GP Portugalska – Jorge Martin bere v Portimau vítězství, Pedro Acosta poprvé na pódiu

Jorge Martin poprvé v letošní sezóně zvítězil. Odvodil celý závod a na konto si připsal pětadvacet bodů, posouvá se proto do čela šampionátu. Pro druhé místo si dojel vítěz kvalifikace Enea Bastianini, třetí pozici pak bere nováček letošní sezóny Pedro Acosta. Maverick Viňales, Francesco Bagnaia i Marc Márquez upadli. V Moto2 se raduje Aron Canet, který získal své první vítězství v této třídě. Moto3 pak kraloval Daniel Holgado.

MotoGP - Warm-Up

Neděle odstartovala pro jezdce MotoGP ranním warm-upem. V něm se opět nevyhnul pádu Marc Márquez (Gresini Racing Team), který havaroval v šesté zatáčce. Kvůli incidentu nezvládl zajet rychlé kolo a skončil tak na poslední příčce.

Nejlepším byl ve warm-upu Jorge Martin (Prima Pramac Racing), který zajel čas 1'39,093 sekundy. O více než tři desetiny byl pomalejší druhý Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team), třetí nejrychlejší čas pak nastavil Jack Miller (Red Bull KTM Factory Racing). Čtvrté místo bere Maverick Viňales (Aprilia Racing), jenž byl první v sobotním sprintu a jako první jezdec v historii MotoGP vyhrál na třech různých značkách. Nejlepší pětku pak uzavřel Takaaki Nakagami (LCR Honda IDEMITSU).