Honda NC 700X (2013)

Vlastník jezdec74
Vloženo 12.9.2013
Aktualizováno 12.9.2020

Je to moje první úplně nová motorka a jsem z ní skutečně nadšený. Ono aby né, na té předcházející jsem seděl před 20-ti lety (Jawa 21 Pionýr).

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová) - Prodejce hodnotím kladně, vše proběhlo v naprostém pořádku. S přístupem jsem byl spokojen.

Honda XL 700V Transalp: Nakonec rozhodla cena a design.
Honda NC700S: Nižší než NC700X.

První dojmy - Motorka splnila mé očekávání a myslím, že pro mé potřeby je naprosto ideální. Velmi příjemně mě překvapil zvuk dvouválce a taky jízdní vlastnosti pro mě s naprosto dostačujícím výkonem. Je to však základ, který bude potřebovat spoustu doplňků.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych ji pro začátečníky, ale i pokročilé motorkáře, kteří mají rádi pohodovou jízdu a nepotřebují "trhat asfalt".

Doplňky na motorce - Padáky, vyšší plexi, zadní blatník s chráničem řetězu, centrální stojan, zadní nosič + plotna, nosič bočních kufrů, zadní kufr, boční kufry.

Mé vybírání motorky začalo asi před 1/2 rokem. Hledal jsem nějakou jetou motorku s podloženou historií, rozumným stavem tachometru a pokud možno v perfektním stavu.
Protože už nepatřím mezi teenagery ani řidiče toužící po vysokých rychlostech, nedíval jsem se na žádné "trhače asfaltu", ale lákaly mě motorky typu cestovní enduro (i s přihlédnutím k mé výšce 187 cm).
Tím se můj výběr zúžil na Suzuki V-Storm a Honda Transalp. Po přečtení spousty diskusí jsem však jako naprostý laik začal mít obavy z technického stavu nabízených ojetých motorek a taky ze stočeného tachometru.
V tu chvíli jsem nabyl dojmu, že se můj sen o pořízení motorky pomalu rozplývá.
Pak však přišel onen den "D" a já navštívil prodejnu Moravamotors s úmyslem se podívat alespoň na nějakého skútra, který by se mi vešel do rozpočtu.
Jenže po vstupu do prodejny se vše změnilo, když jsem ji uviděl ...bílou Hondu NC700X.
Skútrů, které byly v popředí jsem si ani nevšiml a zamířil přímo k této krasavici. Po usednutí na motorku a uchopení řídítek bylo jasno. Motorka mi nejen padla do oka, ale taky mi perfektně sedla.
Protože se však jednalo o motorku s ABS a já chtěl bez, tak jsem po příjezdu domů začal obvolávat prodejce, zda nemají motorku v bílé barvě bez ABS skladem.
Jediná byla v Plzni a protože to je trochu z ruky, druhý den jsem vyrazil do Moravamotors pro motorku v červené barvě.
No a tak ji mám doma a i tu červenou barvu jsem si oblíbil ...

Zatím nemám moc najeto a také jako začátečník tady nechci psát nějaké odborné hodnocení, ale pár řádků si neodpustím.

V první řadě je tato motorka splněním mých snů a jsem nadšený jak výkonem už od nízkých otáček, tak výbornou přilnavostí a stabilitou. Ke spotřebě taky není co dodat je prostě skvělá (zvláště při dnešních cenách benzínu) cca 3,2 l /100km. Dílenské zpracování na vysoké úrovni, vzhled perfektní a za super vychytávku považuji úložný prostor.
Protože motorku vlastním první týden, tak jsem jí natolik unesený, že zatím nevidím žádný zápor.

Ale ne, přeci jen musím něco vytknout. Tato motorka potřebuje dokoupit celkem dost doplňků, s čímž je potřeba při koupi počítat.
Jedná se o drobnosti, které mohli dodávat již v základu - ukazatel zařazené rychlosti, teploměr vzduchu, vyšší plexi, 12V zásuvka, centrální stojan.

Tak to je pro tuto chvíli asi vše, doufám, že tímto někomu alespoň trošku pomůžu při výběru, ale berte prosím na vědomí, že nemám s čím porovnávat a proto mé nadšení nemusí být zcela objektivní.

Já však nadšený opravdu jsem a doufám, že to časem neopadne...

wsbk
wsbk napsal 30.12.15 v 11:10 10b.

XLV
XLV napsal 21.12.15 v 21:13

Pěkná a asi i šikovná motorka. Užívej si ji

Tomino77
Tomino77 napsal 06.01.15 v 15:01 9b.

Tomino77
Tomino77 napsal 06.01.15 v 15:01

Tak ať jezdí jak má a hlavně pro radost.

Pupi04
Pupi04 napsal 16.09.14 v 14:35

.. a mimochodem ... máš hezkou motorku , kde já ji jen viděl