GP Thajska – Z pole position vyhrál Sprint MotoGP™ Jorge Martin

MotoGP™ - 2.kvalifikace

Po polovině druhé kvalifikace, bitvy o pole position, měl nejrychlejší kolo 1’29,491 sekundy Jorge Martin (Prima Pramac Racing), jemuž se už teď podařilo překonat stávající rekord okruhu. Na druhé pozici figuroval se ztrátou 0,167 sekundy Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team) a třetí byl s dvěma desetinami Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing). Na čtvrté a páté pozici byl Aleix Espargaró (Aprilia Racing) a Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP Team). Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP) a Marc Márquez (Repsol Honda Team) zatím bez měřeného kola. Oba čekali až na závěrečný výjezd, který přišel na řadu pět minut před koncem.

Pole position na startu závodů thajské Grand Prix získal v novém rekordu 1’29,287 sekundy Jorge Martin. Kolo o 0,138 sekundy zajel pomaleji druhý v pořadí Luca Marini (Mooney VR46 Racing Team), třetí je Aleix Espargaró, který měl v posledním měřeném kole výlet mimo trať. Do druhé řady startovního roštu se kvalifikovala trojice Marco Bezzecchi, Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing) a Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), který na Martina ztratil 0,240 sekundy.