GP Austrálie – Závod MotoGP™ vyhrál Zarco, vedení v šampionátu upevnil druhým místem Bagnaia

Moto2™ - 3.trénink

V polovině tréninku si v rámci kombinace časů nikdo z Top14 ve srovnání s pátkem nepolepšil. Na první pozici byl Fermín Aldeguer (Beta Tools SpeedUp) s kolem za 1’32,883 sekundy. Druhý Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 Team) ztrácel čtyři desetiny, třetí Alonso Lopez (SpeedUp Racing) byl o téměř sedm desetin pomalejší. Top5 uzavřel Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team) a Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), který měl ve třetí zatáčce výlet mimo trať. Oba jezdci byli zároveň poslední v jedné sekundě na prvního. Český jezdec Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) byl s kolem za 1’34,981 sekundy dvacátý a prozatím mimo přímý postup do druhé kvalifikace Q2. V první části spadl ve čtvrté zatáčce Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia), který zatím neměl měřený čas, ale v kombinaci s pátečními tréninky byl Thajec na postupové sedmé pozici.

Trénink vyhrál s novým rekordem 1’32,128 sekundy Fermín Aldeguer. Na druhé místo se posunul Joe Roberts (Italtrans Racing Team), jemuž na první pozici chybělo 0,450 sekundy. Třetí čas zajel Sergio Garcia (Pons Wegow los40). V jedné sekundě na prvního je Pedro Acosta, Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team), Sam Lowes a sedmý Aron Canet (Pons Wegow Los40). Trénink také definitivně určil Top14 s přímým postupem do Q2. Mezi prvními čtrnácti chybí Filip Salač, jemuž se nepodařilo zajet čas, který by mu stačil na přímý postup a bude muset do první kvalifikace. Salač byl ve třetím tréninku s kolem za 1’34,387 sekundy čtyřiadvacátý.