Honda NC 700X (2012)

Vlastník roxy3
Vloženo 9.5.2016
Aktualizováno 12.2.2021

Síce výkonovo neohúri, ale plne postačuje na moje účely, ovládanie skvelé a krásna spotreba... :) Verziu mám bez ABS.

První dojmy - Páči sa mi ten plynulý záťah motora fakt od voľnobehu, žiadne trhanie ako u jednovalca, skvelá ovládateľnosť a pocit ľahkosti.

Motorku bych doporučil pro - Motorku by som odporúčal mladým aby sa nedokatovali na silných strojoch, taktiež tým čo chcú za pár drobných toho viac pocestovať (môj prípad :D )a v neposlednom rade kvôli výške a ťažisku aj dievčatám :)

Doplňky na motorce - - vyššie plexi givi
- padací rám givi
- prídavné svetlá givi
- zadný blatniček
- 3x kufre givi (2x35l, topcase 20l)
- centrálny stojan
- ladený výfuk remus carbon
- kryt rukovätí
- reflexné pásky na kolesách
- teplomer vonkajšej teploty

K tejto motorke som sa dostal úplne náhodou. V jeseni som pozeral po nejakých starších jazdenkách (bmw r 1150gs - twin), ale ak sa nete objavil nejaký zaujímavý kúsok, tak hneď bol preč.
Raz mi brat spomínal ze známy z nášho areálu chce predať hondu nc 700x, no ja ani predstavu nemal ako tá motorka vyzerá. Nakoniec som si o nej začal čítať na nete, pýtal sa na ňu kamaráta a ten ma zoznámil s chlapcom ktorý ju tiež vlastnil. Tak sme sa stretli, porozprávali, obhliadol som si ju a rozhodol, že do toho idem. A poviem Vám že si myslím, že som chybu neurobil... :)
Motorka bola v nízkej rýchlosti pri otáčaní sa položená na ľavý bok, takže je tam oškretý plast, smerovka vymenená a bolo aj menené svetlo, nakoľko tam bol nejaký úchyt odlomený. Všetko originál diely a práca v Honde. Ten oškretý plast mi vynahrádza výbava, tak ma to "až tak" nebolí :D

Motorku vlastním od polovice apríla, takže za ten necelý mesiac mám nabehané okolo 1500km. Prvé čo ma prekvapilo bol plynulý chod motora a účinok prednej brzdy. Komfort je tiež fajn, ako pre jazdca, tak aj spolujazdca, akurát spolujazdec asi mohol mať pohodlnejšie sedadlo a uvítal by som protišmykový poťah.
Ovládateľnosť je vďaka nízkemu ťažisku a 17" kolesám skvelá a úložného priestoru vďaka kufrom tiež požehnane :) Na motorke mám ladený výfuk remus carbon, väčšinou jazdím bez vložky, lebo to má veľmi príjemný až návykový zvuk :D Spotrebu robím 3,5l, zatiaľ najnižšiu som mal 3,3l :D Na motorke mám ďalej vyššie plexi givi, ale akurát mi ten nápor vzduchu ide na pol prilby. Škoda je že plexi nie je nastaviteľné, lebo pár cm hore, alebo dole by mi pomohlo. No chcel by som si na plexi buď dodať deflektor, alebo nástavec pod plexi, ktorý by umožňoval jeho pohyb hore, dole. Na motorke mám okrem ladeného výfuku remus, kufrov givi a givi vyššieho plexi aj padací rám givi, prídavné svetla givi, centrálny stojan, zadný blatniček, kryt rukovätí. Už mam kúpenú zásuvku 12v/ 5v usb, chcem dať vyhrievané rúčky oxford sport a zrejme aj vymením tie kryty rukovätí za nejaké iné, nakoľko tieto súčasné mi prídu len ako image - maximálne ochrana páčky pri páde. Ešte potrebujem nutne vymeniť prednú pneumatiku :)
Teraz koncom mesiaca máj sa chystáme na motozraz, potom s bratom dáme niečo cez hranice, ale to sa ešte uvidí.

15.3.2018
Ahoj, tak sa Vám ozývam po dvoch sezónach v sedle NC-čky. Momentálne mám na tachometri 43.700km
Minulú sezónu som dúfal že padne hranica 20.000km, no 300km mi ešte chýbalo. Nevadí, doženieme tento rok.

