Yamaha XJ6 Diversion (2013)

Vlastník PetrD73
Vloženo 14.9.2018
Aktualizováno 1.3.2019

Menší, vcelku lehká a dobře ovladatelná motorka.

První dojmy - Přesedlal jsem z většího a těžšího dvouválce (BMW R1150R), takže si teď připadám trochu jako na jízdním kole, ale zatím si tu lehkost a kultivovanost chodu motoru vcelku užívám.

Motorku bych doporučil pro - úplně pro každého, příjemná, nezáludná, výborná

Doplňky na motorce - Gipro

Předchozí moto byl starší dvouválec BMW R1150R, což beru jako zajímavou zkušenost, nicméně úplně jsme si "nesedli" a i vzhledem k jeho datu výroby (2001) bylo asi na čase poohlédnout se po něčem trochu mladším a zkusit zase něco jiného. Na nějaké dlouhé cestování bohužel nemám čas a většina projížděk se koná "kolem komína", takže jsem se začal z těžkého cesťáku ohlížet po něčem lehčím a zábavnějším. Po pár testovacích jízdách na jiných typech motorek, jsem dostal možnost vyzkoušet i tuhle Y XJ6 S a i když třeba pohodlí a podvozek se s BMW nedá srovnávat, tak po motorické stránce jsem se posunul do úplně jiného světa, který mne zatím baví. Pokud nechcete nebo třeba vzhledem k provozu ani nemůžete jet sportovně, tak vám motor díky opravdu širokému použitelnému spektru otáček umožní klidnou jízdu bez nutnosti častého řazení rychlostních stupňů a na druhou stranu vám umožní i příjemně svižné svezení pokud za to trochu vezmete.Pokud se dostanete na nějakou horší silnici, tak skutečně zjistíte, že podvozek není nic extra, ale to tak asi k téhle kategorii levnějších motorek patří. Spotřeba mi přijde o trochu vyšší než u zmiňovaného dvouválce, ale to je dáno těmi dvěma válci navíc a i možností využít vyšší otáčky motoru. Největšího rozdílu jsem si všiml při dálničním tempu, tam to pak teče proudem, ale na druhou stranu se po dálnici snažím téměř nejezdit, jen když se někdy opravdu pospíchá.

09/2018 nové pneu Pirelli Angel GT - paráda!!!

10/2018 Tak jsem tu zpět s malou informací. XJ6 jsem si vážně užil, v ničem zásadním mne nezklamala a já si díky ní potvrdil, že alespoň pro mne, je 4 válec správnou volbou. Co čert nechtěl nebo možná že jo!!!, potkal jsem její větší ségru XJR 1300, projel se na ní, a tak si XJ6 hledá někoho dalšího, komu by dělala radost...

800XCx
800XCx napsal 21.09.18 v 10:44 10b.

Brumbaal
Brumbaal napsal 18.09.18 v 16:12 10b.

Pěkná, byla taky v hledáčku ale žádná se neukázala. Tyhle motorky mam rád, když se o nich neřiká že jsou super "kudly" a ono právě to, dělá lepšího jezdce. Podle mýho teda ať ti slouží! Uvidíš jak ti bude vyhovovat.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 18.09.18 v 15:11 10b.

Samíc
Samíc napsal 15.09.18 v 21:57 10b.

Moc pěkná