KTM 1290 Super Duke R (2014)

Vlastník jahan
Vloženo 4.10.2014
Aktualizováno 7.10.2014

Tohle je prvni motorka, kuli ktery jsem si zalozil ucet a svoje prvni pocity potreboval vytroubit do sveta.
Ja, kterej nesnasim socialni site, sdileni, zvaneni a veskery to producirovani kolem..

Motorka koupena od KTM Nemecko

BMW S 1000 R: Radak, perfektni, citelnej, rychlej. Ale nicim me neprekvapil, ani nezaujal. Chtel jsem posunout.
Aprilia Tuono V4R: Mel jsem RSV4 Factory 2012. Touno je skvelej bajk, ale uz vim co je zac a co muze nabidnout. Zvuk je bozi.
Ducati Monster 1200S: Me se libi, ale prijde mi, ze to je spis pro mladsi. Je to na me moc naparadeny a jizdni vlastnosti jsem chtel vic sportovnejsi.
Ducati Streetfighter 1098/s: Super hovadak, brutalni motor. Uz je ale za zenitem a ja bych po par mesicich koukal po necem jinym, jak se znam.

První dojmy - Ano, je to neco jinyho! Kroutak je uzasnej a vrsek otacek taky. Brzdy jsou bozi a chut menit smer je jak u sportovni sestky. Nejsem si uplne jistej podvozkem. Jakoby tomu motoru nestacil. Zkusim poklikat a treba si na to prijdu. Lepsi podvozek stoji 90!!!

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo uz ma neco za sebou. Nekdo tu psal, ze je vhodna uplne pro kazdyho. To neni az tak pravda, nebo mozna v pripade, ze budete radit pod 6 tisic. Naopak, to co ta motorka umi, je nahore. A tam je to mazec kterej dokaze ocenit jedine ten, kdo uz par silnejch masin mel. Opatrne s vypinanim TC! Na zadek se nezveda, ale vyskakuje.

Doplňky na motorce - zatim nic.. od Anglanu chci osu do zadniho kola s rolnama na konci, abych nemusel kupovat origo stojan za 5. Plexi zatim asi neresim, ty aftermarketovy jsou divny. Padaky KTM jeste nema, snad to do ty doby nerozsviham.

Motka je to dobra, to je fakt. Poprve jsem to dneska mohl poradne otevrit (po prvni servisce) a myslim ze to je ono, neco, co jsem chtel a bude me to nejakou chvili bavit. Je to zmetek, kterej za plynem rozkmita predni kolo klidne i ve 180ti. Ten motor je hovadskej, jezdil sem na mapu street, ta ma mekci odezvu plynu, takze muzes zatahnout na plno a jenom se drzet. Fakt dobry. Zkousel jsem vypnout TC a na trojku ho vyspojkovat. Vyskocil jako na perkach! Bacha na to! Rychle se musi podchytit, neubirat, nepridavat, uklidnit. Pak se mi povedlo zaradit 4ku a prejel jsem nejakou rovinu od vesnice k vesnici. Docela dobry, jen tak pro me, takovy osobni prvni wheelie ktery si clovek bude pamatovat. Chci zkust oblict kombu a dat si naklony, ale asi to bude v pohode. Mozna ze casem budu resit podvozek, zatim jsem s tim necvakal ale prijde mi to trochu rozhoupany. Zkusim se svezt v Moste, jeste ted v rijnu a pak dam vedet. Nejak pritvrdit se to da, uvidime az to naklikam. Jezdim s nim ted kazdej den do prace, cca 40km a s tim standardnim nastavenim je to docela tvrdy (pres prahu), ale jakmile to trochu otevru, tak mi prijde, ze to houpe predkem i zadkem. Musim na to pri jizde dost tlacit a pocitat s tim. Tohle je asi jedina vec, kterou mozna budu resit, kdyz si nezvyknu. Vzal jsem to i na dalnici, abych poznal co se da vydrzet. Zadek dozadu, bradu k budikum a tra tra tra. Dal jsem 273 a pak dojel auto a musel zaklapnout. 200-230 se prekvapive da, ujel jsem tak asi 30km a popruhy od batohu citim jeste ted. Pri 250 uz to je hodne prace, v podstate nejde udrzet primou stopu. 270 tam pak je do tri vterin a chce to dal, slusny. Nekde na youtube s tim jeli 299. Asi by se to dalo, ale fakt siroka rovina a drzet se. Tohle je ale neco, co uz me pustilo, slo mi hlavne o zabavu. Takze zatim tak, mam z ni radost, dokaze byt blazniva a vypada skvele. Asi bych mohl rict, ze ji mirne zboznuju:)
___

Tak a je to. Dneska to bylo v kombineze, s lepsi helmou a bez batohu. Vsechno v poradku, kolinka bez problemu, krasne pada do zatacek, uplne jsem si liboval. Jel jsem se znamym s S1000RR, kolem Slap je par dobrejch zatacek. Tam, kde vysedaval a fakt se dost snazil, mu porad chybelo tak 2cm od kolena, ja jen za nim, ale kolinko uz pekne zaboreny a v naprosty pohode. Jen jsem sledoval, jak se s tim pere a tlaci na nej.
BTW: bawko jede jako splaseny, to vsichni vime. Poradne ho zdimal (ma ho 3roky a 20t nalitano) ale neujel, kroutakem jsem ho vzdycky doklap. Na dalnici, nebo na rychlym okruhu bych se nechytal, ale na silnici a okreskach bude SDR dominovat svou lehkosti a brutalitou. Kdyz jsme si pak motky prohodili, byl jsem zase tam, kde jsem to dobre znal a zatim se mi po tom nestyska. Lezet zase na rukou, kolena nahore, natazenej, nevim,.. snad nejsem moc starej!. RR je pocitove dlouha a na silnici oproti Dukovi prekvapive neohrabana. Chybel mi kroutak a to dost. Na jeji kone si clovek musi pockat. Pak je samozrejme zbesile rychla a quickshifter je paradicka, ale uz uz jsem vyhlizel misto, kde zastavime a motorky si zase prohodime. Doslova jsem se na Duka tesil, az se na nem uvelebim a zase zatratram.

Jsem spokojenej, po zadnim to jezdi jako naprostej magor a v zatackach je paradne citelna a presna. Jsem happy a mam na chvili klid, opravdu nevim, co bych chtel jinyho..

bruttopyr
bruttopyr napsal 23.05.19 v 07:45 10b.

Výborná recenze!

Jurgen
Jurgen napsal 07.01.19 v 07:11 10b.

Psáno od srdíčka, žádný naučený fráze. Moooc hezká recenze. Jak já se těším na jaro...

joker-sk
joker-sk napsal 14.02.18 v 21:06 10b.

od vesnici k vesnici napisane srdcom! super recenzia a moto Top. zavist! nech sluzi

prasekarbous
prasekarbous napsal 26.11.17 v 21:10 10b.

Fajn článek, Díky. Píšeš, že podvozek nestíhá. Máš k tomu něco nového, nebo sis zvykl?

Káša
Káša napsal 16.07.16 v 16:29 10b.

Dobrej článek a pro mě dost přínosnej. Dík