Piaggio X10 350 (2013)

Aktualizováno 26.10.2016

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 25 záznamů

Gandalf007 napsal 18.04.17 v 13:57

U Tesca jsi mohl vidět, event. nového majitele, který je taky z Brna a skútr mu patří od loňského závěru roku. K objemu - výkonově to bylo zhruba srovnatelné s plnotučnou čtyřstovkou, což je pro 330 ccm slušná vizitka. Verze X10 500 už byla celkem rozežraná a i mne překvapilo, že nebyli schopni do stroje, který označují za "vlajkovou loď značky Piaggio", nabídnout třeba 600 dvouvál. Podvozkově by na to skútr měl.

Raptor71
Raptor71 napsal 13.04.17 v 10:25 9b.

Hmmm, docela pěknej autobus (myslím, že jsem tě viděl včera v Kr. polu u Tesca , páč takovejch moc po Brně jezdit nebude. Mě na tom vadí ten malej obsah. Kdyby to mělo aspoň 600 nebo raději víc... tak bych o tom uvažoval. Ale už jsem koupil Integru )

Martin__K
Martin__K napsal 23.01.17 v 09:04 10b.

pena recenze, davam 10b, hned mam o cem uvazovovat na pristi sezonu

mokomido
mokomido napsal 26.10.16 v 16:11 10b.

Jo piaggio je piaggio

Tomlon
Tomlon napsal 22.08.16 v 22:14 10b.

Super!

Gandalf007 napsal 31.07.16 v 21:30

Díky všem za vaše povzbudivé ohlasy Aktuálně mám najeto cca 26.000 km, počátkem června jsem připsal 2.500 km v rámci skupinové vyjížďky deseti strojů přes Rakousko do Slovinska a Itálie. Akce byla orientovaná na horské vyjížďky a absolvovali jsme tak nespočet passů do 2000 mnm. Skútr se choval skvěle i ve větších výškách, v dlouhých stoupáních i ve sjezdech. Delší rozvor byl sice cítit v utažených vracečkách, ale kluci na BMW R1200RT museli řešit totéž ještě o trochu víc Stroj přežil hory i horké italské nížiny bez nejmenšího problému, nakonec jediný technický problém z nás řešil stroj s modrobílou vrtulkou ve znaku, ale to je samozřejmě jen shoda okolností Skutečně velmi dobře se osvědčily pneumatiky Michelin Power Pure, které mám pro tuto sezonu prémiově a u kterých po Alpách vpředu zcela zmizel "poserproužek" a držely skvěle v nespočtu horských serpentýn, podobně jako spolehlivé brzdy. Spotřeba se pohybovala na těchto dlouhých trasách těsně pod 3 litry, jinak dlouhodobě jezdím za 3,2-3 L/100km a je vidět, jak velký vliv mají převažující krátké jízdy do práce o délce 22 km, kdy pár km trvá samotné zahřátí motoru. Při každé delší jízdě jde spotřeba už jen dolů, bez ohledu na vyšší průměrné rychlosti. Příjemně překvapil i komfort na dlouhých cestách, protože cesta tam a zpět reprezentovala cca 500 km (ubytko - Kranjska Gora) a jeden z výletů do Itálie byl kolem 440 km. Neměl jsem sebemenší problém se "sedací částí" a nohy bylo možno natahovat do tolika možných poloh (mám 185 cm), že jediné, co jsem si občas v rámci zastávek protáhl byly záda. To mi připomíná, že jsem měl ze všech zřejmě největší dojezd (spotřeba 3L s nádrží 15,5L) a stávalo se, že jsem tankoval ob jedno tankování ostatních, ale někdy jsem, vzhledem k neznámé hustotě benzínek, raději dotankoval třeba jen 5-7L pro klid duše

Přes dosavadní velikou spokojenost se skútrem počítám, že v průběhu příštího roku začnu zvažovat výměnu za něco jiného, zkrátka člověka láká vyzkoušet něco dalšího... jestli skútr nebo klasická motorka je ještě otevřené Pokud budete mít nějaké konkrétní dotazy k provozu a zkušenostem, klidně mi je sem piště, občas nakouknu

blavatraffic
blavatraffic napsal 25.07.16 v 13:26

Gandalf007, ďakujem ti za tvoje inšpiratívne príspevky, ktoré ma priviedli tiež ku kúpe x10, s ktorou som nadmieru spokojný

Zelinář
Zelinář napsal 17.04.15 v 15:57

kilvah
kilvah napsal 04.11.14 v 22:15

Mám jej také( r. 2013, najeto cca 3500 km, spotřeba 3,3) a jsem s ním celkem spokojený, jediný problém je jízda ve dvou po záplatovaných okreskách, kdy spolujezdec trpí nárazy. Nastavení zadních tlumičů jsem vyzkoušel od 1/5 až po 5/5, nejlepší je 4/5, 5/5. Přes všechny klady si chci koupit ještě Suzuki V strom 650 pro delší jízdy

madma
madma napsal 14.10.14 v 23:20 10b.

