GP Thajska – Z pole position vyhrál Sprint MotoGP™ Jorge Martin

MotoGP™ - Tissot Sprint závod

Do sprintu na 13kol odstartoval z první řady Jorge Martin (Prima Pramac Racing), Luca Marini (Mooney VR46 Racing Team) a Aleix Espargaró (Aprilia Racing). Z druhé řady vyrazil Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team), Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing) a Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team). Třetí řada a Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP), Marc Márquez (Repsol Honda Team) a Maverick Viňales (Aprilia Racing).

Španěl Jorge Martin neměl ideální rozjezd po zhasnutí světel, ale byl první v první zatáčce a vedl závodní pole jezdců MotoGP™. Druhý jel Luca Marini, třetí byl Aleix Espargaró, čtvrtý Brad Binder, pátý jel Marc Márquez (Repsol Honda Team) a šestý Marco Bezzecchi. Lídr průběžného hodnocení Francesco Bagnaia byl devátý a před sebou měl Alexe Márqueze a Johanna Zarca. Ve třetím kole spadl ve dvanácté zatáčce Japonec Takaaki Nakagami (LCR Honda IDEMITSU). Ve čtvrtém kole první Martin navýšil náskok na víc jak sekundu. Spousta jezdců viděla varování ohledně limitů trati, dalo se předpokládat, že ve druhé polovině klání přijdou na řadu penalizace.

Po pěti odjetých kolech vedl Jorge Martin náskokem 1,4 sekundy. O druhé místo bojoval Luca Marini s Bradem Binderem. Čtvrtý jel Aleix Espargró, šest desetin za ním byl Marco Bezzecchi, který měl na zádech Marca Márqueze. Havaroval Augusto Fernandez (GASGAS Factory Racing Tech3). Sedmý Francesco Bagnaia sváděl souboje s Alexem Márquezem a Johannem Zarcem. Tato trojice ztrácela na šestého Márqueze 1,4 sekundy.

V osmém kole Brad Binder zaútočil na Mariniho a byl úspěšný, takže Jihoafričan pokračoval na druhé pozici a na vedení ztrácel 1,7 sekundy. Na dvojici bojujícíc o druhé a třetí místo se stačil dotáhnout čtvrtý Aleix Espargaró. Pátý Marco Bezzecchi jel sekundu za továrním jezdcem Aprilie, takže zatím byl mimo hru o pozice na stupních vítězů. Francesco Bagnaia stačil ujet Alexi Márquezovi na rozdíl 1,4 sekundy. Devátý byl Johann Zarco, desátý Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP Team). Do boxů zamířil Fabio Di Giannantonio (Gresini Racing MotoGP), kde závod ukončil. V posledním kole dostal třináctý Maverick Viňales penalizaci dlouhé kolo.

Sprint MotoGP™ vyhrál Jorge Martin, jemuž se ztrátu na vedení podařilo dostat na současných 18 bodů. Druhý projel cílem Brad Binder, třetí byl Luca Marini. Bitvu o čtvrté místo vyhrál předjetím v posledním kole Marc Márquez, který překonal Aleixe Espargara. Vedoucí jezdec šampionátu Francesco Bagnaia skončil sedmý. Hlavní závod královské kubatury je na programu v neděli se startem v 9 hodin středoevropského standardního času.