Yamaha TDM 850 (2000)

Vlastník Igasek
Vloženo 11.8.2014
Aktualizováno 29.1.2018

První mašina po autoškole. Design moc pěknej, snad jsem natrefil i na dobrej kus :)

Suzuki DL 650 V-Strom: zatím kvůli ceně...
Honda XL 650V Transalp: pro mě velká, nedošáhnu na zem :))

První dojmy - Po pár zkušenostech se silnou motorkou v autoškole je to celkem síla. Výkonu má pro mě zatím až moc, ale jinak mi příjde jako čitelnej stroj, lehce ovladatelný. Prozatím najeto cca 500km a spokojenost.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro toho, kdo by chtěl motorku, na které bude sedět pěkně rovnně, neztratí se na našich rozbitých cestách a když ho to čapne, dokáže se i svižně projet.

Doplňky na motorce - Doplňků na motorce moc není, snad jen kufr a karbonové zrcátka. Ale určitě to takto nezůstane. Zrcátka jsou malinké a určitě příjdou vyměnit. Možná i plexi se dočká většího kusu :)

Přidal jsem ukazatel zařazené rychlosti.

Tak prozatím nalepeny reflexní proužky na kolech, ať jsem večer lépe vidět.

TDM jsem vybral hlavně kvůli výšce a pohodlnému vzpřímenému cestovnímu posazu. Nechtěl jsem zalehávačku. Určitě se nechystám jezdit někde mimo cestu, takže mi silničnější střih motorky nevadí, ba naopak. Prozatím výlety kolem komína, později někam dál. Ale do Rumunska se taky nechystám :)

Jizda v jednom i ve dvou paráda. Motorka nepozná, že jedeme s batůžkem.

18.9.2014 - tak za měsíc najeto cca 2tis km. Motorka mi neskutečně sedla. Zvykáme si na sebe a už to není taková ucukaná jízda. Ze začátku jsem měl tendence jezdit pod otáčkama, ale motorka si sama "řekla" že takhle ne :) Stačilo začít jezdit o kvalt níž a ve vyšších otáčkách a už si jen ševelí. Opravdu pohodlná i pro dva.
Pořád mě překvapuje ten zátah od 5tis otáček :) To je fakt supr.
Traduje se, že tato motorka papá olej. Ale konkrétně můj kus chtěl zatím 2 decky za ty 2tis km.
Spotřeba se pohybuje od 4,8 - 5,3 l/100km podle toho, jak se za to tahá.

Přes zimu mě určitě čeká nějaký servis a seřízení a hlavně nové papučky :)

30.12.2014
Tak letos jsem "stihl" najet 3tis km. Už mám nachystané nové obutí na jaro a ještě vyměním olej.
Namontoval jsem ukazatel zařazené rychlosti, ať tam furt neklepu tu šestku :))
Po první sezóně fakt spokojenost. Nejsem žádnej střelec a zatáčku na kolínko taky nejezdím :) takže pro mě fakt dobrá volba. Jen tak dál :)

12/2017
Pořád jsem si říkal, že dopíšu recenzi a zkušenosti s TDMkou až to došlo tak daleko, že už ji nemám :)
Ale popořádku. Motorku jsem z úplného holátka docela vybavil k obrazu svému. Dostala vyšší turistické plexi givi, padáky rd moto, přídavné světla. Taky jsem sehnal blastery pro lepší ochranu rukou. Nechal jsem přešít sedlo. Posez pak byl mnohem lepší a hlavně na mě baťužek nesjížděl při každém zabrždění.
Motorka dostala každý rok nový olej s filtrem.
Taky jsem vyměnil vzduchový filtr a pak jsem se nestačil divit :) ten starý byl fakt špatný a motorka ožila tak, že tahala do 5tis. otáček, pak se jakoby nadechla znova a tahala dál až do 7tis. :) Tohle mi způsobilo často úsměv na tváři :)

Pak jsem se na jednom z TDM srazů svezl na devítce. Láska na první svezení :) Co Vám budu povídat :) Už když jsem ze srazu odjížděl, věděl jsem, že ji chci :) A žena ještě víc :)
Řekli jsme si fajn, začneme se koukat a až narazíme na pěknou, zajedeme se na ni podívat. Dlouho to netrvalo a je doma :)

850tka tedy putovala do inzerce a minulý týden jsem ji prodal chlápkovi z Jablonce. Devítka je devítka, ale nebudu tvrdit, že když odjížděl, slzička neukápla :)
Přecijen jsem s 850tkou prožil pár super sezón, srazů, výletu a budu na ni jako na mou první velkou motorku rád vzpomínat.

-Nio-
-Nio- napsal 19.04.15 v 06:36 10b.

Krásnej stroj. Ať to jezdí. Jasných 10b

tomcruise77 napsal 26.02.15 v 12:31

hodně příjemných kilometrů

Domi.1
Domi.1 napsal 30.12.14 v 18:40

Po tomto stojku jsem také pokukovala,,, no přistála u mne nakonec v garáži jiná, to se stává..
Tak hodně krásných kilometrů !

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 29.08.14 v 21:08 10b.

TDM je dobrá mašina černá jí sluší