Logo Quadro Quadro
  • 3
  • 4

Informace o značce

Mladičká italská rodinná firma se zabývá výrobou netradičních tříkolek a čtyřkolek určených spíše pro řidiče hledající bezpečný a efektivní způsob přepravy po městě, než pro vyznavače požitku z jízdy na motocyklu.

Historie značky

Na úplném začátku byl rodinný podnik Studio Marabese (dnes Marabese Design) založený v roce 1984 Lucianem Marabesem a jeho dvěma syny Riccardem a Robertem. Firma se zabývala návrhem designu pro taková jména motocyklového světa, jako jsou Aprilia, Yamaha, Moto Guzzi nebo Triumph.

Po pětadvaceti letech a více než čtyřech stech úspěšně navržených motocyklů se Marabeseovi rozhodli založit dceřinou společnost zaměřenou na vývoj a výrobu motocyklů pohybujících se po třech nebo čtyřech kolech. V roce 2009 tak vznikla společnost s názvem Quadro Technologie.
Quadro doposud představilo tři modely, čtyřkolku s názvem 4D a tříkolky 350 D a 350 S. To, co činí všechny tři modely zajímavé, je spojení bezpečnosti, ovladatelnosti a trakce srovnatelné s automobilem s náklony dosažitelnými pouze na motocyklu. To vše je možné díky patentovanému pneu-hydraulickému systému podvozku HTS, jenž tvoří centrální válec a dvě ramena, v kterých se přepouští olej.
Stroje Quadro nejsou typickými motocykly, o čemž vypovídá i fakt, že k jejich řízení stačí řidičský průkaz skupiny B. Společnost tak oslovuje těmito modely především příznivce automobilů, kteří hledají efektivnější způsob dopravy ve městě.

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist