Piaggio X10 350 (2014)

Vloženo 3.2.2019
Aktualizováno 25.1.2021

výborný skúter na dochádzanie do práce cca 20km

Motorka koupena od Due Fratelli

První dojmy - Zvažoval som nejaký skúter na dochádzanie do práce, mám ešte BMW K1600GT a to je na manévrovanie medzi autami v kolóne dosť adrenalínové. Hľadal som teda nejaké približovadlo a vzhľadom na moju výšku 194cm som hľadal v??ší skúter. Piaggio X10 ma oslovilo vzhľadom a priestorom na nohy. Kedže mám na vozenie normálnu motorku, tak som volil strednú kubatúru - 350ccm. Na bežné jazdenie postačuje, v minulosti som mal Malagutti Spidermax 500 a medzi 500 a 350 nie je až taký dramatický rozdiel. Skúter ma oslovil aj výbavou ABS a ASR - v meste sa to zíde. Pre výšších ľudí je miesto na nohy naozaj dostatočné. Po prvej sezóne som so skútrom spokojný.

Motorku bych doporučil pro - Medzimestská doprava toto skúter Piaggio X10 zvláda znamenite

Skúter som kupoval po prvom majiteľovi, ktorý nabehal cca 16 000km. Skúter je motorickej stránke ok, predchádzajúcemu majiteľovi pri manévrovaní spadol na bok a plastové deflektory si to odniesli. Toto zvažujem na jar vymeniť, vylepší to vzhľad a aj tak by som ich stratil. Piaggio X10 je veľmi pohodlnné vozenie po meste, dynamika dostatočná, spotreba okolo 4l. Sériové plexi je uplne na nič, fúka presne pod bradu. Toto som vedel z recenzií a potvrdilo sa to. Vyššie plexi som nechcel, ale skúsil som si od kamoša požičať deflektor MRA X-Creen s rýchlo montážou bez vŕtania a úplne super!!! Dá sa to nastaviť podľa výšky a naozaj to funguje - vrele odporúčam. Ešte ma čakala výmena pneu na Pirelli Diablo Rosso Scooter a mohol som začať jazdiť do práce na skútri. Jazdím do Bratislavy a doprava z Dunajskej Lužnej je katastrofálna. Jazdil som na BMW K1600GT a toto nie je moto na takéto jazdenie a niekoľko krát som mal veľké šťastie. Prípadná škoda na BMW by ma stála nemalé prostriedky a vzhľadom na to, že už som mal maxiskúter, tak vedel že toto bude na mestské jazdenie najvhodnejšie a na turistiku alebo víkendové jazdenie mám BMW. Oproti Malagutti čo som mal dávnejšie má Piaggio menšie kolesá a na horšej ceste to je dosť cítiť. Výkon skoro 25kW je slušný a skúter vie ísť 130km/h. Najlepšie sa cíti do cca 110 km/h čo na medzimestké jazdenie postačuje a ešte je tam rezerva. Dlhý rázvor kolies zabezpečuje stabilitu pri rýchlej jazde. Ovládanie a manévrovanie pri malých rýchlostiach je super - ťažisko je nízke. Treba si dať pozor na váhu skútra - 216 kg nie je zrovna málo. Na hlavný stojan by s tým baby mohli mať dosť problém. Ochrana proti vetru okrem štítu je výborná, na jeseň som kúpil plachtu Tucano a výborne sa stým jazdí aj chladnom počasí. Ráno keď idem tak aj 5 stupňov nie je problém. Kapacita podsedlového priestoru je luxusná a dve prilby sa tam vlezú bez problémov. Výborná vychytávka je parkovacia brzda pri vysunutí bočného stojanu, toto som ocenil pri parkovaní v kopcovitom teréne. Osvetlenie považujem za dostatočné. Skúter pre mňa predstavuje každodenný prostriedok na dochádzanie do práce, niekedy beriem ráno do školy aj dcéru. Po jednej sezóne môžem konštatovať, že táto voľba bola dobrá. Ak by sa niekto chcel opýtať na niečo čo som neuviedol alebo na niečo čo sa uvádza v recenziách, pošlite mi správu a rád poskytnem osobné skúsenosti, ktoré môžu pomôcť pri výbere skútra.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 08.02.19 v 18:13 10b.

Dobrá recenze. Já mám 196 cm a mám také problém se na něco vlést. X10 se mi moc líbí, škoda, že není s 500 motorem. Kdoví, možná si ho někdy koupím.

Petr7474
Petr7474 napsal 05.02.19 v 23:54 10b.

Dobrá recenze užitných vlastností skůtru. Ať slouží.

Milan1963
Milan1963 napsal 04.02.19 v 13:09 10b.