stratos_r1250gs

Yamaha XJ6 Diversion (2010)

Vlastník Elis2
Vloženo 20.5.2019
Aktualizováno 20.5.2019

Hodná beruška, která umí být pěkná dračice!

Honda CRF 250L: žádný dobrý kus, drahé nebo moc otlučené (enduro...)
KTM Duke 125: moc slabá
KTM Duke 390: vyšší cena za kterou mi ten vzhled a posez nestál

První dojmy - První dojem? Ta je docela, trochu obrovská! Že má kosmetické vady jsem věděla. Kolik že je ten výkon?? Aha, to je dost. Dost na mou úplně první motorku.. Ale je hezká, designem si mě získala... Sednu na ni, výška akorát na mých 174 cm, řídítka jakbysmet, váha mezi nohama nebyla skoro cítit. Respekt z prvního rozjezdu snad ještě větší než z maturity. Jednička, plyn, povolit spojku a jedem.. Brzy kopu za dva, za tři, víc jsem zatím netroufla a zkouším první zatáčky. Je hodná a ladná říkám si... Zkouším brzdy, vše funguje a já pomalu začínám cítit jistotu, aspoň do doby, než se mi kouslo zadní kolo a já se dostala do smyku. Překvápko to bylo, avšak žádná panika, ta za řídítka nepatří! Naštěstí se kolo brzy chytlo a já dojela s nejvyšší opatrností k původnímu majiteli. Ano, i přes tu nepříjemnost s blbým řazením si mě motorka získala a já věděla, že na lepší motorku v nejbližší době nenatrefím.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty, kteří mají rádi kombinaci pohodlnosti a dravosti :)

Doplňky na motorce - Zatím žádné, nebo o nich nevím, že je to doplněk :D V budoucnu třeba viditelný výfuk :D

Nevím proč zrovna Yamaha a už vůbec netuším proč polokapotáž! Líbí se mi endura a motárdy, tak čím? U silničních motorek se mi líbí budíky spíše digitální. Tahle má digitální s ručičkovým otáčkoměrem, s červeným podsvícením, což je geniální! Nelíbí se mi dva ručičkové budíky, s čímž se pojí i přední maska. Jeden samostatný kulovitý reflektor, jaké mají starší typy naháčů nebo retra, se mi prostě nelíbí. Další z věcí, co mě svým vzhledem těší, je její sedlo. Jedno sedlo po "celé" délce s akorátním vyvýšením pro spolujezdce.
Najeto mám sotva 300 km, no ovladatelnost se zlepšuje překvapivě :D Chtělo by to se se ní pořádně rozcvičit na místech k tomu určených, protože ten provoz je šílený.
Kde se motorka cítí nejlíp: když se jede a motor se chladí :D Ne že by s tím měla motorka problém i v pomalém provozu... Jenže kvůli tomu hustému provozu v zatáčkách se necítím dobře já. Město mi jde perfektně, autoškola dělaná přímo v Brně, ačkoli jsem maloměšťák, mi velmi pomohla. Baví mě poznávat zákoutí Brna. :) A taky si myslím že mi to na ní sluší a ve městě se můžu nechat obdivovat :D
Samozřejmě k ní patří řádná údržba. Zatím je to v procesu postupného zjišťování a zařizování, které neskončí, dokud s ní nebudu stoprocentně spokojená, nebo dokud jí nevyměním za [doplňte lepší model], což snad jen tak brzy nebude :)
Cestování s ní půjde snadno se 17l nádrží, spotřebou cca 5.5l/100, pohodlným posezem a možným přideláním bagáže/kufrů.

zdalis
zdalis napsal 24.05.19 v 13:54 10b.

taky jsem měl a dokonce i v červené ... ať slouží

cebeer
cebeer napsal 23.05.19 v 07:08 10b.

Z mého pohledu nejlepší volba ( z těch co jsi vybírala ). 4 válec umí být hodný i divoký, jak budeš chtít. Přeji hodně šťastných km.

FirF
FirF napsal 22.05.19 v 22:33 10b.

Taky jsem o ní přemýšlel, ale zvítězila u mě jiná. Ale musím říct že ta rudá barva je moc hezká.