GP Thajska – Z pole position vyhrál Sprint MotoGP™ Jorge Martin

Moto3™ - 2.kvalifikace

Sedm minut před koncem kvalifikace byl na první pozici Diogo Moreira (MT Helmets – MSI) s kolem za 1’42,118 sekundy. Druhý Ryusei Yamanaka (Valresa GASGAS Aspar M3) ztrácel desetinu, dvě desetiny třetí Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP). Časy do druhé řady na startu měla trojice Taiyo Furusato (Honda team Asia), José Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo) a David Muňoz (BOE Motorsports). Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) byl prozatím devátý a Jaume Masia (Leopard Racing) dvanáctý.

Tři minuty před koncem zajel Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo) čas 1’42,061 sekundy a z poslední osmnácté pozice se dostal na špici časomíry. Havaroval Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse) a v osmé zatáčce kolidovala dvojice Joel Kelso (CFMoto Racing PrüstelGP) a Taiyo Furusato. V posledním měřeném kole spadl další Japonec Ryusei Yamanaka.

Pole position pro závod Velké ceny Thajska získal časem 1’42,061 sekundy turecký závodník Deniz Öncü. Se ztrátou 0,057 sekundy skončil na druhém místě Diogo Moreira, třetí Ayumu Sasaki byl o 0,058 sekundy pomalejší. Lídr průběžného hodnocení Jaume Masia je sedmý, takže start z třetí řady. Daniel Holgado se do závodu kvalifikoval jedenáctým časem.