, zatím velká spokojenost, spolehlivost a pro mě dostatečný výkon. Kamarádi se mě ptají, kdy budu kupovat litra, že to musí být slabé. Ale musím říct, že pro mě určitě ne a to i ve dvou. Nejsem žádný divočák, to už mám za sebou a když vezu ženu, upřímně musím říct, že propad výkonu je minimální. Kdo tvrdí, že je to slabé, tak úplně nepochopil podstatu tohoto super stroje. Je to pro krásné, plynulé, spolehlivé a hlavně pohodlné cestování všeho druhu. Můžeš na tom jet jen pro rohlíky nebo i k moři a vždy to bude super zábava a svezení. Jasně, mohl jsem si koupit i ten litr, ať vypadám pri výletu a u hospody před ostatními motorkáři jako opravdový chlap, ale při stejném roku výroby, počtu km na tacho a ceně o sto tisíc větší, mě napadá myšlenka, že ten rozdíl 30 koní za to pro mě určitě nestojí.
Co cítím, když jedu ve dvou je samozřejmě horší manipulace na místě a obratnost při jízdě, ale s tím člověk počítá a pro naše vylety je to super.
Brzdy by mohli být klidně o fous ostřejší, zejména v jízdě ve dvou. To je tak za mě jeden z poznatků co bych mohl vytknout, ale dá se to řešit lepšími hadicemi a destičkami. Už jsem měl brzdy možnost dobře poznat, tak vím, co od nich čekat a člověk s tím počítá. Spotřeba je průměr 4,5l, což je super hodnota a nemyslím si, že jezdím na spotřebu. Dávám tomu i za uši. Tak jdu zase alespoň mrknout do garáže na stromka, protože chčije a jezdit se nedá. Tož všichni zdar a mnoho šťastných km.
23.6.21
K dnešnímu dni od koupě mám 6000km. Dlouhodobá spotřeba dle ukazatele 4,0 litry. Asi jsem už starý chuj a dle spotřeby i tak asi jezdím. Ale fakt tomu i dávám za uši, že mi je stromka někdy i líto, tak nevím? Motorka mě fakt baví, nic mi nechybí. Vše šlape jak má. Proběhla výměna oleje a filtru. Provedeno lehké došponování řetězu dle pokynů v manuálu. Olej jsem měnil sám, nic na tom není, práce na 30 minut. Gumy, prezuty za Metzeler Tourance Next. Sedí jako přibité. Původní byly od výroby a vydržely cca 8000 km. Na zadní byla už viditelná plocha. Už to začínalo občas i plavat na nerovném asfalfu. Čekal jsem, že vydrží o něco víc. Kamarád říkal, že hovno klopím, že jezdím jen rovně. Tak nevím, zatáčky jezdím, do zatáček to klopím co to dá. Samozřejmě dle mých možností. Ale od limitu gum a motorky jsem ještě ku..a daleko. Občas vozím i ženu, takže na pohodu. Ale když jedu sám, tak pod kotel taky umím přiložit a stromkovi to vůbec nevadí. Tato motorka se přesně na můj styl jízdy úplně hodí. Výkon mi nechybí, je to maximálně pohodlné, akorát si občas říkám, jaké by to bylo s laďáčkem? Nedávno jel okolo mě stromek s laďeným výfukem a zvuk byl nádherný. Tak kdo ví, třeba Ježíšek?
Tak jdu zase jezdit a užívat super motorku.

Říjen 2021
Najeto 12400km.
Absolutní spokojenost.
Tak jsem si udělal radost a koupil jsem laděný výfuk MIVV Storm Ovál Inox BLACK. Pro ty, co uvažují o tomto výfuku na dl 650, tak musím říct, že za ty peníze (cca 11000,- Kč) je to velmi dobře zpracované a vypadá to kvalitně. Všechno sedí perfektně, nic nemusíš řešit a dodělávat doma. Prostě jen vytáhneš z krabice a nasadíš svody, koncovku a jedeš. Motorku to hodně co se týče vzhledu posunulo kupředu. Zvuk s db killerem je skoro jako originál. Osobně mě to zklamalo. Ovšem bez db killeru je to nářez. Být mi dvacet let, tak to budu brát jako super, ale dnes je to na mě už docela dost hlasité. Po dvou minutách jízdy mám zaléhlé uši. Když jedu po sídlišti, důchodci se zastavují, otáčí se na mě a klepou si na hlavu, maminky dětem zacpávají uši. Vím, proto jsou laďáky, že? Ale asi jsem už starý a fakt je to už na mě moc. Vyřešil jsem to tak, že jsem na db killeru uřezal tu zahnutou trubku a zvuk je přesně dle mého gusta. Pro klid jsem doobjednatl ještě jeden db killer originál, kdybych se chtěl vydat někde do zahraničí, tak ať tam nemám problém s policií. Jeden šroubek a je to vyměněno.
Takže za mě určitě doporučuji. Dlouho jsem váhal zda koupit či nekoupit a upřímně říkám, že to úplně změnilo motorku k lepšímu. Co se týče zvuku i vzhledu je to úplně jiná mašina.

Listopad 2022
Najeto 23 500 km
Motorka šlape jako hodinky, bez jediného zaváhání. Velká spokojenost. Jediná věc co by mohla být lépe vymyšlená, je výměna žárovky v předním světle. Je třeba toho poměrně dost odstrojit. Dlouhodobá spotřeba je 4 litry.

10.3.2023
Na začátku třetí sezóny jsem dnes snížil stupačky a zvýšil řídítka. Vše od Marselus. Sedí dokonale, žádné kompromisy. Můžu to vřele doporučit. Pro mě se komfort jízdy neskutečně zlepšil. Přemýšlel jsem o tom už minulý rok a měl jsem to udělat už před tím rokem. Hned jsem to vyzkoušel na cca 130 km trase a sedí se výrazně lépe. Řídítka jsou o 3 cm výše a jsou i o trochu blíž. Ty stupačky jsou snížené o 2,5 cm. Není to o moc, ale jde to při jízdě poznat. Kolena nejsou tak zlomená. Na delší trase to určitě ocením. Hlavně jsou to úpravy, které jdou vrátit během chvilky zpět a nevyžaduje montáž i demontáž žádnou odbornost. Zvládne to každý. Aby to nebylo v jeden den málo, dal jsem i vyhřívané hefty (OXFORD PREMIUM TOURING).
No a teď už jen počasí a jezdit a jezdit.

staroch30
staroch30 napsal 23.03.23 v 00:19 10b.

Smejky71
Smejky71 napsal 18.12.21 v 16:26 10b.

Dobře napsané.

marin35
marin35 napsal 27.03.21 v 09:22 9b.

Hezky napsané a stromek je určitě dobrá volba

cunado
cunado napsal 18.03.21 v 23:11 9b.

Dobrá volba ohledně motorky i manželky Doplnuj další postřehy, až něco najedes.

mastalko
mastalko napsal 16.03.21 v 21:45 10b.