GP Thajska – Z pole position vyhrál Sprint MotoGP™ Jorge Martin

Moto2™ - 2.kvalifikace

V úvodní části kvalifikace spadl v páté zatáčce Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) a to byl pro českého závodníka klíčový moment, jelikož pokud nestihne zajet v závěru rychlý čas, skončí až osmnáctý v pořadí. Záleželo na tom, jak moc byla jeho motorka poškozená.

Před posledním atakem časů na kolo vedl Fermín Aldeguer (Beta Tools SpeedUp) s kolem za 1’35,595 sekundy. Druhý Byl Marcos Ramirez (OnlyFans Americn Racing) a třetí Albert Arenas (Red Bull KTM Ajo). Dvě minuty před koncem kvalifikace jel své rychlé kolo Filip Salač.

Pole position získal časem 1’35,371 sekundy Fermín Aldeguer, jemuž se podařilo překonat Pedra Acostu rozdílem 0,177 sekundy. Třetí je s třemi desetinami ztráty Albert Arenas. Ital Tony Arbolino, který je stále ve hře o titul mistra světa, odstartuje do nedělního klání osmý. Čech Filip Salač v závěru zajel dvě měřená kola, ale osmnáctý čas mu zůstal a taková bude ji jeho pozice na startu závodu, v němž loni obsadil druhé místo. „Dnešek byl katastrofou,“ řekl Salač. „Ráno jsme se nemohli dostat do Q2, zatímco v Q1 byl pocit z motorky lepší. Pak pád v Q2 při mém prvním pokusu o rychlé kolo. Stále nevíme, co se stalo, ale díky týmu za opravu motorky pro poslední část tréninku. Nakonec to nevyšlo, ale snažili jsme se.“