Piaggio X10 350 (2013)

Vlastník Skutrista71
Vloženo 4.8.2022
Aktualizováno 14.6.2023

Po zkušenosti s Piaggio X10 500 jsem věděl, že chci stejnou, nebo aspoň podobnou motorku/ skútr. Vyhovoval mi posez, jízdní vlastnosti i design.

Motorka koupena od tburget (Čelákovice)

Piaggio X10 500: V nabídce byla jen jedna a po dohodě s rodinou jsem zvolil 350 ;-)

První dojmy - První reakce, že se mi zdála menší než X10 500.Okamžitě jsem cítil že je 350 lehčí a tudíž s ní bude snadnější manipulace. Ještě nejsem po nezaviněné nehodě úplně fit, tak je každé kilo znát. Předešlé Piaggio byla bílá perleť a působila jako koráb. Oproti ní 350, kterou jsem si pro štěstí pojmenoval volavka / Heron ;-), je elegantně šedivá a hned při první společné cestě po Pražském okruhu, vedle mě zpomalovala auta a zvědavě si ji prohlíželi, což se mi u 500 nestávalo ;-) Prostě bez zardění Piaggio X10 je designový kousek.

Motorku bych doporučil pro - Piaggio X10 350, bych doporučil každému pohodáři, který nebaží po rychlosti, ale po pohodlí.Ne každý touží po motorce a přeci může mít rád jízdu v jedné stopě.A o tom tenhle maxík je ;-)

Doplňky na motorce - Z doplňků je nainstalovaný zatím jen originální topcase 54l a deflektor.

Instalován Mirror Mount / držák telefonu na tyčku zpětného zrcátka.

V červnu 2023 instalováno plexi od italské firmy Faco. Je vyšší než originál a hlavně na něm není trvale připevněný deflektor.

Jak jsem psal výše, Piaggio X10 byla jasná volba. Je to pohodlný stroj pro cesty po městě a nebojí se ani dálnice. Rychlou jízdu nevyhledávám, ale když je potřeba , umí za to vzít i menší motor X10 350.Maximální rychlost cca 140km/h, velký zavazadlový prostor a velkorysý prostor pro jezdce i batůžek ji určuje k pohodlnému výletování.
Oproti předešlé Piaggio X10 500 je 350 takové kůzle. Je agilnější, rychlejší v rozjezdech a i když rozdíl váhy je jen několik desítek kilogramů (30) , tak při nerovnostech na silnici je to znát.
Až budu mít najeto více kilometrů, třeba své hodnocení přehodnotím, ale zatím jsem moc spokojený a pro mé potřeby a zkušenosti , je to dokonalý stroj.

Nyní najeto necelých 2 tisíce kilometrů. Vyměnil jsem obutí za Michelin City Grip 2 a dříve považované vlastnosti kůzlete jsou ty tam. Zůstala živost a zrychlení, ale po přitvrzení tlumičů a výměně pneumatik, je přilnavost daleko lepší a poskakování se vytratilo úplně.

Takřka po roce soužití a trochy cestování : Na dálnici nejsem za šneka, i když raději dávám přednost okreskám. Robustnost X10 není to pravé ořechové pro proplétání se v kolonách na Pražském okruhu, jinak ale svezení super. Úložných prostor je tolik, že kdybych mohl volit motorku (ze zdravotních důvodů nemohu/nízké těžiště skútru), tak by byla ověšená kufry a ani to by nejspíš nestačilo.
Do zatáček se trochu vlní a více naklopit stojí malinko úsilí.
Nerovnosti jsou více znát na místě pro batůžek.
Kapotáž je tak šikovně udělaná, že nepřízeň počasí vadí spíše kvůli viditelnosti, než komfortu pro jezdce.
Poslední epizodou je váha, která pro manipulaci na místě, není úplně v pohodě. Na trávě se boří i s prknem pod stojanem a díky menším kolům je pohyb na měkkém podloží přetahovaná pro dva.
V každém případě je Piaggio X10 opravdu pohodlná a hodná motorka/skútr a jsem rád, že je součástí mého domácího vozového parku

krystof-k
krystof-k napsal 25.02.23 v 18:28 10b.

Tahle barva mu fakt sedne.Piaggio to prostě dělá skvěle. Dobře, že si zase v sedle.

Black_Tea
Black_Tea napsal 08.09.22 v 15:35 10b.

Je to krásný skútr, taky jsem o něm uvažoval. Piaggio je super značka, ať to dobře jezdí.

DeaDDream
DeaDDream napsal 05.08.22 v 22:32 9b.

tak bez nehôd