BMW R 1150 RT (2003)

Vlastník Palko8
Vloženo 3.10.2020
Aktualizováno 3.1.2021

Je to moje první motorka a je to pořádný "buvol".

První dojmy - V mládí jsem nejezdil na motorce. Nyní je mi přes 50 let, můj otec jezdí, můj syn i zeť má motorku, i já jsem o tom snil. Tak jsem si sen splnil. Na jaře jsem udělal papíry a druhý den po tom, co mi došly, jsem jel pro moji první motorku. Zvažoval jsem, jestli jít hned to také silné nebo třeba rok jezdit na nějaké 600cm3 a pak teprve jít do silné. Chtěl jsem ale od začátku, aby se se mnou cítila pohodlně i moje žena. Tak jsem čel do bavora, jezdím opatrně, mám k ní respekt a zatím vše v pohodě: ženě se cestování líbí, už mám najeto od července 2020 (koupě) za 3 měsíce 3 000 km.

Motorku bych doporučil pro - Lidem, kteří nechtějí na silnici závodit, ale pohodlně si jezdit i dále a ve dvou.

Zatím jsem spokojený. Polovinu km jsem najel sám, polovinu se ženou. Tahle motorka má sílu, je jí jedno, jestli jedu sám, nebo s "batůžkem" a naložený. Je dost těžká, takže musím přemýšlet při parkování a manipulaci na místě, ale jak se rozjede, tak je ovladatelnost výborná.
Nejsem zkušený motorkář, je to moje první motorka, takže nemohu srovnávat, snad jen s motorkami, s kterými jsem jezdil v autoškole. Ale dojmy jsou zhruba takové, jaké jsem očekával. Motorka výborně brzdí, rozděluje brzdnou sílu na přední i zadní kolo, nenoří se.
Manželka si pochvaluje cestování, velmi pohodlné, opře se vzadu o kufr, Dokonce se mi již dvakrát stalo, že trochu zadřímla při příjemné jízdě > tak nevím, jestli si ji nemám přivazovat...
K servisu: zatím také jen malá zkušenost, po koupi jsem si našel "svůj" servis. Je to výborný chlapík, nedaleko od nás, takže super. Udělal mi "dovozní" servis. Minulý majitel mi poslal dokumenty o proběhlých servisech i STK za celou historii motorky, tak jsem rád, že tachometr není stočený, měl opravdu najeto při koupi jen 65 000 km, což je super.
Tak zatím vše, až budu mít více zkušeností, přidám.

Doplnění po konci první sezóny:
Je 3/1 2021, tedy nový rok, proto krátké ohlédnutí za mojí první sezónou na RT. Poslední jízdu jsem měl na začátku listopadu, za celou dobu od července do listopadu jsem najel něco málo přes 4 000 km. Jen mohu dále potvrdit své dojmy, které jsem popisoval výše. Jsem s motorkou moc spokojený. Podnikli jsme se ženou 2 x víkendové výlety na jižní Moravu, já jsem s ní jel na služebku do západních Čech, což byla moje zatím nejdelší trasa, asi 410 km tam a pak za dva dny zpátky. Pokud to jde, vyhýbám se dálnici a užívám si lepší silnice. Cesta z Beskyd přes Vysočinu (Svitavy, Polička, Hlinsko, Havlíčkův Brod), pak od Humpolce přes Pelhřimov, Tábor a dále - to je opravdu pěkné svezení.
Ženě se také cestování moc líbí, poslední výlet jsme si udělali kolem přehrady Šance.
Tento nový rok plánuji delší - týdenní cesty, třeba po Slovensku nebo po Šumavě a jiných českých koutech. Už se nemůžu dočkat jara.

Pazout109
Pazout109 napsal 05.01.21 v 23:42 9b.

Super stroj. Jen potvrzuji. Můj batůžek na Buvola nechtěl sednout. Teď nechce vysednout . Přeji spoustu pěkných km a nejen tobě ale všem... A kolama dolů

Palko8
Palko8 napsal 05.10.20 v 16:35

Zdar chlapi, díky za komentáře, žena je hrdá na svých 1000 bodů. Pavel

Guga
Guga napsal 05.10.20 v 06:10 10b.

Líp než PSanec to snad ani říci nejde

PSanec
PSanec napsal 03.10.20 v 20:48 10b.

Čus.Jsi správnej borec, v padesáti si udělat řídičák na mašinu,koupit si 3mertrákové Báwo a vozit manželku.která si občas zdřímne, to mu říkám frajeřina.Mašině 10 bodů a tobě 100bodů a manželce 1000 bodů.Přeji ti jenom skvělé zážitky.V téhle debilní koronavirové době to opravdu potěší na srdci.