BMW představuje adaptivní tempomat pro motorky

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.
Hodnocení (0x):
|Zatím nehodnoceno| Nahlásit
Odkaz:

ACC je nový asistenční systém vyvinutý ve spolupráci s partnerskou společností Bosch. Obě společnosti využily svých zkušeností v oblasti vývoje asistenčních systémů pro osobní automobily a selektivním způsobem je aplikovaly na motocykly.

Nový systém ACC poskytuje komfort pro motorkáře pohybujícího se na silnicích tím, že automaticky reguluje jezdcem zvolenou rychlost a vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla. Jakmile se tato zvolená vzdálenost k vpředu jedoucímu vozidlu zmenší, systém rychlost motocyklu odpovídajícím způsobem upraví. Tuto vzdálenost lze nastavit ve třech úrovních. Rychlost i vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla je možné pohodlně nastavit pomocí tlačítka. Jednotlivá nastavení se zobrazují na TFT přístrojovém panelu.

Nový systém BMW Motorrad ACC má dva volitelné provozní režimy, komfortní a dynamický, podle nichž se mění intenzita zrychlování a zpomalování. Aby bylo možné používat dynamický systém pro udržování rychlosti DCC (Dynamic Cruise Control), lze rovněž deaktivovat kontrolu vzdálenosti.

Článek: BMW představilo adaptivní tempomat pro motocykly autor: Jarda Ducháček (Odebírat články autora)

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste
Podívej se na další videa


TOPlist