Honda NC 700X (2012)

Vlastník IncredibleHulk
Vloženo 13.1.2014
Aktualizováno 9.4.2019

Vynikající poměr pořizovací cena / náklady na provoz a užitná hodnota. Ideální moto pro začátečníka.

Motorka koupena od FIRMA:Automotospeed (Češnovice) - Jen ty nejlepší, vřele doporučuji. Naprosto rovné jednání, žádné zastírání. Maximum dostupných informací.

První dojmy - Pořízená na konci listopadu, takže za alespoň slušného počasí najeto asi 10km. Takže zatím nemohu podat, žádné relevantní informace. Ale úplně první dojmy- je poslušná, nejde z ní strach a hodně odpustí. Důstojný nástupce PCX 125.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych všem začátečníkům a na každodenní dojíždění.

Doplňky na motorce - 12V zásuvka, držák na navigaci, centrální stojan

Myslel jsem si, že si pořídím skůtra do města a na popojíždění a to mi bude stačit. Jak se ukázalo asi po měsíci, nebyla to konečná stanice ale počáteční. Skůtr mi naťukl svět v jedné stopě a úplně sem tomu propadl. Za jedinou sezónu jsem najel přes 7000km a tím se začala krystalizovat podoba budoucí moto. Dojíždím do práce a rád cestuji (po horách a tak různě...). Takže to muselo být něco s nízkými náklady na provoz, pohodlného pro cesty nad 100km/ den. Ideálně s úložným prostorem (PCX pod sedlem vozilo spoustu věcí) a samozřejmě lahodilo mému oku. A protože nejsem zrovna boháč, tak i něco do 150 tis. Další fáze výběru byla sednout si na všechno možné - mám skoro dva metry. Takže několik kandidátů vypadlo z výběru čistě proto, že mi moto byla malá. (Případ KTM 390 Duke a Yamahy XJ6). Už od začátku byli favority NCčka S a X - jsou to Hondy, vypadají skvěle, a do puntíku splňují co jsem si přál. Ale i tak jsem věnoval cca půl roku srovnání s ostatními. Chtěl sem si být jistý, že neudělám chybu a nevynechám potenciálního kandidáta nebo parametr ve výběru. Ale cokoliv jsem postavil na pomyslnou váhu oproti NC, vždy bylo NC číslo 1. Poslední co zbývalo rozhodnout bylo S nebo X... a to bylo velmi jednoduché - vyšší sedlo - pro mě pohodlnější a jistější posez = X je vítěz !
Zbývalo jen narazit na "onen" kus - takže začalo asi 2 mesíční každodenní hlídání bazaru. Až jednoho večera jsem objevil svojí krásku, dokonce model s ABS. A jelo se! Příjemné překvapení bylo jednání s prodejci u Motospeed u Českých Budějovic. Absolutně se to nedá srovnat s prodejci ojetých aut. Nevím jestli lidé na jihu jsou tak nějak vstřícnější, nebo je to komunitou motorkářů..?? Každopádně vše proběhlo naprosto korektně.

Co se týče jízdních vlastností , tak tam se budu moct rozepsat až na jaře. Zatím můžu jen napsat, že miluju ten zvuk, miluju ten zátah, miluju, že mě neděsí, miluju, že skoro nežere a miluju ten úložnej prostor!

Kde se motorka bude cítit dobře / špatně, to se muší pořádně odzkoušet

Zbytek rozepíšu detailněji příští sezónu.

Update 08.04.2014:

Prvních 500km a potvrzuje se vše co jsem si doposud myslel. Vynikající praktická mašina na dojíždění do práce i zábavu po práci. Je strašně hodná, čitelná a nestraší. Max. jsem zatím jel 170km/h a víc se jí už moc nechtělo. Na druhou stranu ideální pro cestování 120-140km/h. Úložný prostor je k nezaplacení, vůbec nevím kam bych jinak dával ty hromady krámů a oblečení co s sebou vozím. Žádný boule v kapsách od klíčů, mobilu, peněženky a pod. Zatím jsem jen a jen nadšený...Spotřebu momentálně měřím, ale 3,5l to asi nebude při mém současném stylu jízdy... . Jediné co považuju skoro za nevýhodu je, že je až moc tichá. od 120 km/h už jí neslyším a považuju za nebezpečné, že pro okolí nejsem moc slyšet...tak s tím asi něco provedem...

12.04.2014 Výsledky měření spotřeby 3,39l/100km při klidné jízdě. 3,9 když jedu kudlu.
Další postřehy zase příště

wsbk
wsbk napsal 30.12.15 v 11:07 10b.

IncredibleHulk
IncredibleHulk napsal 15.04.15 v 13:18

15.04.2015 Start po zimním spánku na první škytnutí. Sezóna 2014 cca 6tis. km. Před zimou vyměněný olej, dokoupeny vyhřívané rukojeti, boční kufry (Látkové) a technicky bez problémů. Minimální starosti maximální zábava!

Liborko1622
Liborko1622 napsal 02.05.14 v 13:28 10b.

Perfektní volba :)

IncredibleHulk
IncredibleHulk napsal 03.02.14 v 20:54

Díky kluci, je fajn ze Vas tu je tolik!! A taky je mate pekny!!! A z PCX je to podle myho nejidealnejsi prechod mezi velky stroje...

Davidius
Davidius napsal 03.02.14 v 14:03

Taky zdravím dalšího příznivce NC a hlavně mnoho km bez nehod.