Nádherný kousek! Gratuluji a ať dělá radost co nejdýl! Co víc dodat? Třeba už jen plný počet bodíků

neho
neho napsal 18.09.14 v 18:39

nazdar.take vlastnim presne tento stroj a a tip motoru.mate ve vsem pravdu.neda se srovnat s yamahou a s kymcem v podvozku i jinych veci.snad sme zakoupili dobre.uvidime po vice kilometrech...

harmonika
harmonika napsal 17.02.14 v 23:12 10b.

Gratuluji ke koupi, také uvažuji o pořízení tohoto krasavce.

Gandalf007 napsal 27.12.13 v 12:30

Pánové, všem mockrát děkuji za takřka samé pozitivní komentáře Bohužel veškeré nové poznatky, ať už z jízdy nebo k přístupu servisu budou až od jara 2014 - jakmile počasí dovolí rozumné ježdění. Snad do té doby přežiju a následně dodám další informace

IRON-MAIDEN-ZXR
IRON-MAIDEN-ZXR napsal 23.12.13 v 11:49

Snad první skůtr, co se mi líbí.

vildus
vildus napsal 23.12.13 v 06:57

Moje zamilovaná Itálie a Piaggio k ní patří !! Skutřík je nádhernej ... za mě taky deset bodů

selinka
selinka napsal 23.12.13 v 05:54 10b.

Vážně krasavec zasloužených 10b a hlavně pohodu na cestách.

Rosi45
Rosi45 napsal 22.12.13 v 14:02 10b.

Moc hezký scoot . Ať ti dlouho a dobře slouží
Dal jsem tam tu desítku ? ...i když já raděj dvanáctku plnotuk

Trinnlee
Trinnlee napsal 19.12.13 v 17:51 10b.

zapoměl jsem ti hodit nějaký bodíky...jasná 10 letí za tebou...

Trinnlee
Trinnlee napsal 19.12.13 v 17:50

nejhezci skutr posledni doby..videl jsem ho v bílé barvě a vazně paráda...seděl jsem na něm na výstavě a je to teda mastodont...ani se mi nechce věřit že to se 125 motorem pojede ale proč ne...350 už musí být jiné svezení..krásná motorka...hodně štastných kilometrů a pěkných zážitků..jsi tady první s tímto krasavcem tak doufám že budeš podávat další informace...velice rád si je přečtu...

KALUP
KALUP napsal 18.12.13 v 19:54

měl jsem X-MAXE 250 za 5 let pouze 1(!)oprava (výfuk). Najeto 50tis.Přeju aby se Ti ten krásnej skutr také tak vyvedl .

banzai
banzai napsal 18.12.13 v 15:15

Italské technice nevěří nikdo soudný- mám taky itala, po pár letech je to díra na prachy. Jo a skůtr není motorka.

Bart1101
Bart1101 napsal 18.12.13 v 14:42 10b.

10b. za opravdu krásný skútr s velmi dobrou recenzí .gratuluji a at slouží

Milan1963
Milan1963 napsal 16.12.13 v 11:02 10b.

Hezký skútr, přeju pohodové ježdění.

seikos
seikos napsal 16.12.13 v 09:37 10b.

Najel jsem pár desítek km na X10 se 125ccm motorem. A veliké překvapení z ovladatelnosti i při ostrém kličkování v hustém provozu. Jen to vyšší plexi je fakt potřeba. Originál plexi dost turbuluje do přilby.
A všiml jsem si že je potřeba dost dbát na tlak v pneu. S nízkým tlakem se rapidně zhoršuje jízdní projev. Ale jinak skvělej stroj. Tedy až na tu cenu, pokud ho chceš v plné palbě

kolinudatný
kolinudatný napsal 16.12.13 v 08:47 10b.

Gandalf super pížo Gratulace a doufám,že se v příštím roce potkáme a pokecáme Jseš tady první s X10,tak doufám,že těchto krasavců tu bude víc