BMW R 1150 RT (2003)

Vlastník green
Vloženo 13.2.2022
Aktualizováno 25.8.2023

Neměl jsem Němce a Itala. Mám Němce z Itálie..

BMW R 1100 GS: Nikdy nejezdím terén. Nevýhodnější poměr stav / rok / cena. Pohodlnější pro dva. Ochrana jezdce / kapota
BMW R 1150 GS: Jako u 1100 GS

První dojmy - Pohodlí, pohodlí, pohodlí. Vypadá jako parník ale na ní je ten dojem pryč. Když se rozjede , krása. Výkonná ale hodná. Jen mě zaskočilo první brzdění, razantní záběr. Holt posilovač - chce to " jemně mi ho mni ". Po pár zabrzděních to dostanete do ruky a bájo..

Motorku bych doporučil pro - Ocení ho někdo jako já. Starší vozka co chce pohodlí, nohy a prdel v kuse.. Co dostane v balíčku za příznivou cenu super náhradu místo GSa kde je motorka zbavená kompromisů a všecko je plně podřízeno ohledu na asfalt kde má o to navrch..

Doplňky na motorce - Ukazatel kvaltu a vyhřívaný hefty v základu. Boční a zadní kufr.

Je normální jev že dneska každej jak uslyší GS tak se mu zvedne tep a zpotí dlaně.. Někdo možná i ucvrkne.. Baworák holt to je pojem. Je to pořádnej kus železa, je všestrannej, poholdnej, bla bla bla bla.. Ale jó no GSo, taky jsem po něm koukal. Dlouho jsem na ničem neseděl, dřív bylo moje silniční kapoty a ne jinak.. Věk ale neochčiješ, a když ti vykuchaný koleno dá po pár kilometrech vědět že budeš mít problém se v klidu vrátit domů, po cestě v zalehávačce nemůžeš vydržet jinak než mít nohu natáhlou, vypadáš komicky a ještě blbějc se ti jede. A zážitek ? Ten je uplně o hovně protože vyceněný zuby v helmě máš leda od bolesti.. Hele mladí co to čtete nesmějte se, jednou kua taky budete cítit všecky ty Jawky, fechtly, a všecko co jste honcovali kdoví kde, teda vlastně spíš u vás už jen Indický.. No po rokách půstu dostane i starší člověk druhou mízu.. Někdo hledá novou ženskou, jinej motorku.. Průběh výběru je podobnej u obou.. Někdo si plní co v mládí nestih, takovejch moc není, a ti co jsou na to nejspíš dojedou.. Mladá ostrá která ti má nalít krev do žil tě za chvíli uštve k smrti, nebo stojí hodně grošů si ji udržet. Nebo obojí. Pak jsou tací co si vyhlídnou takovou co jim zvedne sebevědomí svou imidží, dbá o sebe, čeká že ji budeš rozmazlovat a pečovat o ni, a ty vedle ní budeš zase king. Připomíná ti to čopr, nebo nějakýho vymazlenýho kafáče ? Trefa. Tohle nikdy nebylo nic pro mě.. Já mám radši třeba takovou nenápadnou, ale hodnou, spolehlivou, pracovitou se kterou člověk v klídku propluje životem, když si to situace vyžaduje umí být i patřičně energická.. No a tak jsme narazili na jádro pudla.. Proto se člověk poohlídl po GSu, jako spousta dalších.. Díky tomu že po ní ale čumí každej, není to dneska zrovna levná holka, i udržovaný ročník si drží svou cenu.. Co s tím ? Hele říkám si, vole, terén vůbec nejezdíš. Znáš jenom asfalt. A i tak vytáhneš mašinu jen když je hezky, maximálně vítr Máchale.. Potřebuješ motorku na terén ? Nepotřebuješ. Koukni jestli není alternativa na silnici, po který každej nečumí a je za lepší peníz .. A Bingo, nebo Bink ho ? Kua to je jedno.. A otevřel se výběr dalších Baworáků které zdobí v názvu R. A že je z čeho vybírat od holátek po uplně zabalený.. RTéčko kua , RTéčko to jevono vole ! Boží boxer, ( dneska už to vím ), podvozek, ABS, kardan, no prostě všecko co najdeš