Piaggio X10 350 (2014)

Vloženo 7.10.2021
Aktualizováno 22.8.2023

Poslední velký skútr značky Piaggio

Vespa GTS Super 300: důvod neuveden

První dojmy - Je to prostě parník na 2kolech Pohodlný velký skútr. Je cítit vyšší váha

Motorku bych doporučil pro - Není to úplně lehký stroj, takže spíš pro člověka, který už umí trochu ovladat váhu, ale věřím, že i vyježděná žena si s ním poradí

Doplňky na motorce - Nástavec plexi, vyhřívané gripy, přídavná usb zásuvka, držák na mobil

Chtěl jsem opět velký skútr, jezdím denně 40/40 do práce.
chová se to prostě jako velký cestovní skútr s velkou dávkou pohodlí. někdy si říkám, že na tom usnu. 350 jsem vybral záměrně protože u motorů 500,který by se sice ke skútru hodil víc, jsou problémy s jednotkama a praskáním kroužků.
350 není úplně silný agregát pro tento typ skútru, ale je to dostačující, dálnici se stejně vyhýbám kdy můžu a na 110km/h je hned což je na okresce až až...
Brzdy by mohly být lepší, nevyhovuje mi moc duální systém, který tento skútr má, protože jsem dříve jezdil na motorkách i skútrech, kde to prostě bylo rozdělené.¨
Podvozek je opravdu komfortní, v podstatě skútr pluje krajinou, 15"kolo ve předu krásně pobírá hrby a nerovnosti a nemlátí jezdce do rukou.
Je cítit trochu delší rozvor, ale nic zásadního...
když ke skutru přistoupíte zdá se veliký, ale po usednutí je uživatelsky velice příjemný, designér jistě počítal i s tím, že by na něm jezdily ženy.
Co se týče úložného prostoru je to prostě náklaďák, mám tam originální kufr, pod sedlo se vejde 1integrální helma + jeda skútrová.
Spotřeba je 3,2-3,5L.
Udělal jsem základní údržbu...oleje, fitry, brzdovku, kontrola řemene a dal jsem lehčí válečky, aby skútr lépe akceleroval...

Dzawar
Dzawar napsal 11.10.21 v 21:04 10b.

Pěknej stroj . Takový skutro goldwing . At´slouží

Milan1963
Milan1963 napsal 08.10.21 v 07:43 10b.

Moc hezký, toto Italové umějí. At' ti dělá radost.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 08.10.21 v 06:57 10b.