BMW R 1150 RT (2001)

Vlastník mikni
Vloženo 11.2.2014
Aktualizováno 10.10.2017

Něco jsem si o ní přečetl a pak to byla láska na první pohled.

BMW R 1200 RT: vysoká cena

První dojmy - Zatím nic moc,ujeto 62 km v lednu.Do ruky ale padla,zvuk nic moc,řazení jako kladivem,ale s tím se počítalo podle vše různých recenzí od dalších majitelů.Mě se vždycky tento cesťák líbil,tak si ho chci vyzkoušet.Zájem jsem měl už dávno,ale cenově byl nad moje možnosti,tak uvidím pak rád napíšu dojmy z cest chystám se letos na Francii.

Motorku bych doporučil pro - Asi starším motorkářům cestovatelům,kteří se ještě nebojí vyrazit do světa.

Doplňky na motorce - všechno včetně kufrů je standard

Opustil jsem milované Goldwingy a přesedlal na Burgmana 650.Byl jsem jím doslova nadšený a přesvědčený, že to s ním do motorkářského "důchodu" doklepu.Jenže asi jako každý motorkář courám na webu po bazarech,recenzích,cestopisech, YouTube ,atd. až jsem se jednou zakoukal na YouTube na cestu motorkáře po okolí St.Corony,kde při pohodové muzice vodil chlapík přibližně mého věku svého RŤáka, až jsem zatoužil se na něm svézt. V nedalekém motobazaru se náhodně skoro stejný nacházel a při následné návštěvě jsem měl možnost si ho prohlédnout a trochu se projet.Plácal jsem se už na ledasčem,ale najednou se ve mě probudila taková nějaká láska na první pohled.Nejen vzhledově,ale zaujala mě ta syrovost motoru,řazení jak jsem napsal,jako kladivem,při stání na místě a přidání plynu se to naklánělo do strany a člověk byl nucen tu mašinu ovládat,ne jako Burgmana,který v podstatě dělá skoro všechno za tebe,což mě vyhovovalo,ale pokud jsi trochu motorkář srdcař, za kterého se už po šedesátce považuji, tak jsem najednou zatoužil "kopat" tam ty kvalty,kochat se tím klepavým hlubokým zvukem ,rvát se s tou váhou stroje,kdo to zná, tak pochopí. RTéčko vyžaduje kočího,najednou se mi zdálo hrozně těžké i když jsem před nedávnem ještě vodil Goldwingy. Zase jsem se začal cítit jako řidič motocyklu, který právě začal jezdit.Nastalo hledání,až mi jedno padlo do oka a už je Rťák v garáži.Těším se na sezonu,snad si budeme rozumnět a rád se pak s dojmy podělím.

Duben 2014

Tak se mi podařilo letos překonat první tisícovku km,víceméně okolo komína i když největší část cest bylo po Rakousku,které mám za humny.Dojmy jsou prozatím dobré.Coby cestovatel oceňuji posed,vyhřívané hefty,stavitelný štít a kufry i když ten zadní je dobrý tak akorát na drobnosti a doklady.Jízdní vlastnosti bych hodnotil jako jedny z nejlepších moto na kterých jsem jezdil.Chystám se letos na větší cestu přes Rakousko do Itálie na Gardu,pak dolů na jih Francie-Provence a přes Švýcary zpátky k domovu.Rťák dostane zahulit,jedeme ve dvou plus narvané kufry,tak uvidím,jak se osvědčí a doufám,že nás někde nenechá.

Dovolená 2014

Dovolená je za námi a tak jen ve stručnosti její průběh a hodnocení stroje.Cesta probíhala z ČR,přes Rakousko,Itálii,Francii,Švýcarsko,Lichtenštejnsko,Německo zpět do ČR.Najeto celkem něco přes 3800 km.Bramborák jel zcela bez závad a nemám mu co vytknout při spotřebě cca 5,5 l/100.Ve Francii a ve Švýcarsku dostal opravdu zahulit,jel jsem s baťůžkem a narvanými kufry.Oba máme dohromady 160 kg nazí.Zadní kufr jsem nechal doma a nahradil ho taškou,která měla taky snad "metrák",už to nikdy neudělám.Ztrácel jsem při postrkování ve městech stabilitu a v kopcovitém Monte Carlu to bylo několikrát skoro na pád.Jinak jsou jízdní vlastnosi BMW R1150RT výborné,spotřeba vzhledem k 25 litrové nádrži skvělá,dobře brzdí,dobře se vodí,padne do ruky jako ulitý,krouťák z něj dělá dobrého tahouna.Mrzí mě,že jsem ho nevyzkoušel dříve je to fakt dobrej bike a asi bych se Bavorákům věnoval už daleko dříve a cestovatelům ho vřele doporučuju.

benďa135
benďa135 napsal 16.03.21 v 09:01 10b.

spike-cz
spike-cz napsal 08.02.17 v 18:15 10b.

Karlovarak
Karlovarak napsal 14.03.16 v 10:36 10b.

super , tak ať slouží

philipsun
philipsun napsal 29.09.15 v 21:56 10b.

pekna recenze

Laika
Laika napsal 23.06.15 v 11:31 10b.

Moc pěkný stroj, jasných 10 b. !!!