v GSu, díky tčemuž je tam kde je.. Jó GSo sice je tam kde je i díky tomu že je dobře použitelný i na terén a můžeš tak s ním projet třeba Senegal.. To je tobě chlape ale u prdu, když je terén tabu, protože RTéčko má zas to úžasný pohodlí a kapotu, za kterou to pohodlí ještě navíc schováš Máchale.. A budeš si jezdit jako pán.. A peníz chlape, ten ti ještě zůstane na jiné radosti.. Nebo na elektriku a plyn třeba jak vidíme dnes.. No pojďme do finále ať se dostaneme ke kýženému : " každá liška chválí svůj ocas". Všecko ale fakt do puntíku sedí. Fakt musím ten ocas chválit, no.. Je to přehlížená nedoceněná motorka. Ale to je zas dobře kvůli ceně.. Boxer je boxer. Kvalty tam zaskakujou s klapotem jako na traktoru samo domo co si vyrobil můj nebožtík otec, budiž mu země lehká.. Studenej motor vyplivne kouř co ty ležatý válce vychlastaj první hlt, pak už nic.. Jede to, jede kurňa. Ten objem tam není z prdele, nebo aby to v názvu dobře vypadalo.. Úžasný je že když máte dalšího člověka za zády ani o něm nevíte. To není jak na některých herkách že to s váma mává jako by byli turbulence. Posilovač je znát - brzdí to fakt dobře, a nepotápí se to jak ponorka když po ní jde torpédoborec. Má to ABS, a brzdnej účinek si to samo rozděluje mezi zadkem a předkem jak třeba, prostě blbuvzdorný. Já vím Pepa Sršeň by byl nasranej.. Já né.. Pohodááá.. Noha nebolí.. Servis to chce minimální, maká to pro tebe, né abys kolem toho lítal, dýchal po kapotách a leštil to, hrál si s řetízkem a jiné kratochvíle. Ochrana kapot - super. Má to elektrický plexi který si zvedneš i během jízdy lehce jak potřebuješ. Já tam dal nahoru ještě plexi nádstavbu, takže když to zvedneš si schovanej jak veš.. Sedlo má 3 polohy na výšku, tvrdost pérování si nastavíš jak ti sedí. A já mám verzi která má krom origo bočních kufrů i příplatkovej zadní, takže toho místa.. No prostě super mašina, fízlové a hradní stráž věděli.. A nedostatky ? Snad jen už ne zrovna IN dizajn ale ten nebyl až tak priorita, na mě se už zub času taky podepsal tak spolu snad v souladu dožijem.. A vzhledem k věku - manipulace na místě. Pokud parkujete někde kam to musíte nastrkat, popšoupávat.. Co si budem.. Na místě je těžká jako kráva. Naštěstí jak se rozjede jsou ty kila v prdeli.. Tož tak děcka.. Snad jste to přežili, já vím tlamu jsem si větral dlouho.. Ale pokud budete v situaci jako já.. Hledat informace.. A rozhodovat se jakou novou babu.. Teda vlastně motorku.. Tak vám to pomože. A nebo se dozvíte o tem RTéčku aspoň jen tak pro zajímavost něco přímo z první ruky.. Co říct závěrem ? Dneska už zas pod helmou cením zuby protože se směju

vendavenda
vendavenda napsal 12.11.23 v 14:12

Přečetl jsem si tvojí recenzi...
Pobavil jsi mě!
Máš pravdu.
Tak přeju pěkný ježdění kolama dolů!

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 18.06.23 v 12:32 10b.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 17.06.23 v 08:46

Čau. Už by jsme si konečně mohli někam vyjet.
B.

Zdenekkkkk
Zdenekkkkk napsal 17.06.23 v 06:08 10b.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 20.02.22 v 05:56 10b.

ahoj, dobrá volba. Uplně jsi trefil i můj názor. Jenom já mám bez posilovače. Moc rád tě uvítám ve skupině.

9.4. zahajujem sezonu. Rád s tebou pokecam do zprávy. Braňo