BMW R 1150 RT (2003)

Vlastník Vladimírek
Vloženo 30.3.2018
Aktualizováno 8.2.2020

Můj vysněný stroj ... spolehlivý polykač kilometrů ... bohužel velká a těžká na manipulaci na místě, takže už dělá radost někomu jinému.

První dojmy - Jako první dojem jsem si uvědomil, že jsem prcek a nedošáhnu ideálně na zem :-) Co se týká samotných jízdních vlastností, tak při první jízdě jsem měl dojem, že nezatočím doleva, musel jsem se s motorkou trochu prát a také to bylo jako na vodě. Poté, co jsem dofoukal kola na předepsaný tlak, se vlastnosti jako zázrakem zlepšily a na mírný "tah doprava" jsem si zvykl po cca 100km.

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele, kteří chtějí jezdit dlouhé trasy za jakéhokoliv počasí v maximálním pohodlí. Vzhledem k větší hmotnosti není ideální na proplétání krátkými zatáčkami při nízké rychlosti, to už je trochu znát její hmotnost, ale nic hrozného 200-300 km je úplně na pohodu, ale na 12ti hodinové proplétání po zatáčkách s naloženou motorkou, to už vyžaduje trochu síly, tréninku a nadšení. V žádném případě tedy motorka není ideální pro osoby výšky okolo 170 cm a méně / hmotnosti pod 70kg. Ač přesně tyhle míry jsou téměř mé osobní, zvládl jsem to bez pádu celých 10tis km, ale občas to byl psychický či fyzický boj. Dopředu přemýšlet, na kterém místě si můžu dovolit zastavit, přibrzdit, zaparkovat a vždy s otázkou, jestli to bude OK? Narovnám ji sám? Nebudu mít "krátké nohy"? Vycouvám proti tomu mírnému kopečku? Takže ač se jedná o motorku nenáročnou, se super vlastnostmi, prodal jsem ji a ohlížím se po něčem lehčím a nižším.

Doplňky na motorce - V zimě jsem si nechal přešít v DDT sedlo, na co nejnižší, tak uvidím ...

Hledal jsem pohodlný cesťák s malou spotřebou, dobrou ochranou před větrem a deštěm, který bude lepší než má dlouholetá kamarádka Deauville.
Na podzim 2017 jsem v bazaru objevil krásný zachovalý stroj s najetými cca 50tis km, 3mi kufry, ABS, alarmem, bez odřenin a viditelného poškození. Jel jsem se na něj jen podívat ... a nakonec na něm odjel

Moc jsem toho na podzim nenajel, ale je to velmi pohodlný stroj. S výkonným motorem, dobrými brzdami, krásně ovladatelný a je fajn, že se při brzdění řízení nepotápí.
Nevýhodou je vzhledem k mé malé postavě výška a šířka sedla, takže v kombinaci s velmi lehce ovladatelným řízením při vytočení řidítek se motorka na pětníku poroučí k zemi, na což si musím dávat pozor a nezapomínat držet na místě přední brzdu.

Mám za sebou prvních 2500 km a můžu skromně sdělit, že moto má super podvozek, který pobere klikatou i rozbitou cestu, dostatečný výkon a vynikající ochranu před větrem. Jediné "drobné" mínus je hmotnost, která se projeví při manipulaci na místě. tzn. při mé drobné postavě si musím zastavení i parkování vždy důkladně promyslet. Jak jsem se přesvědčil na vlastní kůži, zvednout ze stojanu proti mírnému kopci nebo "vycouvat" pár cm do kopce bez cizí pomoci nelze!!! Moto jsem ani jednou nepoložil a v kritických situacích mi s váhou stroje pomohli kamarádi

Spotřeba solo s naloženými bočními kufry + maxia při rychlosti 80 - 140km/h se pohybovala 4,5 - 5 l/100km.

Po 10tis km v sedle, které jsem zvládl v teplotách od 0°C po +45°C, mohu s klidem říct, že motorka je ideální pro cestovatele na delší tratě bez ohledu na počasí. Pohodlí a ochrana řidiče i spolujezdce za deště nebo chladu je téměř 100%. Bohužel se to projevuje v létě při vyšších teplotách, když na Vás nefouká a oproti ostatním motorkářům je Vám malinko horko
Podvozek si zaslouží také samou chválu. Zvládne mírné nerovnosti a předek se netopí ani při prudkém brzdění. Spotřeba se pohybuje na cca 4 - 5 litrech na 100km.

Dan66
Dan66 napsal 02.04.18 v 10:06 10b.

Moc pěkná, budeš určitě spokojený.

Milan1963
Milan1963 napsal 31.03.18 v 09:39