GP Austrálie – Závod MotoGP™ vyhrál Zarco, vedení v šampionátu upevnil druhým místem Bagnaia

Moto2™ - 2.kvalifikace

V polovině bitvy o pole position měl nejrychlejší čas na kolo 1’32,633 sekundy Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), lídr průběžného hodnocení Moto2™. Druhý Aron Canet (Pons Wegow Los40) ztrácel 0,079 sekundy, třetí Joe Roberts (Italtrans Racing Team) byl o 0,138 sekundy pomalejší. Darryn Binder (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) a Marcos Ramirez (OnlyFans American racing) uzavírali Top5. Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) byl s časem 1’33,628 sekundy šestnáctý.

Pole position na startu závodu Velké ceny Austrálie získal v novém rekordu 1’31,888 sekundy Fermín Aldeguer (Beta Tools SpeedUp), jemuž to na Phillip Islandu zatím velmi dobře vychází. Druhý je se ztrátou 0,342 sekundy Aron Canet, třetí Alonso Lopez (SpeedUp Racing) byl o 0,684 sekundy pomalejší. Španěl Pedro Acosta zajel pátý kvalifikační čas. Čech Filip Salač své maximum na kolo už v závěru nezlepšil a je osmnáctý v pořadí. Jediným jezdcem, který spadl byl Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team), dvanáctý ve výsledkové listině Q2.