GP Austrálie – Závod MotoGP™ vyhrál Zarco, vedení v šampionátu upevnil druhým místem Bagnaia

Moto3™ - 2.kvalifikace

V polovině tréninku měl nejrychlejší kolo 1’36,654 sekundy na kontě Japonec Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP). Druhý David Alonso (Autosolar GASGAS Aspar Moto3) ztrácel téměř půl sekundy, třetí Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo) byl o 0,552 sekundy pomalejší. Adrian Fernandez (Leopard Racing) a Vincente Perez (BOE Motorsport) uzavíral pětici nejrychlejších. Jaume Masia (Leopard Racing) měl osmý čas, Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) až osmnáctý.

Jako vždy rozhodla až ta poslední kola druhé kvalifikace. Pole position získal časem 1’36,539 sekundy Ayumu Sasaki, jeden z jezdců bojující o titul mistra světa. Na druhé místo se kvalifikoval domácí jezdce Joel Kelso (CFMoto Racing PrüstelGP), který na Phillip Islandu předvádí velmi dobré výkony. Třetí je se ztrátou dvou desetin Stefano Nepa (Angeluss MTA Team), který je poprvé v první řadě na startu. Daniel Holgado se do závodu kvalifikoval až jedenáctým časem, lídr průběžného hodnocení Jaume Masia byl dokonce až třináctý.