Yamaha XJ6 Diversion (2009)

Vlastník Kabčo
Vloženo 14.4.2021
Aktualizováno 14.4.2021

Pohodlná polokapota s dobrou ochranou pred vetrom. polykač kilometrů

Motorka koupena od súkromná osoba - Prvý majiteľ, ťažko sa s ňou lúčil aj keď mal náhradu-praktickú hondu NC

Suzuki GSX 650 F: důvod neuveden

První dojmy - Motorka mi padla ihned do ruky, išiel som k predajcovi na choppri, ale keď som si sadol na XJ6, stupačky, riadidlá - všetko bolo tam kde má byť. Posed úplne prirodzený.

Motorku bych doporučil pro - Začátečnikúm, pro ně jako delaná.

Doplňky na motorce - Padací rám, Vyššie plexi, Kufor na 2 prilby, Zásuvka USB.

Jako nezamestaný motorkár som musel predať svoj Tracer700, neskôr aj hondu shadow a vyzeralo to že si dám pauzu od motoriek a skôr si dám trochu dokopy život a bývanie.
Vydržalo mi to týždeň :D Kým som nenašiel maximálne zachovalú XJ6 po prvom majiteľovi. Starší chlapík ktorý kvôli zdravotným problémom potreboval pohodlnejší posed a posledných 6 rokov motorka prakticky iba stála. Motorka mi okamžite padla do ruky. Tak slovo dalo slovo a ja mám svoj prvý 4válec. Že som si to ja idiot nepořídil dřív.
Motorka na mňa jako chopráka a cestovného enduráka pôsobila športovo ale posed je príjemný, riadidlá celkom vysoko, ochrana pred vetrom tiež v pohode. Nič nebolí ali po celodennom jazdení.
Potrebovala menší servis v podobe kvapalin a pneumatik, aj keď pôvodné gumy mali pár stoviek KM boli už 6 rokov staré a ja som radšej obul po dlhom zvažovaní cestovné metzeler z8 interact.Motor je naprosto perfektný, tiahne pekne odspodu, kultivovaný a jemný na plyne, výkon tam je len keď človek chce a treba si ho vytočiť do otáčiek. To doprevádza super zvuk zo sériového výfuku čo je tak akurát. Ten motor ma fakt baví. Po necelej sezóne v sedle viem že som urobil dobre s kúpu xJ6. Brzdy naprosto super aj keď bez ABS. Jako celok perfektná športovo turistická mašina, negativa sa hľadajú ťažko asi žiadne nebudú.
Na moto sa ľahko zvyká, super ovladatená, uhlazený plyn. Prvé kilometre som sa bál klopiť to priznám, ale neskôr som zjazdil aj poserprúžky.
V recenziách sa spomína že motor topí pod prdel. Jak si dáte kevlarové rifle necítiť nič, ale ja čo som ju bol prevetrať aj na Silvestra som bol za teplo pod prdelí celkom rád :)

RickVFR
RickVFR napsal 26.11.22 v 14:46 10b.

Super voľba motorky, tak hlavne nech slúži a robí samú radosť z každej jazdy Samozrejme ako inak, máš to u mňa za 10b

Vydrik
Vydrik napsal 10.04.22 v 23:48 10b.

Pěkná mašina, at slouží...

findejs1310
findejs1310 napsal 14.04.21 v 17:38 10b.

Pěkná motorka pěkná barvička

JardaBar
JardaBar napsal 14.04.21 v 09:20 10b.