V zime prelom rokov 2016/ 2017 pri 24.000km som si robil zimnú údržbu a bolo potrebné vymeniť reťaz (sekundárne kolečko a rozeta mali stav nového), predné platničky, vymenil som nemrznúcu zmes, brzdovú kvapalinu, pneumatiky (bridgestone battlax T30 evo). Bol som prekvapený, že originál reťaz vydržala tak málo.
V polovici mája sme šli s dvomi kamošmi na týždňovú dovolenku smer Balkán. Ako sme prechádzali po diaľnici cez Maďarsko do Srbska (kde sme prvú noc mali ubytovanie), tak som si všimol, že mam presilené prsty a zápästie. Takže moja najblžšia investícia bude do záražky na plyn, aby som ho mohol ovladať len zápästím. Ďalší postreh bol, že to vysoké givi plexi mi posiela vietor akurát na oči a neskutočne mi pri diaľničných presunoch hučalo v hlave - kúpim deflektor. Inak motorka sa správala parádne, na diaľnici mi kamoši trošku utekali (suzuki v-strom 650 a honda pan european 1100), no ako sme sa dostali do serpentín v Čiernej Hore a v Albánsku, tak to potom už bola paráda. Nabalený v plnej poľnej sa mi spotreba pohybovala okolo 4l, po ceste domov po diaľnici z Grécka do Srbska za deň 1000km na plný kotol mi robila jemne cez 5l.
Ďalší limit čo som si všimol bol v podvozku. V Albánsku sme šli od mesta Shkoder (šialené mesto), potom sme prechádzali cez Koplik, Boge a cieľ mal byť Theth. Lenže z parádnej a krásne kľukatej cesty sa zrazu asfalt vytratil a po kamenistej ceste asi po 3km sme to vzdali, nakoľko moja NC s paneuropeanom mali problém a neskôr už aj v-strom šúchal spodok.
My aj motorky sme to prežili bez následkov, cesta za týždeň mala 4000km.

Ďalšiu dovolenku sme podnikli v polovici septembra a šli sme na 2 týždne smer Ukrajina, Rumunsko a cez Maďarsko domov.
Na Zakarpatskej Ukrajine kde asfalt nepoznajú som myslel, že na motorke kolesa stratím. Presun od Ubli do Mukačeva bol pre mňa možný do rýchlosti max 40km/hod. V-strom 650 a transalp 700 na tom boli viditeľne lepšie. Z Mukačeva do mesta Uman bol neskutočne deravý asfalt a po ceste mi začal tiecť jeden tlmič. Po presunutí do Rumunska sa už motorka na Transfagarašane a Transalpine cítila vo svojej koži a zákruty som si neskutočne užíval. Už som mal aj záražku na plyn a
deflektor, takže spomínané problémy z Balkánu sa už neopakovali. Urazili sme necelých 6000km a spotreba sa mi pohybovala okolo 4,3l.

Teraz cez zimnú údržbu som si vymenil zadné platničky (na Ukrajine ubúdali neskutočne rýchlo), sekundárne kolečko (doteraz tam bolo originál, no už sa na ňom začínali robiť zuby ako z píly), kontrola ventilov (chystal som sa nastaviť, ale sú presne ako udáva výrobca), premazaná kyvná vidlica, výmena zadnej pneumatiky (opäť battlax T30 evo, predok má ešte 2mm). Čaká ma ešte prevatovanie výfuku a oprava karbónovej časti (na Ukrajine mi oska zadného kolesa vybúchala do karbóna dieru :/ Riešenie: osku som otočil, aby bola matica pri rozete a výfuk musím opraviť.

NC hodnotím ako veľmi príjemného a ekonomického spoločníka. Pokiaľ nebudem mať na moto ľadvinku, tak zatiaľ zrejme meniť nebudem.

mapa Balkán:

Geodet
Geodet napsal 28.12.16 v 23:02 10b.

Svoboďák
Svoboďák napsal 12.05.16 v 20:43

Ty fotky... ve dne jsou až dál ...rejpalové

Svoboďák
Svoboďák napsal 12.05.16 v 20:42 10b.

Kurňa něco takové bych i chtěl pro dceru ,ale ona chce V stromka no každopádně 10b

zdenek.
zdenek. napsal 11.05.16 v 11:09 10b.

pěkná, já mám NCéčko už dvě sezony, najel jsem 14 tis. km a jsem naprosto spokojen a neměnil bych. Kup si na plexi deflektor, já jsem měl ten samý problém a je deflektor ho odstranil. Přeju moc km bez nehod...

Trvidy
Trvidy napsal 09.05.16 v 09:41 10b.

Ať dělá jen radost.