Yamaha XJ6 Diversion (2013)

Vlastník tlumex
Vloženo 25.10.2014
Aktualizováno 25.8.2015

Nádherně kultivovaný motor se zátahem odspoda, se slušným výkonem, bez záludností, bez "turbo efektu". Velice snadno ovladatelná, příjemný přehledný display, příjemná ergonomie ovládání, jde snadno do zatáček.

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek) - Motoshop Kabourek mohu jedině doporučit. Ochota, spolupráce, rychlost, spokojenost.

Yamaha MT-07: velká čekací doba, až 1/2 roční, sympatická,energická,ale spíš do města,ne na cestování
Yamaha XJ6: naháč je naháč, ale polokapotáž je vážně moc praktická

První dojmy - Padla mi do ruky hned, jako kdyby si mě sama vybrala :-) Jedná se o nový stroj, vše je ještě syrové, nemohu tedy ohodnotit pořádně brzdy a ani celkový výkon motoru. Vše si ještě sedá. Jsem limitován záběhem do 6.000 ot. a nechci na mašinu chvátat. Co se mi nelíbí ? Asi zvuk výfuku. Ale s tím jsem do toho šel, to se dá pořešit později.

Motorku bych doporučil pro - Kdo hledá univerzální moto pro každý den, na delší výlety nebo i k moři, sám nebo se spolujezdcem, kdo nehledá adrenalin při každém pootočení heftem. Pro začátečníky s rozumem, pro menší postavy ( já jsem 173/70 a nemám problém s ovládáním a dosáhnu v pohodě na zem, což je velice příjemné a dodá větší jistotu ) Kdo hledá příjemnou, ovladatelnou mašinu, sice jen 600 cm / 57 kw, ale přesto s dostatečným výkonem a nádherným motorem s báječnou spotřebou - servisní intervaly 10.000km a hlavně Made in Japan ! Pro toho, kdo se vrací po x letech k mašinám, ale už si chce cestování vychutnat a užívat. Pro toho, kdo se bojí velkých motorek a neví , kterou proboha zvolit do začátku. Toť můj dojem a názor.

Doplňky na motorce - držák top case + plotna M5
top case givi V 47 NT tech
tankbag givi 3D603, systém Tanklock ( velmi elegantní a 1 sekundové sundání / nandání , to je super ! )
boční brašny givi EA 100 - toho času čekám na dodání nosičů boč. brašen
padací slidery RD moto

doplňky volím - ladím barevně k mašině, nechci vozit s sebou barevný cirkus

Yamaha MT 07 se mi moc líbila, ale nemohu si dovolit jen a jen pro sebe 2 motorky. Co se týče praktičnosti, univerzálnosti a velikosti zvítězila XJ6 ,která je v podstatě úplně z jiného těsta a z hlediska další praktičnosti zvítězila verze S - polokapotáž, která je opravdu velice příjemná a člověk se nepere s větrem.

Je to moje 1. velká motorka a 1. kapotáž v životě. Do té doby jen postupně fichtl,babeta,mustang,simson,skútr - sice dobrých 40.000 km, ale vše jen obsah 50cm. V září 2014 jsem poprvé v životě seděl v autoškole na velký mašině a hned v říjnu si pořídil tuhle mojí bílou perleťovou krasavici. Takže jsem začátečník, ale s rozumem a zdravým respektem k ní a s XJ 6 jsme si fakt sedli.

Yamaha Italia vyprazdňovala skladové zásoby ročníku 2013 (čili po faceliftu) za opravdu královskou neskutečnou cenu. 4 dny mučivého čekání na převoz do Motoshopu Kabourek a pak jsem si konečně přijel pro tu krasavici.

Zatím jsem najel v záběhovém režimu asi 350 km, z toho 1/2 s manželkou coby baťůžkem. Manželka je tak uchvácená, že si udělá taky řidičák a pořídíme pro ní něco podobného, např. Honda CBF 600 S nebo taky XJ6 S, uvidíme.

Moto se chová příkladně, nezáludně,hodně odpustí,má dostatečný výkon i s "baťůžkem" vzadu a předjetí aut je otázkou pootočení heftem bez podřazování.
Motor má lineární zátah odspoda a je velmi kultivovaný, řazení přesné, akorát 1.stupeň křupne, dá o sobě vědět. Aspoň člověk ví, že tam má už kvalt
Zpětná zrcátka - chválím - super výhled !!
LED podsvícený display je příjemný a dobře čitelný pro oči, jak ve dne, tak v noci a zobrazuje intuitivně řidiči, to co potřebuje vědět rychlým pohledem. To designerům v Yamaze chválím !! Snad jen mi chybí ukazatel zařazené rychlosti - ne nezbytná, ale příjemná věc pro začátečníky jako já.
Posez je příjemný, pohodlný s dobrým výhledem, dokážu si představit i cestování k moři. Pohodlí (relativně) má i spolujezdec. Prý však cítí při podřazování brnění do svých zadních stupaček.

NOVÉ FOTO viz galerie : http://www.motorkar...=galerie&scr=342

Mac73
Mac73 napsal 23.03.19 v 12:39 10b.

tlumex
tlumex napsal 06.11.16 v 17:22

díky Li za komentář a těším se až v KV uvidím Tvou Mášu SVS 650 naživo

Li.
Li. napsal 04.11.16 v 22:12

PS : Jak píšeš ...chybí ukazatel zařazené rychlosti - ne nezbytná, ale příjemná věc pro začátečníky jako já.

Tak to přesně mám také - CHYBÍ. Už jsem se cca předběžně domluvila ve Varech v Yamaze že mi Máše přimontují ,,počítač,, Příšerně trpím...

Li.
Li. napsal 04.11.16 v 22:10 10b.

Superrrr...až se to dozví Máša, asi bude na Yamču Tvou žárlit
Jsem chtěla něco od Yamahy, Hondy nebo Ducáti, max šestikilčo...polo polo polo.
Ale nikde nic, když se mi něco líbilo, tak to byl litr...nebo to bylo na druhém konci CR, či to bylo moc drahé. A já už nechtěla čekat ani o minutu déle. Čekám již dlouho... Minimálně 20-24 let jsem nástup do autoškoly odkládala... furt bylo něco víc důležitějšího než vzít prachy a šup do autoškoly... A tak jsem si zajela ,,náhodně,, tu ,,za roh pro Mášu...vlastním jménem: Suzuki SV650S rok výroby 2004

vikivik
vikivik napsal 13.05.16 v 12:39 9b.

Ahoj, chci poradit, zvažuji koupi a když má najeto cca 12 000km a servisní prohlídky jsou po 10 000 km, co takový servis obnáší a cca za kolik??
dík za inform.
Vilém.